לפרטים נוספים

אסור להמשיך עם השחיתות של הפריימריס. רוצים לדעת מדוע?

  1. כי במקום בו הכסף מדבר הרוב שותק: כמי שהתמודד 8 פעמים, במגוון שיטות, מיקי קובע בבירור- בין הון לשלטון יש קו מחבר אחד: הפריימריס. הכסף הוא הגורם המכריע ביכולת להגיע למאות אלפי המתפקדים, ומאיפה משיגים חברי הכנסת והמועמדים את מאות אלפי השקלים הדרושים להתמודדות? יש החוששים מהתבטלות בפני חברי מרכז, מה עם ההתבטלות בפני בעלי ההון?
  2. כי הפריימריס היא שיטה משחיתה: משך תקופת כהונתו חוקק מיקי איתן יותר מכל חבר כנסת אחר, חקיקה הנוגעת למימון מפלגות ומימון בחירות מקדימות. מיקי נאבק נגד הון ושלטון לא רק כשהתופעה הזו התגלתה במפלגות יריבות, כמו בפרשת עמותות ברק, אלא גם בתוך מפלגתינו, כשיצא נגד שחיתות גזברי הליכוד בשנות ה- 90′. הניסיון של מיקי, שכולל גם גיוס כספים בארץ ובחו”ל הביא אותו למסקנה כי פוליטיקאי לא יכול לגייס סכומים גדולים בלי לשעבד את עצמו לרצונו של בעל המאה.
  3. כי תרומות אישיות לפוליטיקאי מייצרת מחויבות לתורם. קל לצלם את הפעילים הקולניים שדורשים שינויים, אך קשה לתפוס את התורמים שמתקשרים ומבקשים רק בקשה אחת קטנה, ועוד אחת, ואולי גם עוד משהו. בסוף הכסף הוא השולט, ולא פעילי הציבור.
  4. כי היא גורמת לרבים לעבור על החוק: תחקיר ידיעות אחרונות מ- 2009 הראה שרבים עלולים להיסחף לביצוע עבירות תחת הלחץ של גיוס הכספים. (לקריאה לחצו כאן). מהיכן ישיג מועמד 400 אלף ₪? וממי? ואילו עבירות הוא עלול לבצע בדרך? ברור שאילו היתה נערכת חקירה יסודית, מימדי התופעה היו מדהימים גם את התומכים המובהקים של השיטה.
  5. כי במקום לפעול לטובת הציבור בשדרות ונתיבות, פוליטיקאי צריך להרשים את התורמים בניו יורק ובלוס אנג’לס. אפילו ראש הממשלה, שטען כי כדי להתמודד צריך שם טוב ולא הון רב, גייס כ- 1.2 מיליון ₪, רובם מתורמים מחו”ל, בהתמודדות האחרונה בקרב כלל המתפקדים על מנהיגות הליכוד. האם לא כולם מכירים אותו ואת עמדותיו?
  6. כי יש שיטות טובות יותר: מיקי מציע פשרה בין שיטת הפריימריס לבחירות במרכז: גוף בוחר בן 10,000 חברים, פי שלושה מהמרכז. לא גדול מדי שבו לכסף יתרון מכריע ולא קטן מדי ליצור תלות בין החבר למועמד. נכון, גם שיטה זו אינה מושלמת, אבל היא מפרקת את החיבור הלא כשר בין הכסף הגדול לכיסא בכנסת.

הצטרפו למיקי במאבק: לא מרכז, ולא שחיתות. בוועידה צריך להכריע: גוף בוחר אחר לליכוד.

רוצים לדעת עוד?

מדוע לבחור במיכאל איתן לנשיאות ועידת הליכוד?

מיכאל איתן לנשיאות הועידה: כך תתבצע ועידת הליכוד


התגובות סגורות לעמוד זה

פוסטים אחרונים

חיפוש