לפרטים נוספים

לא עברו שבועיים מאז בחירתו של שגריר ישראל לאו”ם, רון פרושאור, לסגן נשיא העצרת – והאו”ם שוב מפתיע. בטקס, שיתקיים ביום ב’ הקרוב בעצרת הכללית במעמד בכירי האו”ם ושרים מרחבי העולם, יוענק לישראל פרס בינלאומי על שיפור השירות הממשלתי לציבור באמצעות רשת האינטרנט.

במחקר השוואתי דו שנתי שמקיים האו”ם בין המדינות החברות, קפצה ישראל 10 מקומות, מן המקום ה- 26 למקום ה- 16 והתברגה בצמרת 20 המדינות המובילות בעולם בשירותי ממשל זמין וממשל פתוח באינטרנט. פורטל הממשלה באינטרנט, www.Gov.il זכה לציון מיוחד. בדו”ח נכתב כי: “ישראל פיתחה את שירותי הממשל הזמין שלה … הפורטל הממשלתי מאורגן היטב והאזרחים יכולים לגשת למידע במספר דרכים ולבצע תשלומים דרך האינטרנט”. עוד מציין הדו”ח כי ישראל מדורגת במקום הרביעי בעולם בתחום ההשתתפות הדיגיטלית (e-participation) כאשר הכוונה היא ליוזמות מקוונות לשיתוף אזרחים. על שיפורים אלה זכתה ישראל בפרס מיוחד.

השר מיכאל איתן, הממונה על שיפור השירות לציבור, ואשר עומד בראש ועדת ההיגוי של ממשל זמין, יחידת האינטרנט של הממשלה, יקבל את הפרס בשם ממשלת ישראל. השר איתן מוביל בשנים האחרונות את עבודת הממשלה לקידום נגישות האזרח למידע ולשירותים ממשלתיים ושוקד על יוזמת הממשל הפתוח, המקדמת את עקרונות השקיפות, שיתוף הציבור והאחריותיות של רשויות הממשלה בפני האזרחים. לצד הענקת הפרס תשתתף ישראל בוועידה בינלאומית, שיקיים האו”ם בנושא המנהל הציבורי. כרמלה אבנר, הממונה על התקשוב הממשלתי, תייצג את ישראל בוועידה, ותחלוק עם מדינות העולם מניסיונה והישגיה של ישראל בכלל ויחידת ממשל זמין בפרט, בתחום.

השר מיכאל איתן כי: “מגיע כל הכבוד לצוותי ממשל זמין ומנהלי מערכות המידע ביחידות הממשלה ובמיוחד לצוותי ממשל זמין שעומדים מאחורי פורטל gov.il שזכה לשבחים מיוחדים. קיבלנו פרס על ההתקדמות הגדולה ביותר, אבל אנחנו שואפים לקבל פרס על המיקומים הגבוהים, והדבר אפשרי אם הממשלה תיתן גיבוי ליוזמות החשובות שאנו עמלים לקדם בתחום”.

 

התגובות סגורות לעמוד זה

פוסטים אחרונים

חיפוש