לפרטים נוספים

בשיתוף פעולה של משרד האוצר והשר מיכאל איתן, המופקד על שיפור השירות וממשל פתוח, יפורסמו היום באתר data.gov.il קבצים המתארים בפרוטרוט את כלל ההעברות התקציביות המתבצעות בוועדת הכספים של הכנסת. הנתונים אשר הועברו כרגע לאתר כוללים את שנת 2011 בלבד, אך במשרד מבטיחים כי גם שנות תקציב נוספות יפורסמו בהקדם. נתוני ההעברות התקציביות הינם נתונים קריטיים שכן תקציב המדינה נתון לאלפי שינויים מידי שנה, שינויים אשר מתבצעים בוועדת הכספים של הכנסת ולא היו נגישים עד כה בצורה נוחה לציבור.

כאמור, הקבצים זמינים באתר http://data.gov.il/

השר מיכאל איתן: “ממשלת ישראל ומשרד האוצר עשו היום צעד חשוב ומתקדם בכך שפרסמו את ההעברות התקציביות מסעיף לסעיף, בתוך תקציב המדינה. החידוש הזה הוא המשך ישיר לפרויקט התקציב הפתוח, והוא מבטא עיקרון דמוקרטי ראשון במעלה ומנגיש לציבור מידע בדבר השימושים שעושה הממשלה בכספי משלם המיסים. המהלך יחזק את השקיפות, ימנע מהלכים שנויים במחלוקת הרחק מעינו הפקוחה של הציבור ויחזק את אמון הציבור בממשל. אנו מצפים ממשרדי הממשלה לנהוג ברוח דומה ולהנגיש מידע בעל חשיבות ציבורית, כלכלית ודמוקרטית לציבור כולו”.

כעת יכול הציבור להוריד את הקובץ ולעשות בו שימושים מגוונים, החל משימושים מחקריים וכלה בשימושים הקשורים בפיתוחים אינטרנטיים שונים. שיתוף פעולה זה בא בהמשך לפרסום קבצי תקציב המדינה בפורמט פתוח, שבוצעה ע”י משרד האוצר והשר איתן לפני כשנתיים, דבר אשר הביא להקמתו של אתר התקציב הפתוח http://budget.msh.gov.il/ המציג עשרים שנות תקציב מדינה במונחי תכנון מול ביצוע.

 

התגובות סגורות לעמוד זה

פוסטים אחרונים

חיפוש