לפרטים נוספים

הממשלה אישרה אמש, (יום א’) את הרחבת סמכויותיו של הממונה על הביומטריה במשרד רה”מ. השר מיכאל איתן היה השר היחיד אשר הצביע נגד ההחלטה. על פי ההחלטה, הממונה על היישומים הביומטריים ידווח אך ורק לממשלה, ויביא את החלטותיו לאישור ועדת השרים לענייינים ביומטריים (סעיפי 2-ז’ ו 2-ח’ להחלטה, מצ”ב). ההחלטה לא קובעת שום פיקוח פרלמנטרי על החלטות הממונה. עוד קובעת ההחלטה כי: “סיווג המלצותיו של הממונה, יבוצע בהתאם לרמת המידור שתיקבע על ידו”. כמוכן, ההחלטה לא קובעת את מערכת היחסים בין הממונה לגופי הבטחון, וקובעת כי “…עליהם יחולו הסדרים מיוחדים…(אשר) יוצגו בפני ראש הממשלה” (סעיף 6).

השר מיכאל איתן אמר בנושא כי: “במקום שמדינת ישראל תרתום את הטכנולוגיה לשיפור את השירות לציבור ולחיזוק הדמוקרטיה, ישראל מצטיירת כמדינה שרותמת את הטכנולוגיה כדי לפקח על תנועותיהם של אזרחי ישראל ושיחותיהם הטלפוניות.

החלטת הממשלה שהתקבלה היום, חושפת כי הרחק מעיני הציבור וללא שום פיקוח פרלמנטרי מתגבשים מהלכים ממשלתיים שפוגעים בפרטיות בצורה קשה. צריך לאפשר לממשלה לבצע את משימותיה תוך שימוש בטכנולוגיה, אבל אסור לוותר בדרך על השמירה על הפרטיות של אזרחי המדינה. כדאי שנפסיק להתחרות על התואר המפוקפק של אלופי העולם במעקב ובילוש אחרי האזרחים”
תגיות:
 

התגובות סגורות לעמוד זה

פוסטים אחרונים

חיפוש