לפרטים נוספים

בתגובה לדחיית פשרת מגרון בבג”ץ אמר השר מיכאל איתן כי: “עמלנו קשה על מנת לגבש את העתקת מגרון בדרכי שלום. יש לקבל את החלטת בג”ץ, ובמקביל לחפש פתרונות במסגרת החוק שבמסגרתן יועתק הישוב לאתר חוקי אחר. יש לזכור שלממשלה שאישרה את ההתיישבות במגרון, יש חלק משמעותי במחדל ועליה לחפש פתרונות במסגרת החוק פתרונות חלופיים”.

בעמוד הפייסבוק הוסיף השר איתן כי: “השקעתי מאמצים לסייע לשר בגין לגבש את הפשרה עם תושבי מגרון. מטבע הדברים, כשבג”צ דחה את הפשרה, הצטערתי ואמרתי לעצמי שאילו אני הייתי במקומם, הייתי מחליט אחרת. אבל מה לעשות, הדמוקרטיה מחייבת אותנו להפרדת רשויות ולשמירת החוק. הנאמנות לעקרונות הדמוקרטיים הללו נבחנת ברגעים שבהם אנחנו צריכים לספוג החלטות קשות. זו לא חכמה לדבר בזכות שלטון החוק כאשר הבג”צ פוסק לטובתנו.

החלטת בג”צ מתמקדת בשאלת מועד הפינוי ואינה פוסלת את החלק החשוב יותר בפשרה שמדבר על העתקת הישוב לנקודת קבע בגבעת היקב. אם המתיישבים והממשלה ידבקו באמירותיהם שיש למצוא פיתרון במסגרת החוק, ניתן לפנות את הישוב בהסכמה עד ה-1 לאוגוסט כפי שבג”צ החליט ובמקביל להקים מחנה זמני שבו ישהו התושבים עד להקמת ישוב הקבע.

אני מודע לסבל שיגרם למשפחות כתוצאה מהמהלך הזה, אבל אני מאמין שזהו צעד חיוני במאבק לשמור על חוסנה של מדינת ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית”.

 

התגובות סגורות לעמוד זה

פוסטים אחרונים

חיפוש