לפרטים נוספים

אחרי מאבק של שנים מגיע היום פרק נוסף בקליטת יהודי אתיופיה לסיומו: הכנסת אישרה היום בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להקמת מרכז למורשת יהודי אתיופיה, אותה יזם בכנסת ה- 17 השר מיכאל איתן.  כחלק מפעילותו לטובת עולי אתיופיה. החוק קובעתאת הקמתו של המרכז אשר ירכז פעילות מחקר, חינוך והנצחת המורשת התרבותית של יהודי אתיופיה. במסגרת המרכז יוקמו ספרייה, ארכיון ומכון מחקר ייחודי לנושא.עם כתיבת החוק גייס השר איתן את תמיכתם של 85 חברי כנסת, והביא להעברת החוק בקריאה ראשונה, עוד בטרם הבחירות. באחרונה הביא השר לסיכומים בין משרדי הממשלה השונים, אשר איפשרו היום את סיום חקיקת החוק.

השר מיכאל איתן אמר היום כי: “הקמת מרכז המורשת היא חלק ממהלך הסברתי חיוני שנועד לציין את מקומה המכובד של יהדות אתיופיה בכלל המורשת היהודית. העובדה שבני העדה סובלים גילויים של גזענות ואפלייה, ללא אח ורע לעדות אחרות, מחייבת את הממשלה להביא את דבר העדה המופלאה הזו לידיעת כלל הציבור. עדות רבות שנקלטו בישראל זכו לסיוע מקרב נדבנים בני העדה, והקימו מפעלים שונים, לשימור מורשתם. לצערינו, לבני העדה האתיופית אין עדיין בעלי הון מקרבם, אשר יכולים להרתם למשימה, ועל כן על המדינה צריכה להתגייס. אני מקווה כי האוצר יקצה את התקציב הנדרש להקמה ובעתיד נוכל לגייס תרומות מקרב העדה ועם ישראל כולו”.

השר איתן הודה ליו”ר ועדת הקליטה, ח”כ דני דנון על הצלחתו להשלים את החקיקה עוד בכנס הנוכחי, וכן ציין את תרומתם של השר אדלשטיין וחברי הכנסת אורלב ומולה לחקיקת החוק.

 

התגובות סגורות לעמוד זה

פוסטים אחרונים

חיפוש