לפרטים נוספים

 

בעקבות פיענוח פרשת גניבת מאגר מרשם האוכלוסין קורא היום השר מיכאל איתן לעצור מייד את הקמת המאגר הביומטרי. השר מיכאל איתן אמר היום כי: “המדינה בונה פצצת זמן, שתתפוצץ לכולנו בפנים. אין חולק על כך שהמאגר הביומטרי מסוכן, אבל מבטיחים לנו הבטחות שווא על מאגר סגור הרמטית ואבטחה חסרת תקדים. מי יתקע לידנו שלא יהיו עובדים ממורמרים גם בין עובדי המאגר הביומטרי שיפיצו את טביעות האצבע וצילומי הפנים של כולנו לכל עבר? המאגר הזה, כמו מאגרי מידע אחרים, וכמו מאגר רשות האוכלוסין המכיל את כלל הפרטים המזהים של אזרחי ישראל, ידלוף ויפרץ גם הוא, וזוהי רק שאלה של זמן. אני מקווה כי כעת ילמד הלקח וכי תערך רביזיה כוללת בכל הקשור למאגר הביומטרי המסוכן וחסר התועלת הזה”.

השר איתן הוסיף כי: “לכל ברור שיש צורך בתעודות ביומטריות ואין בהן לכשעצמן סכנה. לעומת זאת משרד הפנים אינו מסביר לציבור מדוע הוא מקים בנוסף לתעודות מאגר ביומטרי מיותר ומסוכן, שאין בו שום צורך לפרויקט תעודות הזהות החכמות והביומטריות”.

בשנת 2010 חוקק חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים בתעודות זיהוי ומסמכי מסע. כחלק מהחוק הנ”ל הוחלט על ניסוי במסגרתו יוקם מאגר ביומטרי, אשר יכלול את פרטי הזיהוי של אזרחי ישראל. השר איתן מוביל את המאבק במאגר, שכן דליפתו האפשרית המאגר צופנת בחובו סכנות רבות לפרטיות ולבטחון המדינה ואין בו צורך כדי להפעיל את מערך התעודות החכמות, הדרושות לישראל.

בשל מאבקו של השר איתן, הוכנס סעיף 41 לחוק, אשר מונע את הקמתו המיידית של המאגר וקובע כי יתקיים ניסוי אשר אמור לבחון את העלויות והסיכונים מול התועלות בהקמת המאגר. ניסוי זה אמור להתחיל בחודשים הקרובים.

 

תגובות ל: “השר איתן: החשיפה על דליפת מאגר המידע של מרשם האוכלוסין מוכיחה: אסון דליפת המאגר הביומטרי בפתח”

 1. שלומי says:

  מה שמצחיק בכל העסק הזה, זה עד כמה השר שטרית בטוח בעצמו, ובאיזו קלות הוא מפזר הבטחות ש”אצלנו זה לא יקרה”. לא ממש נראה לי שהוא מבין מה זה אומר אבטחת מידע, אבל אתם יודעים מי כן יודע? ארון בר (Aaron Barr), שהוא לא פחות מהמנכ”ל של HBGary Federal, שהם חברת אבטחת מידע רצינית מארה”ב. כאשר הוא ניסה ללכלך על אנונימוס, הם פרצו לו למחשב, והפיצו מידע שפחות או יותר הרס אותו ואת החברה (http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/2011/02/16/133814783/how-anonymous-exacted-revenge-on-firm-that-threatened-to-out-them). ולא חסרות דוגמאות נוספות! הפנטגון נפרץ, CIA ואפילו גוגל שמשקיעים הון עתק בהגנה על מערכות המידע שלהם.

  אז אני שואל, מי זה מר שטרית הזה, שחושב שהוא יכול להבטיח שהמאגר לא יפרץ? איך יש לו בכלל את החוצפה לטעון שהוא יכול לעשות משהו שרבים וטובים ממנו לא הצליחו? שלא נתחיל בכלל להזכיר שמות כמו ד”ר עדי שמיר..

  אני מאוד מקווה שהשר איתן יצליח לבלום את השטות הגמורה הזו!

  תודה

 2. רפי מירושלים says:

  חובה לעשות הכל כדי לבלום את היוזמה הפושעת הזו, שכן היא מפרה ברגל גסה את האיזון העדין בין אזרח לשלטון.
  אנחנו לא עבדים של השלטון, אלא בדיוק ההיפך, השלטון הוא זה שצריך לשרת את האזרח ילא להשתלט עליו.
  הפרת יחסים עדינים אלה, היא חמורה ביולר ואין לעבור על כך לסדר היום.

  לא מקרה ששום מדינה דמוקרטית לא הקימה דבר שכזה, אלא רק מדינות עולם שלישי.
  להילחם בכל דרך אפשרית בדבר הזה שעלול להפוך את החיחם במדינה לבלתי נסבלים.
  ותודה רבה רבה לך חה״כ איתן על עמידתך האיתנה כנגד המאגר המיותר הזה.
  חזק ואמץ!

 3. רון says:

  השר איתן, בבקשה אל תשתוק, העם מאחוריך!
  השר מיכאל איתן הוא היחיד השפוי בסביבה הופליטית שרואה את הסכנה של המאגר מול התועלת המזערית (בעיקר למקדמי המאגר כגון שטרית וישי).
  מקימים רשות שלמה בשביל להגן על המאגר, שנועד למנוע הרכשה כפולה. עדיף היה לו הוסיפו כמה תקנים למשטרה שתחקור הונאות זהות במקום להקים רשות שלמה ברמת סודיות של שב”כ. הרי בסופו של דבר עובד ממורמר אחד יוריד לטימיון את כל המאמצים.

 4. מיכאל says:

  לפחות שר אחד תורם לציבור ! לדעתי, רוב (לא כולן) הרפורמות והתחדשויות הן למטרה אחת – בזבוז כספי משלמי המיסים והעמדת פנים לציבור: “אנחנו עובדים ולא סתם מקבלים משכורות והטבות של עובדי המדינה”. אם בארץ היה מתייחסים לכל שקל לבוזבז כמו בארצה”ב…
  כל הכבוד, השר איתן!

 5. מיכאל says:

  סליחה על טעויות דפוס

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש