לפרטים נוספים

השר מיכאל איתן פתח הבוקר את פורום קיסריה, ודיבר על נושא הקשיים הבירוקרטיים בישראל: “בשבוע שעבר הרשת החברתית נשאה את מחאת הקוטג’, אני כצרכן לא קונה קוטג’ כבר מספר חודשים, אך המחאה ההמונית הפתיעה אותי. מדוע דווקא הקוטג’ הוביל למחאה? מדוע אנשים מתקוממים כנגד המחירים, אבל משלימים עם שירות ממשלתי גרוע? מדוע אזרחים משלימים עם העובדה שמתקשרים למשרד ממשלתי ועונים באיחור או לא עונים בכלל? מדוע הם סובלים מתורים ארוכים וטירטורים מסוגים שונים? חבר אמר לי כי המפגינים חכמים על חלשים- הם מפגינים נגד תנובה כי יש את שטראוס וטרה, אבל מול הממשלה הם פודלים. יתכן שזה נכון, אך לא לאורך זמן. בין המוחים נגד הקוטג’ יש ודאי פקידי ממשלה, שבתורם לא ירצו כי הציבור יתקומם כנגדם. אולי אי אפשר להחליף את הבירוקרטיה ולקנות שירות ממשלתי ממישהו אחר. אך אם מחר תנבוט מחאה כנגד שירות ממשלתי גרוע, אם יתארגנו כנגד השר הממונה ויאמרו לו- אם לא תפעל, נעיף אותך מכסאך, אין ספק שהשירות ישתפר”.

השר איתן הוסיף כי בתיאום עם רה”מ תבוצע עבודה ממשלתית להסרת החסמים הבירוקרטיים: “תהליך הסרת החסמים מדשדש. מדוע אנו יכולים לנהל כבר למעלה מעשור את חשבון הבנק באינטרנט, אבל לא מסוגלים לעיין ביתרות המס או לבצע תהליכים מורכבים מהבית, מול הממשלה?

עם זאת, אחת הבעיות בנושא הסרת החסמים, היא החשש שדווקא הסרת החסמים תוסיף עוד בירוקרטיה. על רקע זה הגעתי למסקנה כי יש צורך לתאם את הפעילות. במהלך מתואם עם רה”מ, החלטנו להקים ועדה ממשלתית אשר תייצר עבודת מטה אחידה מול כלל משרדי הממשלה לקידום שיפור השירות והקטנת הבירוקרטיה”

 


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש