לפרטים נוספים

דה מרקר פירסם אמש כתבה על התקדמות בנושא הרפורמה בשיפור השירות הממשלתי לציבור, אותה מוביל השר מיכאל איתן.

אתר miki.org.il מביא את הכתבה במלואה:

מאת צביקה זרחיה/ דה מרקר

בימים הקרובים מתכוונת המדינה לפרסם מכרז למדידת השירות שנותנים משרדי הממשלה. היקף המכרז הוא כ-14.5 מיליון שקל.

 

בתוך שלושה חודשים ייקבע הזוכה לביצוע מדידת השירות, והחל באוגוסט יגיעו בודקים לגופי הממשלה ויערכו בדיקות בסניפים ובמשרדים לקבלת קהל לגבי איכות השירות שניתן לציבור. ראשי משרדי הממשלה לא יידעו מתי והיכן ייערכו הבדיקות ביחידותיהם.

משרדי הממשלה יקבלו ציונים במתן שירות לציבור. בתחילת 2012 תפרסם הממשלה את מדד השירות, שיקבע אילו גופים ציבוריים נותנים את השירות הטוב ביותר לאזרח.

היוזמה למדידת השירות שניתן על ידי משרד הממשלה הועלתה על ידי השר מיכאל איתן, המופקד על חיזוק הקשר בין הממשלה לציבור. איתן אמר כי מדידת השירות הניתן לציבור על ידי משרדי הממשלה חשובה כדי לשפר את איכות וטיב השירות. “פרסום הציונים והתוצאות בתקשורת ידרבן את גופי הממשלה לשפר את השירות ולהקדיש יותר תשומת לב ביחסיהם עם האזרח. הדבר יגרום למשרדי הממשלה להציב את נושא השירות לציבור במקום גבוה בסדר העדיפויות שלהם”, אמר איתן.

איתן סבור כי מדידת השירות היא חלק משיפור היחסים שבין הממשל לאזרח. לדעתו, על משרדי הממשלה לשנות ולהפוך את התפישה הקיימת שלפיה האזרח נזקק לשירות הממשלתי – ולשפר את השירות תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שיקלו על האזרח לקבל את השירות.

איתן החל בהכנת יחידות הממשלה השונות למדידה. ביום שלישי יערוך איתן כנס שבו יוצג אופן המדידה ויתקיים דיון עם ראשי היחידות הנמדדות בהיערכות למדידה ובאספקטים הקשורים בה. בכנס יוצגו נתונים שונים הקשורים לאופן המדידה, הפרמטרים השונים שייכללו במדד ועוד, כשהכוונה היא לייצר תהליך של דיאלוג מתמשך שבמהלכו יוכלו היחידות לחשוף ליקויים ולתקנם, לטובת שיפור השירות לאזרח.

הכתבה פורסמה במקור באתר themarker


תגובה אחת ל: “המדינה תפרסם מכרז בהיקף של 14.5 מיליון שקל לדירוג השירות של משרדי הממשלה”

  1. מיטל says:

    היכן יפורסם המכרז? והאם ידוע מתי?

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש