לפרטים נוספים

השר מיכאל איתן סייר היום באריאל כאורחו של ראש העיר, רון נחמן, במסגרת הפעילות לביטול ההקפאת הבנייה באריאל. במהלך הסיור ובמסגרת מפגש עם פעילי ליכוד שקיים אמר השר מיכאל איתן כי: “כתלמידיהם של זאב ז’בוטינסקי ומנחם בגין היינו שמחים לממש את עקרון שלמות המולדת. אבל המציאות הפוליטית כפתה על מנחם בגין לסגת מעיקרון שתי גדות לירדן ועל ראש הממשלה בנימין נתניהו לאמץ מדיניות של שתי מדינות ממערב לירדן.

באתי לאריאל מתוך הזדהות עם המאבק של ראש העיר רון נחמן והתושבים שמטרתו סיפוח אריאל וגושי ההתיישבות למדינת ישראל. כדי להשיג מטרה זו במסגרת הסדר שיקבל גם הכרה בינלאומית נאלץ לעשות ויתורים טריטוריאליים מרחיקי לכת, באיזורי הארץ האחרים שבהם תוקם מדינה פלסטינית, וכן נאלץ להציע גם רעיונות שונים בדבר חילופי שטחים.

היום, צריך להכיר במציאות שהשתנתה ולומר ביושר ובאומץ לב: מדיניות של הכל או לא כלום תוביל לאבדן של הכל- נאבד גם את יהודה ושומרון, את גושי ההתיישבות, את אריאל ואולי, חס וחלילה, גם מעבר לכך.

צריך לקדם מדיניות התיישבות שתהיה תואמת למדיניות הפשרה הטריטוריאלית: להפסיק לבנות באיזורים עליהם נאלץ לוותר בעתיד ולהמשיך לבנות באריאל ובגושי ההתיישבות. טרנספר של מאות אלפי מתיישבים מהאיזורים הללו אינו ריאלי ואינו צודק”.

השר איתן התייחס למצב ישראל בזירה הבינלאומית: “לצערינו אין אף מדינה אחת בעולם שתומכת במדיניות ההתיישבות של מדינת ישראל ביהודה ושומרון. בשנים האחרונות ההתנגדות למדיניות הישראלית בזירה הבינלאומית גוברת, אנו בתהליך של בידוד בינלאומי והפלסטינים זוכים לאוזן קשבת ולתמיכה בינלאומית הולכת וגוברת. מדינות מכירות חד צדדית במדינה פלסטינית ודיפלומטיים מתריעים כי ארגונים בינ”ל ובראשם האו”ם עלולים לקבל החלטות שיפגעו בישראל. מצבינו בזירה הבינ”ל לא היה גרוע יותר.

לצערי הרב הגורמים המופקדים על התחום הזה מי שהיו אמורים לגבש תוכניות לבלימת תהליך הבידוד ושיפור מעמדה של ישראל כשלו. הם קיבלו סמכויות נרחבות, אמצעים ותקציבים אך השיגו אפס תוצאות. במקום להתמקד בהגנה על האינטרסים הישראלים בזירה הבינלאומית הם עסוקים בשיסוי חלקי העם זה בזה, בפלגנות ובערעור האחדות והבסיס הדמוקרטי של מדינת ישראל.

בעולם שבו קיים המושג אחריות מיניסטריאלית, הם היו מזמן מסיקים את המסקנות ומנסים את יכולתם בתחומים אחרים. אבל, הרבה יותר קל לדבר על קרנפים מבלי להבין את המושג, להכריז על הפצצת הסכר באסואן ולתפוס כותרות תוך קיעקוע מעמדו של ראש הממשלה באו”ם וחתירה נגדו מבית.

רק ישראל חזקה ודמוקרטית, שיש בה הסכמה רחבה על איזורי התיישבות מסוגלת גם להשיג תוצאות חיוביות בזירה הבינלאומית. אבל ישראל לא דמוקרטית, מפולגת ומסוכסכת בתוכה נדונה מראש להיכשל באתגרים שבפניהם אנו ניצבים כאן באריאל ובכל בית בישראל”.


תגובה אחת ל: “השר מיכאל איתן באריאל: לבנות באריאל תמורת ויתורים לפלסטינים”

  1. [...] This post was mentioned on Twitter by Michael Eitan, Michael Eitan. Michael Eitan said: לבנות באריאל בתמורה לויתורים לפלסטינים http://www.miki.org.il/2011/01/11/ariel/ [...]

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש