לפרטים נוספים

השר מיכאל איתן פונה אמש (יום ד’) במכתב לרה”מ בו הוא כותב כי סגן השר דני איילון הטעה ביודעין את הכנסת והציבור כאשר אמר כי הוא מדבר בשם ממשלת ישראל, בדברי התמיכה שלו בהקמת ועדת החקירה הפרלמנטרית לנושא מימון ארגונים ישראליים העוסקים בדה לגיטימציה לחיילי צה”ל במליאת הכנסת.

לאחר שמחה השר איתן על דבריו של סגן השר איילון במליאת הכנסת פנה השר איתן במכתב לרה”מ בנימין נתניהו:”

לכבוד:

ראש הממשלה- מר בנימין נתניהו

משרד רוה”מ

הנדון: בקשת הבהרה ביחס לעמדת הממשלה בנושא הקמת ועדת חקירה פרלמנטארית – הצעות לסדר של ח”כ פאינה קירשנבאום וח”כ דני דנון

היום, במסגרת תורנות שקיימתי ליד שולחן הממשלה בכנסת, שמעתי את ס’ שר החוץ, ח”כ דני איילון, מתייחס להצעה לסדר היום שהגישה ח”כ פאינה קירשנבאום בנושא “הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק קרנות מחו”ל ומדינות המממנות ארגונים ישראליים הנוטלים חלק במסע דה לגיטימציה לפגיעה בחיילי צה”ל”; ואני מצטט מתוך הפרוטוקול (עמ’ 9):

ס’ שר החוץ דני איילון: “אני רוצה להגיד כאן שמה שמדובר כאן לגבי ההצעה לסדר זה דבר שהוא לא רק נתמך, לא רק שאנחנו בעדו, גם הממשלה בעדו”.

ברצוני לציין גם כי בעת שסגן השר איילון עשה את דרכו לדוכן הנואמים, הבהרתי בקריאת ביניים שהממשלה לא קיימה כל דיון בנושא, ועל כן אין לה עמדה באשר אליו.

יכולים להיות חילוקי דעות באשר לשאלה האם ההחלטה השנויה במחלוקת להקים ועדת חקירה פוליטית משרתת את מדינת ישראל באופן חיובי, או גורמת נזק מיותר- את דעתי הנחרצת בעניין זה שמעת במהלך ישיבת סיעת הליכוד. ואולם, אין חילוקי דעות שהממשלה לא קיימה כל דיון בעניין זה ולא קיבלה כל החלטה לתמוך או להתנגד להצעה. אשר על כן, ס’ השר דני איילון הטעה ביודעין את הכנסת ואת הציבור כאשר אמר את שאמר.

אודה לך אם תפרסם הודעה שתעמיד דברים על דיוקם ותבהיר את המצב לאשורו.

בכבוד רב ובברכה,

השר מיכאל איתן

העתק: מזכיר הממשלה, מר צבי האוזר

סגן שר החוץ, מר דני איילון

 

תגובות ל: “השר איתן על ס.השר איילון: הטעה ביודעין את הכנסת ואת הציבור”

  1. מעריך את עמדותיך העקביות בעד דיון דמוקרטי נאות, גם אם יש לי ויכוח עם עמדותיך בנושאים אחרים. חבל שאתה ואנשים כמותך עדיין חברים בממשלה מעין זו.

    מעניין אותי האם ישנם קווים אדומים שחציה שלהם תגרום לך לפרוש מתפקידך בממשלה. אני שואל לא כדי להקניט, אלא מכיוון שגם אני שואל את עצמי שאלה דומה בקשר למדינה ולהשתייכותי אליה – האם ישנם קווים אדומים כאלה (ומהם), שחציה שלהם תהיה סימן שכדאי אולי להרגיש קצת פחות שייך ומחויב לטירוף שמתרחש כאן.

  2. [...] מיכאל איתן פנה במכתב לרה”מ בו הוא כותב כי סגן השר דני איילון הטעה [...]

  3. [...] This post was mentioned on Twitter by ygurvitz and others. ygurvitz said: RT @MichaelEitan: סגן השר איילון הטעה ביודעין את הכנסת ואת הציבור http://www.miki.org.il/2011/01/06/yod/ [...]

  4. [...] of the financing of Israeli organizations engaged in the delegitimization of Israeli soldiers. (Hebrew) Share and [...]

  5. [...] שהכנסת הלכה רחוק מדי, אלא גם ח"כים מהליכוד כמו מיקי איתן, רובי ריבלין ובני בגין, נדהמים ומזועזעים מהתדרדות בית [...]

  6. [...] צריך אגב לציין שיושב ראש הכנסת כמו גם חברי הכנסת איתן, מרידור ובגין התבטאו בנושא בצורה הרבה יותר חריפה והרבה [...]

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש