לפרטים נוספים

סליקת כרטיסי האשראי: השר איתן מתייחס לתגובות

התיקון להצעת חוק הפיקוח על הבנקים, בנושא סליקת כרטיסי האשראי, הינה הצעת חוק שמתגלגלת כמה שנים במשרד האוצר ואשר הובאה ביום ב’ האחרון לדיון במסגרת ישיבה שגרתית של ועדת השרים לחקיקה. בישיבות אלה הנמשכות בין שעתיים לשלוש מובאים לאישור בין 20 ל- 30 הצעות חוק. אבל, כאשר עולות הצעות חוק מורכבות  או שנויות במחלוקת, ועדת השרים אינה ממהרת לאשרן, אלא מקצה, כעניין שבשגרה זמן נוסף לעיון וליבון בטרם הכרעה. הצעת החוק המדוברת היא ללא ספק מורכבת, חשובה ונוגעת בכסף גדול ובציבור הרחב.

בזירת ההתמודדות סביב הצעה זו ניצבים בעלי הון משני צידיו של המתרס. על מנת לקבוע עמדה ביקשתי לקיים פגישות עם כל הנוגעים בדבר כדי להבין טוב יותר מי נגד מי ומה תהיינה התוצאות בעקבות קבלה או דחייה של הצעת החוק.

פעמים רבות אני שומע קריאות לשרים שלא לשמש חותמת גומי ובמקרה זה עולה מחוגים מסוימים תרעומת על כך ששרים מבקשים לדעת על מה הם מצביעים. חרף התרעומת הזו, אני מתכוון להקדיש זמן ומאמצים ולגבש עמדה ראויה שאוכל להגן עליה.

 

תגובות ל: “סליקת כרטיסי האשראי: השר איתן מתייחס לתגובות”

 1. עודד says:

  חברות כרטיסי האשראי הם חלק מהקרטלים הרבים שיש במדינה הקטנה שלנו.

  בהצבעתך הוכחת שאתה נגד שבירת הקרטלים!!
  המשק הקטן הזה הזה מאוד ריכוזי, ולא צריך להיות פרופסור לכלכלה כדי להבין שהקרטלים בארץ (בנקים, גז, תקשורת, טלויזיה, כרטיסי אשראי, דואר, דלק, סלולאר והרשימה עוד גדולה..) חולבים את הציבור!!!

 2. shlomi.var says:

  היי עודד
  תגובתי לדברים שהעלת נשלחו אליך בדוא”ל
  בברכה,
  שלומי וריאט
  עוזר השר

 3. שמיל says:

  כנראה שהנושאים לדיון הועברו מספר ימים או שבועות קודם למועד הדיון ואנשיך פוספסו בהסבת תשומת ליבך לעניין.
  אך הנושא מעניין וברור שהכותרות שחטפת מעידות על בורות הכותבים .
  לכן עיכוב של מספר שבועות או חודשים לא חשוב.
  לעצם הפדנט שהמצאת, של הלאמת העמלה וקביעת עמלת לקוח על ידי רגולטור.
  מדובר בבדיחה או בייקור של העמלות בפועל, ולא בשחרור כספים ובושלה לציבור.
  כידוע, הגופים הדולקים הגדולים, משלמים עמלת סליקה של 0,6 אחוז בלבד, וביניהם ממשלת ישראל, שופרסל, חברות הדלק ועוד כמה טובים.
  אם תיקבע עמלה ממשלתית, צפוי שהכנסת הדולקות תעלה והחברות ירוויחו יותר.
  כפיית סליקה של מותג (ישראכארט) על ידי כל השוק הינה הלאמה בפועל של נכס פרטי. ומחר תציע להלאים את דירות הציבור עקב ״צורך חברתי ״ מסיבות דומות.
  נפח הסליקה של כרטיסי ישראכארט מקומיים נמוך מ10% מהמחזור למרות שהם 17% מהכרטיסים מעצם רמת השימוש של האוכלוסיה שעושה בהם שימוש.
  על אותו משקל, כרטיסי דיינרס ואמריקן אקספרס נשארים מחוץ לראדאר שלך למרות שביחד דולקים יותר מכרטיס ישראכארט מקומי.
  אז נכון, אתה מציג לאוצר ולתמת קונטרה. אך מבחינת תועלת משקית…. כנראה שהתוצאה תהיה ייקור כולל של העמלות, או שכרגיל, ימציאו עמלות עוקפות ושאר פטנטים לעקוף את הבולשביזם הרגולטורי המוצע.
  בהצלחה

 4. [...] Michael Eitan סליקת כרטיסי האשראי: השר איתן מתייחס לתגובות [...]

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש