לפרטים נוספים

בואו להגיב על חוק ההסדרים

חוק ההסדרים עולה למבחן הציבור: שיתוף פעולה של שר האוצר יובל שטייניץ והשר מיכאל איתן מביא לראשונה את חוק ההסדרים בפורמט פתוח ומעמיד אותו להערות הציבור באתר www.shituf.gov.il

האתר יאפשר לציבור להעיר את הערותיו לחוק הנוגע בסוגיות חשובות ומכריעות בכל הקשור לתקציב המדינה ולהסדרים רבים במשק. כמוכן ניתן יהיה להוריד את החוק בפורמט פתוח וקל לעיבוד. הערות הציבור לסעיפי החוק השונים יופצו לנציגי משרד האוצר המקדמים את החוק ולחברי הכנסת מן הקואליציה והאופוזיציה, כהכנה לקראת הדיונים בחוק בועדות הכנסת השונות.

שר האוצר ד”ר יובל שטייניץ אמר כי: “אני מייחס חשיבות גדולה לשיח הציבורי סביב תקציב המדינה והמדיניות הכלכלית של הממשלה ולכן הצעות החוק חשופות לכל”.

השר מיכאל איתן אמר היום כי: “פירסום חוק ההסדרים במסגרת אתר שיתוף הציבור הוא מהלך נוסף במסגרת מדיניות ממשל פתוח הנהוגה בדמוקרטיות המתקדמות בעולם בהן ארה”ב, בריטניה וקנדה ואותה אני מקדם”.

אתר שיתוף הציבור הושק בחודש יולי האחרון ואירח למעלה מ- 15 יוזמות ופרויקטים שונים. מטרת האתר להפוך לנקודת ממשק נוספת בין הממשלה לאזרח כדי לתת לציבור כלי נוסף להשמיע את קולו ולהשפיע, ולתת לממשלה הזדמנות לשמוע דעות נוספות ולקבל הערות במסגרת שיפור תהליך קבלת ההחלטות שלה.

תגיות:
 

תגובות ל: “בואו להגיב על חוק ההסדרים”

 1. יבגני פטישמן says:

  זוהי כמובן יוזמה מבורכת להציג לציבור את החוק במלואו, אבל חוק ההסדרים בעייתי עקרונית: מדובר בחקיקה-אקספרס שראויה רק לשעת חירום. לדעתי, כבר מזמן הגיע הזמן להפסיק להשתמש בכלי הזה.

 2. סמי says:

  חוק ההסדריםהוא חוק עקב הכנסת בית המחוקקיםולכן הוא סכנה מאין כמוהה לדמקרטיה

 3. סמי says:

  חוק ההסדריםהוא חוק עוקף הכנסת בית המחוקקים ולכן הוא סכנה מאין כמוהה לדמקרטיה

 4. shlomi.var says:

  היי סמי ויבגני,
  אחת מהשיטות להתמודד עם חוק הסדרים שהוא אכן חוק גדול ומסיבי ומשפיע על חיינו היא השקיפות והניסיון להאיר את כל פינותיו החשוכות באמצעות ביקורת ציבורית
  :תוכלו להיכנס לאתר שיתוף הציבור ולסייע גם אתם בעבודה זו
  http://www.shituf.gov.il/

  בברכה,
  שלומי וריאט
  עוזר השר

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש