לפרטים נוספים

בתגובה להתבטאויות חברי הכנסת הערבים כנגד כוונת הממשלה לתמוך בתיקון לחוק האזרחות אמר היום השר מיכאל איתן כי: “ערביי ישראל לא צריכים לחשוש ממדינה יהודית ודמוקרטית. הדרך הנכונה להבנה בין אזרחי ישראל היהודים והערבים אינה עוברת דרך שלילת עקרונות היסוד, לפיהם מדינת ישראל הינה מדינה יהודית, אלא ביציקת תוכן ממשי בזכויות שהעקרונות הללו אמורים להקנות לאזרחי ישראל הערבים.

מדינה ישראל זקוקה לחוקה בה יוגדרו המאפיינים היהודיים של המדינה וישוריינו זכויות המיעוט הערבי”.

 

תגובות ל: “השר איתן: ערביי ישראל לא צריכים לחשוש ממדינה יהודית ודמוקרטית”

 1. שניר says:

  גם הערבים מבינים שאין בעיה בין מדינה יהודית ודמוקרטית לזכויות שלהם. ברוב המדינות הדמוקרטיות יש רוב אשר משפיע על אופי המדינה וישנם מיעוטים המתחייביים להיות נאמנים למדינה תמורת זכויות אזרחיות שהם מקבלים. אלא שהצהרת נאמנות למדינה ע”י הערבים היא הכרה בקיומה של המדינה היהודית ואת זה מסרבים הערבים לעשות.

 2. רן says:

  אז למה הצבעת נגד החוק האלמנטרי הזה. ומה פתאום אתה מתחנף לערביי ישראל. תגיד לי מיקי, אתה עובר לקדימה או פורש מהחיים הפוליטיים, כי יהום אין סיכוי ואין שופ סיבה להצביע עבורך.

  אתה לא מוכן להתחייב לשמור על ההתיישבות בבקעה בכלל. אתה מידרדר לכיוון עמדות עבודה/קדימה. מה מבדים בינך לבין נחמן שי או בוז’י.
  ולאחר שהגנת על הלגיטימיות של החוק, אתה מצביע נגדו.

  אתה מתכנן לרוץ לנשיאות או משהו? מאיפה החנופה לערביי ישראל? לא מובן.

 3. דקל says:

  אני לא עקבתי מי הצביע או לא לגבי החוק, אבל אם הצבעת נגדו, אז כל הכבוד לך. זה לא פשוט להצביע נגד המיינסטרים המתלהם הקיים כעת. אני חושב שזהו חוק מיותר המפגין חולשה. הזכות הבלתי ניתנת לערעור שלנו על ארץ ישראל היא זכות היסטורית מוסרית לאומית ודתית ואין שום חוק היכול לאשר או לשלול עובדה זו. החוק מפגין חולשה כי הוא מסמל שאנו מפחדים שינשלו אותנו מהמדינה או שאנו מפקפקים בזכותנו להיות פה. החוק הוא טעות כי כמו שניתן לחוקק חוק כזה ניתן גם להסיר אותו או לחוקק חוק נגדי. מה גם שאדם שבאמת רוצה לפגוע במדינה לא תהיה לו בעיה להכריז נאמנות ואז להפר אותה. ובל נשכח שהעוצמה המוסרית שלנו נשענת על שויון זכויות מלא גם למיעוטים. אני לא רואה בהתנגדות לחוק כחנופה, כנראה רבים מאנשי התנועה שוכחים את ההיסטוריה שלה ושכחו גם שבשנים הראשונות של המדינה כאשר היחס העויין של ערביי ישראל היה גדול יותר, מנחם בגין היה המדינאי היחיד שנאבק במפא”י כדי להסיר את השלטון הצבאי שהם חיו תחתיו שהיה בניגוד גמור לערכי הליכוד.

 4. אביגיל says:

  תראו מי שמדבר ???חוק הנאמנות הובא לכנסת, בושה וחרפה מבקשים מערבי
  ישראל נאמנות, האם ביבי , ברק והשרים ו120 הח”כ נאמנים למדינה
  איפה הנאמנות שלכםכלפי אזרחי המדינה שבחרו בכם??? מפקירים חיילים בשטח
  מפקירים שבויים, הרי הפרןטוקולים שיצאו לאור הוכיחו שדיין הפקיר את החילים הפצועים
  והשבויים,קודם אתם תוכיחו את נאמנותכם למדינה.
  אני מצהירה בשם גלעד שליט שהוא מסרב להיות נאמן למדינה שהפקירה אותו,
  לא מוכנה לשחרר אותו תמורת חלאות אדם מעזה, מתעללת במ שפחתו ,אני בזה
  לממשלת ביבי

  אני גלעד מצהיר שאני נאמן להורי , ולכל אזרחי המדינה שתומכים בהורי ונלחמים
  לשחרר אותי בכל מחיר, אני מודה לכולם.

  אביגיל שלא נאמנה ולא מאמינה לממשלת ביבי
  וגם איתך הפרוטוקולים עוד יתחשבנו אהוד אולמרט שלא שיחחררתה אותי

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש