לפרטים נוספים

אחדות לאומית עכשיו

ברגעים אלה, שעות לאחר תום תוקפה של הקפאת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, תמשך בנייה מוגבלת בישובים היהודיים ביו”ש, שרובה, כך יש להניח, תהיה פרטית ותתבצע בעיקר בגושי ההתיישבות. ומה הלאה? ראש הממשלה בנימין נתניהו, אם לא ירצה להיות מואשם בפיצוץ השיחות, יאלץ במהרה להניח על שולחן המו”מ מפה שתכלול את גבולות המדינה הפלסטינית, שאליה התכוון כאשר הבטיח למנהיגים בעולם רצינות במאמציו לקדם את רעיון שתי המדינות לשני עמים.

המפה הזו, גם אם תהיה נדיבה פחות מהצעות שהניחו אהוד ברק ואהוד אולמרט, כל אחד בזמנו, על שולחן המו”מ, תכאיב מאוד לישראלים רבים שלא הפנימו את מה שמשתמע ממחויבותו של נתניהו לעיקרון שתי המדינות לשני עמים. את הפלסטינים והמעורבים האחרים במו”מ המפה הזו לא תספק, והלחץ הבינלאומי שיופעל עלינו יתעצם פי כמה ממה שחווינו עד כה. במקביל, תאלץ ישראל להיאבק גם על הסדרי בטחון שחשיבותם בעיני רבים עולה על כל נושא אחר.

לעת הזו תדרש אחדות לאומית רחבה שאת יסודותיה כדאי להתחיל ולבנות כבר עתה. אחדות לאומית כזו ראוי שתכלול, בנוסף לשותפים הנוכחיים, את מפלגת קדימה. יתכן שנאלץ לומר יחדיו כן לויתורים כואבים מלווים בהסדרי בטחון משביעי רצון ויתכן שבהיעדר הסכמה על השטח או על הסדרי הבטחון נמצא את עצמינו אומרים לא לכל העולם ונאבקים כעם מלוכד נגד גזירות, שהרוב הגדול לא יסכימו לחיות עימן. בכל מקרה, ההשגים שלנו במו”מ יהיו טובים יותר אם נבוא לשם על בסיס הסכמות רחבות מבית.

איני נאיבי. אני יודע שבכדי לייצר הסכמות, צריכה להיות נכונות בקרב כל המעורבים. אולם מדובר בנקודה קריטית בהיסטוריה שלנו ועל ההנהגה שלנו מוטלת החובה לפחות לעשות כל בדיקה אפשרית ולמצות כל סיכוי לאחדות לאומית בכדי להציב את הנבחרת הטובה ביותר שלנו, לעימות הבלתי נמנע של ישראל נגד כל העולם.

תגיות:
 

תגובות ל: “אחדות לאומית עכשיו”

 1. שמעון says:

  למר מיכאל איתן,
  אולי מספיק עם סירוס הדמוקרטיה הישראלית?
  בתור בוחר ליכוד ממש לא הצבעתי עבור “אחדות לאומית” שהיא למעשה קוד לאימוץ
  עמדות השמאל.
  אם הייתי רוצה להצביע עבוד קדימה – הייתי מצביע עבור קדימה,
  אבל כבוחר ליכוד מדוע עלי לקבל את ציפי לבני ועדת חברי הכנסת האנטי-ציוניים שלה אל תוך מפלגה שתמכתי בה?
  “אחדות לאומית” היא כבר מזמן לא אחדות לאומית אלא דרך לממש דרך שלא קיבלתם מנדט עבורה, ע”ע אריאל שרון שלקח את קולות בוחריו (ואת קולי) וגירש אלפי יהודים.

 2. דן נוימן says:

  מסכים איתך
  למה לחכות למשבר שלבד ביבי לא יכול לו?
  “החזרת” קדימה תהווה משאל -עם מקדים
  שביבי חותר אליו ויתן לנו תמונת מצב מאוזנת.

 3. מצביע ליכוד says:

  בבחירות האחרונות, לאחר לבטים רבים, החלטתי להביע (שוב) לליכוד ואף שכנעתי רבים מהסובבים לי להצביע לליכוד. ההתלבטות היתה בגלל שחששתי שהליכוד עלול לחזור על המחטף הבלתי דמוקרטי שביצע שרון וח”כים מהליכוד שלקחו קולות של המחנה הלאומי שבזכותם נבחרו ועברו לבצע מדיניות של מר”צ. לאחר ששמעתי בזמנו את אמירותיו של נתניהו על ההתיישבות ושמירה על המקומות שהם ערש תרבותנו – נרגעתי והצבעתי לליכוד. והיום? איפה ההגינות שלך מר איתן לבוחרים ולשלטון הדמוקרטי??? אם פתאום בגילך הגעת ל”הארה” שדעותיך עד כה היו לא נכונות וברצונך (כמו גם רצון רה”מ נתניהו) לקיים מדיניות של מר”צ/עבודה – התפטרו והעבירו את המנדט לנציג שיבטא את עמדות הליכוד שבשמם נבחרתם ובשמם שלחו אתכם לכנסת!
  הכיסא לא “שייך” לך אלא לאלפי מצביעים ימניים ששלחו אותך בשם מצע הליכוד לכנסת!

 4. אורי אפנצלר says:

  הסיסמא “רק הליכוד יכל” אינה מבוססת על המציאות. היכוד של בגין רצה ויכל, הליכוד של אריק ולבני רצה ויכל, הליכוד של מיכאל איתן רוצה ויכל, אבל הליכוד של פייגלין ונתניהו לא רוצה ולא יכל.

  זה כבר לא הליכוד שלי, ולא של בגין או ז’בוטינסקי.

  מתוך נאום “ציון-סיים” מתוך אסיפת-עם בווארשה, מאי 1939

  “שלושת רבעי היישוב חונכו לעינכם ובהסכמתכם במעין מקסם היפנוטי, כי אין חשיבות למאבק המדיני, וכי ארץ ישראל נכבשת על ידי בניית בתים, וכי התשובה הקולעת ביותר למה שמתרחש בעולם היא – ליצור עוד נקודת יישוב – והמופתי נהנה… היהודים יבנו, ואחר כך נבוא אנו, הערבים ובין כך ניקח מהם הכול… הרי ארץ ישראל קיימת היום רק בשביל שכבת נבחרים. יהודים היושבים באירופה המזרחית הם “אבק”. הרי ארץ ישראל ניתנה רק לנבחרים, והנבחרים הם צעירים שצבעם אדום.(או כתום..א.א)”

  והנה עוד אחד:

  דבר ז’בוטינסקי למתנחלים: “הנושא הוא עצוב. אלה המכונים אצלנו “שמאליים” (היום הם המתנחלים) היו להם כל הנתונים להיות לטובים שבציונות, אולם בתפיסתם הפכה הציונות למה שנקרא קודם לכן “חיבת ציון” עכשיו מקובלת הגדרה אחרת: “בניין הארץ”: מונח מסוכן, שהרי תפקידנו – לא בזה ש”נבנה את הארץ” אלא בזה שהארץ הזאת תיהפך בהדרגה לארץ בעלת ר…וב יהודי.”מתוך המאמר “השמאל”, העיתון רזסוויט, ינואר 1925

  ועוד אחד אחרון אם לא השתכנעתם שז’בוטינסקי היה מצביע לציפי לבני:

  מתוך נאום בכינוס הצ”ח, פראג, פברואר 1938

  “משני עברי-הירדן, על פני שטח של 100,000 ק”מ מרובעים, ישנו מקום מספיק לערבים החיים שם כיום, לצאצאיהם, למיליונים יהודים וגם לשלום… לאחר שבשאר חלקי הארץ תבוטל הצהרת-בלפור (תמיכה מדינית א.א), תהיה כל התיישבות שם בלתי אפשרית. ומה שנוגע לאפשרות של כיבוש צבאי – הרי להאמין בדבר כזה יוכלו רק אידיוטים. אילו הוגשמה החלוקה, כי עתה היתה לא רק הצעד הראשון, אלא הצעד האחרון – היא היתה מותה של הציונות.”

  הליכוד לא יכל ולא רוצה. הליכוד הוא כבר לא ליכוד.
  אורי אפנצלר
  תל-אביב

 5. greg says:

  אני הצבעתי עבור הליכוד, אבל אם קואליציה עם קדימה – יש לשכוח את קולי ואת קולות לפחות 5-6 אנשים סביבי. די לסחור את הארץ. העבודה וקדימה גרמו נזק למדינה יותר המחבלים. אלה מפלגות הביאו את המדינה אל סף תבוסה. מספיק לוותר. כל התחייבויות שלהם הסתיימו בכישלון ואומללות הארץ – בפוליטיקה, בכלכלה ובביטחון.

 6. אורי says:

  אנו רוצים לחזק את דבריו של השר מיכאל איתן, הן בענין ההקפאה, והן בענין הצורך לותר ויתורים כואבים וקשים מנשוא, בכדי להוריד ממלחמת הדמים האכזרית הקיימת בין שני העממין, אנו ושכננו.

  אף אנו תומכי ליכוד איתך

 7. גיל says:

  בתור מצביע ליכוד אני מסכים עם מרבית המגיבים כאן. בבחירות האחרונות התלבטתי 5 דקות מאחורי הפרקוד עד ש”העזתי” לשים שוב את הפתק “מחל”. לליכוד היסטוריה של בגידה בבוחריו ובמצע המוצהר שלו. שרון אף בגד במרכז שלו. מעבר לחוסר ההגינות הבסיסי שבהתנהגות כזו, היא מהווה הרס הדמוקרטיה – היא שמובילה לאובדן אמון הציבור בפוליטיקאים ובעצם השיטה. שכן מהו המסר – אין זה משנה מה מבטיחים ומהו המצע הניבחר, תמיד אפשר לשנות כיוון (ואין מדובר בנואנסים אלא בדרך אחרת!) מבלי לשאול את הבוחר.
  הליכוד בראש ובראשונה חייב נאמנות והסברים לבוחריו, לא לבוחרי קדימה, העבודה ומרץ. אני בחרתי ליכוד כדי לקבל ליכוד. אם הייתי רוצה דרך אחרת, הייתי בוחר דרך אחרת. אם לא הבנתי מהי דרכו האמיתית של הליכוד, אדרבא, יקומו מנהיגיו, ישנו את מצע המפלגה, ושיבו המפתחות לציבור שייבחר באיזה דרך הוא רוצה.
  מר איתן, אני מצפה מאדם אינטיליגנטי כמוך, שלכאורה מעמיד את היושרה כערך מרכזי, לשוב בך מאמירותיך ולהבין את הסכנה הטמונה בהן, הן לדמוקרטיה והן לליכוד.
  וכל זאת מבלי להיכנס כלל לשאלה מהי הדרך הנכונה היום וכיצד יש לנהוג אל מול האתגרים הניצבים בפנינו.
  נקודה אחרונה: באיש ימין הטענה החזקה ביותר שמעלים כנגדי אנשי שמאל (ושאין לי מענה עליה) הינה – כיצד זה שכל פעם הימין בשילטון הוא מגשים את מדיניות השמאל? אכן הגיע הזמן להחליט. בבחירות הבאות כבר לא ניסלח.

 8. מרדכי שמואלי says:

  אתה צודק כי ראוי שקדימה תצטרף לממשלה . אבל לפני כן עלייך לעזור שנדע כולנו מהי ומיהי קדימה .!
  היה קיר ברזל מוסכם כי ישראל תהיה מדינה יהודית ודמוקרטית ושום פליט ערבי לא יכנס לישראל לאחר שישראל מילאה את חלקה וקלטה את כל הפליטים היהודיים מארצות ערב וזאת לאחר שמדינות ערב פתחו במלחמה לחיסול ישראל בניגוד להחלטות האו”ם .
  לאחרונה אולמרט גילה לנו כי הציע לאבו מאזן כי ישראל הפיצפונת תקלוט גם פליטים ערביים לאור העובדה שלמדינות ערב אין מרחב שטחים….
  כלומר אולמרט הסכים לעקרון עכשיו יש להוסיף ..כמויות …..
  אין שום תגובה מקדימה או של מנהיגתה ח”כ ציפי ליבני לגבי פריצה זו לגבי עתידנו.
  שתיקה מוחלטת .
  הרי ראש הממשלה מטעמם הציע זאת !
  מחריד אותי שקדימה רואה בהחזרת פליטים פתרון לישראל ופתרון לפליטים . ברור שישראל תחדל להתקיים .
  אני מציע לך לייזום אמנה עם קדימה לגבי הנושא המחריד הזה לפני כל דו-שיח מכל סוג.

 9. בן דוד says:

  הבעיה שלנו הינה שיודעים יותר טוב מה שהערבים רוצים או צריכים. במקום לפתור את הבעיות סביב השולחן,ללא ויתורים מוקדמים,מדינת ישראל יוצרת כל מיני “צעדי אימון” מבלי לשאול האם מקבלים דבר מה או אם בכלל הצעדים שלנו מקובלים על הצד השני. (דוגמת הבחירות בעזה ) באשר לרשימת קדימה : הרשימה הוכנה על ידי אריק שרון לפי צרכו. רשימה המורכבת מערב רב של אנשים מכל גוון הפוליטי,החל מתומכי “יש גבול” ועד לימין , איננה “מפלגה פוליטית אלא רשימה כיסולוגית.כל מי שיתן יותר יקבל חלק מהרשימה.
  הרשימה לא יכולה להיות פרטנרית לצעדים גורליים לעם ישראל.כשה להניח שגב’ ציפי שפיצר יכולה להתחייב על תמיכת הרשימה לכל צד שהוא.

 10. יוסף מעין says:

  אני מבין שהעקרון העיקרי המדריך אותך הוא (כפי שהגבת לתגובתי): “ההנחה היא שכשהפלסטינים והעולם מקבלים מסרים כנים בדבר נכונות ישראלית לפשרות והשיחות מתקדמות חופש הפעולה הבטחוני שלנו מתרחב .”

  ההנחה הזאת איננה נכונה. מאז 1973 אנחנו מתפשרים, נסוגים, ומוותרים. חופש הפעולה שלנו הולך וקטן.

  לאחר 67, כאשר לעולם כולו היה נדמה שאנחנו הולכים לספח את כל השטחים – חופש הפעולה היה מכסימלי. בתקופת מלחמת ההתשה הפצצנו את ערי התעלה. הרגנו אזרחים ללא מעצורים והבחנה. רוקנו את הערים וגירשנו כשני מיליון אזרחים מבתיהם.
  אף אחד לא צייץ.

  התחלנו בשורה של נסיגות וויתורים. סיני, ישובי סיני, לבנון, הסכמי אוסלו, הסכם ווי, גירוש קטיף.
  הסכמת נתניהו למדינה פלסטינית. הקפאה.

  קיבלנו את דוח גולדסטון, דוח המשט ואיומים בהחרמות על כל צעד שנעשה להגנתינו.

  כיצד זה קורה? נכונותינו לפשרות ולוויתורים איננה מתפרשת כנדיבות אצילה הנובעת מדבקות בשלום כערך עליון. היא מתפרשת כהודאה באשמה וכהודאה בצדקת האוייב. אם האוייב צודק – ההתגוננות מפניו איננה מוצדקת. הצדק דורש לקבל את תביעותיו ללא וויכוחים נוספים.

  במקום להסיק מסקנות אמיצות מן המציאות ולחזרו לציונות ולעקרונות הליכוד ההיסטוריים שהוכחו כנכונים ומציאותיים – הופכת הדרישה ל”נכונות לפשרות ולוויתורים” לאובססיה. הדבר מגיע לאבסורד בו אתה כותב בעצמך:

  “נתניהו… יאלץ במהרה להניח על שולחן המו”מ מפה שתכלול את גבולות המדינה הפלסטינית… המפה הזו, גם אם תהיה נדיבה פחות מהצעות שהניחו אהוד ברק ואהוד אולמרט… – תכאיב מאוד לישראלים רבים… את הפלסטינים והמעורבים האחרים במו”מ המפה הזו לא תספק, והלחץ הבינלאומי שיופעל עלינו יתעצם פי כמה ממה שחווינו עד כה.”

  אם מפת הוויתורים “המכאיבה” לא תספק את האוייב ולא את העולם – למה להציע אותה בכלל?

  הצורך להזרים בלי הרף הצעות ל”פשרות” הפך לעקרון עצמאי שאין לא קשר לשום מציאות ולא לשום עקרון מדיני, לאומי, או מוסרי.

  מה שקרה איתך ממלא אותי צער רב. הכיוון שלך ברור. עמדותיך הנוכחיות זמניות בלבד. אתה תמשיך (כבר לא הרבה) ותגיע גם ליוזמת ז’נבה שגם היא תשתנה (ואתה איתה) עד לקבלה מלאה ומוחלטת של התוכנית היחידה שלא השתנתה במשך 43 השנים שעברו.

  תוכנית אבנרי. (“ישראל בלי ציונות”, אורי אבנרי, 1968).

 11. יוסף,

  אני חושב שאתה מגזים.

  השר איתן אינו מסתתר מאחורי סיסמאות ומחריש. להיחפך. הוא פורש את משנתו ומנמק את דעותיו גם בהתמנודדות כאן באתר.
  אני סמוך ובטוח שהדברים אותם אתה מייחס לדרכו של השר איתן אינם נכונים ואם מאן דהו רוצה לדעת מה השר איתן חושב באמת הוא לא צריך לעשות יותר מלקרוא או לשאול.

 12. בן דוד,

  בכל אופן ויחד עם זאת, השר איתן רואה בבחינת הרחבת הקואליציה אמצעי חשוב אשר יסייע לישראל בהתמודדות עם האתגרים הבינלאומיים אשר נכונו לה בעתיד הקרוב.

  ניר הירשמן
  יועץ השר

 13. מגיבים יקרים,

  אמנם לא לכולם אנחנו מספיקים לענות, אבל אני רוצה להבטיח לכם כי השר איתן רואה את תגובותיכם ומתייחס אליהן, גם אם לא בכתב.

  דן נוימן ואורי, תודה על תמיכתכם. המילים שלכם מחזקות ומסייעות.
  אורי אפנצלר, “מצביע ליכוד” גרג וגיל, למרות הביקורת אני שמח שמצאתם לנכון לומר את הדברים. לעיתים חשוב לשמוע דברים גם כאשר הם אינם נעימים. עם זאת, אני חייב לומר שהשר איתן חולק על דעותיכם והוא מוצא לנכון לפרוס את משנתו ללא מורא בפורומים פרטיים וציבוריים כאחד.

 14. יוסף מעין says:

  לניר הירשמן,

  אינני מבין את תגובתך. לא כתבתי שהוא מסתתר מאחורי סיסמאות.

  הדברים שיחסתי לשר איתן הם ציתות ישיר ממה שכתב תחת שמו באתר ובתגובתו אלי .
  האם לא היתה כאן טעות ותגובתך באמת כוונה אלי?

  יוסף

 15. אביגיל says:

  השר איתן, מה יש לך להגיד , על התנהלות הכנסת ביום הזכרון לרבין???? זה יום זכרון
  או חיסול חשבונות בן ביבי ריבלין, ציפי, וברק, אל תתפלאו שאנחנו מתבישים בכם, הרי כל העולם ראה את הביזיון, כל אחד לוקח שורה מנאום רבין האחרון ומתהדר בו, מה הצביעות הזו?? אני בשם רבין שולחת את כל אלה שנאמו לזכרו לכו לעזה, אפילו משפחתות הפשע יש יותר
  כבוד , הם ביום הזכרון לחבר שלהם לא ינצלו אותו לחיסול חשבונות כפי שעשו היום
  לא מעוקצכם ולא מדובשכם

 16. אורן קרסיק says:

  כבוד השר איתן שלום

  אין זה ממנהגי לפנות לאנשים פוליטים, אני מאותם ישראלים דשנים היושבים ורוטנים על החורבן ההולך וקרב.

  אני פונה עלייך היות ואתה מהבודדים ישרי הדרך , אני מאמין בכנותך.

  זה זמן רב אני צופה בהשתאות כיצד אנשים כמותך כמו דן מרידור, בני בגין, רובי ריבלין ואחרים נותנים את ידכם להרס החזון הציוני.

  האינטרס הציבורי ננטש למען שימור קואליציוני שאין בו כל תוחלת עניינית.

  צפיתי בחדשות כיצד השר ליברמן תוקף את מר בגין,מר מרידור ומר ריבלין כקרנפים, “משת”פים” עם הגרועים שבאויבינו. ואני שואל עד מתי ,לא תקומו ותעשו מעשה, וכל זאת בעבור תחזוקה קואליציונית.

  הבחירות האחרונות הראו לכל כיצד הדמוקרטיה הישראלית התפוררה לרסיסים.

  המדינה ואוצרותיה הפכו לכלי לטיפוח הבדלנות וההשתמטות.

  העול על האזרח הממוצע הולך וכבד, בטחונו מופקר בשיטתיות (רעידות אדמה, שרותי כבוי והצלה, דיור,מיטות אשפוז התפלת מים…..) אנו הולכים ומתרסקים.

  צבורים רחבים לא משתתפים בהליך הדמוקרטי כי נואשו . צבורים רבים נמנעים משירות בצה”ל מתחושת ניכור למדינה. אסוננו הולך וקרב, וקול דאלים גבר .

  אני קורא לך ולחבריך הרואים את עצמם ציונים. יש לפרק את הקואליציה המסוכנת הזו לאלתר, יש להקים קואליציה עד הוק, קדימה עבודה ליכוד, לשנות את שיטת הממשל ללא דיחוי! יש להקים ממשלת חירום לאומית ציונית.

  האדמה רועדת ורק אתם אם נותרה בכם יושרה תוכלו להושיע.

  בכבוד רב

  אורן קרסיק

 17. שלומי וריאט says:

  שלום אורן,

  אני מודה לך על הפנייה לשר מיכאל איתן.
  תשובתו של השר איתן לדברים שהעלת נשלחו אליך למייל האישי

  בברכה,
  שלומי וריאט
  יועץ השר

 18. הלחמי ברוך says:

  למר איתן
  למען השקיפות אני בן מושב לשעבר ואני טייס קרב לשעבר מבני דורך ואני מביע בפניך את אכזבתי כי רבה מדרך פעולתך בנושא טוהר המידות שאתה מצביע על מישהוא באצבע מאשימה זכור תמיד כי ארבע אצבעות מופנות כלפיך. אתה שייך לממשלה שראשה -ביבי-שיחד את הדתיים במיליארדים רבים על חשבונינו כי אחרת לא היה מרכיב ממשלה אתה הצטרפת לממשלה ראותנית בזבזנית שלא היתה בהיסטוריה של עם ישראל אתה נבחרת לכנסת לפעול למען פעילות שלטונית נאותה ואתה מקבל משרה שלא רק ריקה מתוכן אלא משבשת את סדרי עבודת הכנסת מאחר וחבר אחד חסר לפעילות בוועדות הכנסת .למרות שאני “מפאיניק”איני אוהד את מר ברק אלא ממתנגדיו אבל בטעות יצא לו -מסיבותיו הוא -לבחור את הרמטכ”ל חצי שנה מראש.היכן הייתם ולמה כעת שבועות ספורים לפני כניסתו לתפקיד אתה חולל מהומות ?אגב מתחושה בלבד!!!!!!!!! אני סבור שאם תפעל בנחרצות נגד מסמך “מסמך הרפז” התגלו דברים מאד מענינים ושם יש הממשילים את המעשה כמעט כהפיכה צבאית היכן אתה מר טוהר המידות? אני סבור שאתה שייך לממשלה מושחתת -כמו שאי ידיעת החוק אינה פוטרת אותך מעבירה-כך ישיבתך בממשלה כושלת ומושחתת לטעמי אינה הופכת אותך לחסיד העולם…..אלא אתה שייך לחבורת נוכלים מושחתים שקרנים לטעמי!!!!!!!!! ופירסות תלוש
  המשכורת שלך לטעמי לא מכשיר אותך להיות אחד מל”ו צדיקים.אבל ישנו עוד היבט אחד פוליטי ובתור איש פוליטי שנים רבות לדעתי אתה נכשלת ובגדול. ולמה הכוונה גם ששופט פוסק את גזר דינו החוק הוא הבסיס לעונש אבל ישנם גורמים ” סביבתיים” שנותנים לו שיקול דעת להחליט האם לקולה או לחומרה. אתה בתור שר בישראל שרואה מה קורה בעולם הערבי מסביבנו את מצבינו אתה בטיפשוטתך באובסיסיות שלך ל צדק-שלטעמי אתה שותף לחבורה פולטיית שרומסת כל צדק למען חופן של שקלים-נותן נשק בידי אויבינו להחליש את מדינת ישראל לפגוע בכח ההרתעה שלנו? מה אתה טירון פוליטי? כעת זה הזמן והעת לחולל מהומות? הרי עמיתך מהליכוד משאירים אחריהם שובל ושובל גדול של שחיתות שוחד ןמעשים “נאים” אחרים יש לי גם מילה למבקר המדינה אמנם שנינו” פולנים”אבל האגו שלו הכבוד שלו הוא כמו של הגרוע במזרחיים וטובת המדינה ממנו והלאה ברגע שזה נוגע לו אישית שנדמה לו שדורכים לו על קצה היבלת אז שהעולם יתהפך ונקמתו לא יודעת גבולות ואתה כאיש ציבור צריך היית לזהות את זה ולנהוג בהתאם -כך אני חושב-ולסיכום מר איתן לדעתי הנזק שאתה גורם עולה על התועלת. את “הניקיון “אני ממליץ לך להתחיל בביתך הפוליטי …..ועוד דבר מבלי להעליב את ישובי עוטף עתלית אם הייתי צריך לבחור לי בית לפני 20 שנה לא הייתי בוחר אותו שם………..זה לכל המתלהמים על אחוזות ועל וחות נוסח”יואינג” מהטלביזיה….לכל המקטרגים איפה הייתם לפני 20 30 שנה למה לא קניתם שם נחלה מישהוא הפריע לכם?

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש