לפרטים נוספים

משיקים את אתר שיתוף הציבור!

משרד האוצר ומערך ממשל זמין השיקו הבוקר (יום ד’) את אתר שיתוף הציבור בנושאים משולחן הממשלה בכתובת: www.shituf.gov.il . באתר, פרי יוזמתו של השר מיכאל איתן, הממונה על שיפור השירות הממשלתי לציבור, יפרסמו גופי הממשלה פרויקטים שונים ותזכירי חוק. הגולשים באתר יוכלו להעיר הערות, לדרג ואף להציע הצעות ייעול לממשלה. הערות הציבור על תזכירי החוק המוצעים באתר יופנו ישירות לפקידים המטפלים בנושאים השונים ויילקחו בחשבון כחלק מהליך החקיקה.

מטרת האתר החדש להפוך לנקודת ממשק נוספת בין הממשלה לאזרח כדי לתת לציבור כלי נוסף להשמיע את קולו ולהשפיע, ולתת לממשלה הזדמנות לשמוע דעות נוספות ולקבל הערות במסגרת שיפור תהליך קבלת ההחלטות שלה.

השר מיכאל איתן מסר כי: “במסגרת המאמצים של הממשלה לקדם ממשל פתוח ומתקדם הקמנו את אתר האינטרנט הראשון שמטרתו שיתוף הציבור בסוגיות שונות, בהן עוסקת הממשלה. הטכנולוגיה מעמידה כלים לדיאלוג בין האזרח לשלטון, לא רק פעם בארבע שנים באמצעות פתק הבחירות, אלא גם באורח שוטף ובהתייחס לבעיות שונות שהממשלות צריכות לפתור לטובת האזרחים.

זהו צעד ראשון, שאין לי ספק שיתפתח בעתיד. כעת שיצרנו את הכלים, אני מקווה שנזכה גם לתגובות הציבור, שהן חלק חיוני ובלתי נפרד מיחסי הגומלין שבין האזרח לממשלה בדמוקרטיה”.

השר איתן ציין גם כי אתר “שיתוף הציבור בנושאים משולחן הממשלה” הוא האתר הראשון שמבוסס על קוד פתוח בשרתי הממשלה. להעלאת האתר קדמה עבודה מאומצת של מערך ממשל זמין להטמיע את הקוד הפתוח ותוכנת דרופל בשרתי הממשלה, לרבות בדיקות של אבטחת מידע. כמוכן, לראשונה מוצעים תכני האתר ברישיון שימוש שיתופי (CC) המאפשר לכל אדם להשתמש במידע באופן חופשי ובלבד שיציין את מקורו.

האתר החדש מצטרף למערך השירותים של ממשל זמין באינטרנט: טפסים ותשלומים שניתן למלא ולבצע on-line, טוויטר לעדכוני חדשות ממשרדי הממשלה, ומדריכי מידע על שירותי ממשלה, שמטרתם להקל על האזרח בהתנהלות מול רשויות המדינה, לחסוך זמן וטרחה ולצמצם את הבירוקרטיה.

לדף הפייסבוק של אתר שיתוף הציבור.

 

תגובות ל: “משיקים את אתר שיתוף הציבור!”

 1. ברכות לשר מיכאל איתן על היוזמה.
  בהצלחה.

 2. אביגיל says:

  משרד הפנים על הפנים, הדג מסריח מהראש, התנהלות משרד הפנים עם העובדים הזרים מבישה, למה משרד הפנים מאפשר להם להישאר כל השנים בארץ, בלי ויזה, פתאום התעורר שר הפנים והחליט לגרש את הילדים שנולדו בארץ, מי שיצר את הבעיה
  זה משרד הפנים, שלא מציין בויזה שמקבלת המשפחה להעסיק עובד זר,רשאי לעבוד
  אצל המשפחה שהויזה על שמה,, כתוב רשאי לעבוד, אם כך הוא מקבל ויזה,והולך לעבוד
  בניקיון, מרוויח הרבה כסף ומצפצף על משרד הפנים ,שמצבו על הפנים, מיכאל איתן
  אולי הגיע הזמן שהכנסת תלמד את שר הפנים איך לנהל את משרד הפנים כראוי,עד היום
  שר הפנים גורם רק נזק למדינה בעולם,אולי צריך ליבא שר פנים מהפיליפנים

 3. אביגיל says:

  אין לנו מספיק מפלגות בכנסת, מי צריך עוד מפלגות שעתידות לקום בקרוב,נקעה
  נפשנו מרוב מפלגות לא רואים את הכנת,כפי שנאמר מרוב עצים לא רואים את היער,
  ברוך הבא יסורים לאברהם בורג, קודם ברכנו ברוך שפיטרנו,, עכשיו הוא חוזר.
  הגיע הזמן לחוקק חוק בכנסת שלא ניתן להקים יותר מפלגות חדשות, אם בורג רוצה
  לחזור לכנסת הוא יכול להצטרף למפלגה של אחמד טיבי, כי המצע של בורג אותו מצע
  כמו של טיבי, גם דרעי חוזר ,ברכנו סתם ברוך שפיטרנו, מה נעשה שהברכות לא
  נקלטות, מי יציל מאותנו מהקרציות האלה

 4. אילן says:

  האם יש חדש בכל הנוגע לפרסום חופשי ומסודר של מכלול חוקי מדינת ישראל?

 5. דוד טויטו says:

  כמה חדש עם גלעד שליט שר החוץ ראש הממשלה וחברי כנסת כלו ם לא זז אתם לא מבינם שהזמן לרעתנו שר החוץ אל תעשה כמו שעשיתה בעבר ונתשתה את חילי סירת פצועים באימון ובקבר יוסף עזבתה חייל מתבוסס בדמו למות, ראש ממשלה תעשה מעשה אמיץ ואל תשמע לכל היועצים שלא ממליצים לעסות חילופי שבוים עם אסירים עם דם על הידים או על הרגלים יש להם אותם דעות הם אותו זבל,תזכרו שתמיד אפשר לקחת שבוים ,חבל על הזמן שמתבזבז החלאות של המחבלים חיים בבתי מלון וגלעד שליט לא יודעים איך הוא חי,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 6. דוד,

  השר איתן התבטא בהרחבה בנושא כאן באתר.

  אני מציע לך לקרוא את מנה שכתב השר ב- http://bit.ly/shalit-op

  ניר הירשמן
  יועץ השר

 7. דוד טויטו says:

  אז מה חדש כל בקשר לכל עליות המחירים שבוע שעבר העלתם את מחירי הדלק השבוע העילתים את מחירי הלחם ומוצרי היסוד ראש הממשלה וחברי הכנסת אתם אתומים ולא מבינים שזה לא ישאר לנצח.אתם חיים בתוך בועה לא רואים סביבכם חבל שאתם מחכים לבחירות כדי להבטיח. דרך אגב מה חדש לגבי גלעד שליט הנושא ירד מהכותרות אני לא מתפלא אם שר הביטחון אהוד ברק עסוק בסילוק הרטכל אשכנזי .ראש הממשלה הגיע הזמן שתתחיל להצדיק את התפקיד שלך ולקחת החלטות .זכור משפחת שליט חיים באוהל בקור הירושלמי מחכים לבנם .זכור ההיסטוריה תזכיר זאת לטובה ולרעה………………………………..

 8. דוד טויטו says:

  שבוע טוב ראש הממשלה וחברי כנסת רציתי להזכיר לכם שגלעד שליט עדיין מוחזק בידי המחבלים .ואתם לא עושים מספיק בכדי להחזיר את גילעד .שחכתם את הורי גלעד שליט שחיים באוהל בקור של ירושלים כמה חודשים .חבל ששחכתם את הערך החשוב ביותר שהיה בצהל פעם….. מה שאני יכול לאחל לכם הוא שיהיה לכם סיוטים בלילות חבורת אוכלי חינם אינטרסנטים.

 9. הירשהורן ישעיהו says:

  אני עובד בחברת אבטחה משתכר כ ארכעת אלפים שקל לחודש ארנונה לחודשיים אלפ ארכע מאות שקל על יוקר המיחיה היקר אין מה לדבר שיכבות הציבור הנמוך והביניים לא יכול יותר לעמוד בנטל קיום בסיסי בכבוד ממשלת ישראל ממשלת סדום בשנים האחרונות מחריבים את החברה הישראלית ויוצרים פערים בלתי ניסבלים הפרםתם את המשק לדעת הקמתם קרטלים ומונופולים פרטיים יצרתם ריכוזיות לשחקים הטבתם עם העשירון העליון והחרדים במיסים ישירים ועשקתם וגזלתם את הציבור במיסים עקיפים ובדירדור השירותים לציבור דור שלם דורש עתיד ממשלת שקרים וספינים בתור אזרח שנילחם וניפצע במדינה הזאת דורש ומבקש ומתחנן תנו לחיות בכבוד במדינה הזאת הגיעו מים עד נפש אני דורש מיד להוריד מיסים עקיפים להוריד ארנונה מים בשלושים אחוז לאזרח שעמל לפרנסתו הקטנה משלעשה במדינה בשנים האחרונות שוד לאור היום זילזול פגיעה יהירות ואטימות לב שתלתנות וכוחניות לקיוםשמגיע על חשבון קיומם של אחרים אין זכות קיום לנצח נשמותכם תכינה על חטא ההפקר יהפוך לבומרנג כלפי ממשלת וכנסת ישראל בקוהלת פרק ד כתוב ושבתי אני ואראה את כל העשוקים אשר נעשקים תחת השמש והנה דימעת העשוקים ואין להם מנחם ומיד עושקיהם כח אין חדש תחת השמש מיכאל איתן ושלי יחימוביץ חברי הכנסת המוערכים על ידי הציבור עלו והצליחו חייבים מיד לשנות את סידרי העדיפויות במדינה חברתית כלכלית

 10. בנושא קופות גמל לעצמאיים בוגרים שנולדו לפני 1961:
  עד שנת 2008 ניתן היה לחסוך כסף בקופות גמל לצורך פנסיה הונית. ב-2008 עבר חוק המחייב גם אותנו להפקיד כסף בקופות קצבתיות.
  לעצמאיים מעל גיל 50, שלהם נותרו עוד כ-10-15 שנות עבודה פעילה, הכסף שנחסוך לא יספיק למחייתנו ויתן לנו תשלום חודשי זעום.
  לדוגמא: אם סכום הקרן שיעמוד לרשותנו יעמוד על 480.000 ש”ח (שהוא סכום די גבוה יחסית), הקצבה שתשולם לנו תעמוד רק על כ-2,000 ש”ח לחודש.
  דבר זה גרם לי ולחברים רבים להפסיק להפריש לגמל. ללא אפשרות חליפית לחסכון לגיל הפרישה.
  הצעה: תנו לנו, העצמאים שנולדו לפני שנת 1961 להמשיך להפריש לקופות הוניות על מנת שנוכל לחיות בכבוד לאחר פרישתנו מעבודה פעילה.

 11. דוד טויטו says:

  ראש הממשלה ושר הביטחון עושים לנו פיגועים .הורגים לנו אזרחים בירי טילים על מנת להרוג ואתם מתנהגים כמו עיוורים .אתם לא מבינם שהערבים סביבנו לא מבינים דרכים הומניות.מה המדד שלכם להחזיר להם שירגעו לעוד הרבה שנים אתם מחכים שיהרגו עוד הרבה אזרחים ורק אז לעשות משהוא.מתי תבינו שהם מבינם רק כוח עד שיפנימו לדור הצעיר שלהם שצריך שלום ואז יקום אולי מנהיג מישלהם שירצה שלום בנתים עד שיקום אחד כזה תכו באבי אביאהם בכל הכח…….דרך אגב אל תשכחו את גלעד שליט לשחרר אותו בכל מחיר העם דורש זאת….

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש