לפרטים נוספים

ועדת השרים לענייני הרפורמה בתכנון ובנייה אישרה היום חלק מההצעות אותן יזם השר מיכאל איתן בתחום השקיפות ושיתוף הציבור ברפורמה בתכנון ובנייה. בין השאר נתקבלה עמדתו של השר איתן כי יש להמשיך ולהקליט את דיוני ועדות התכנון והבנייה, בניגוד למה שתוכנן בחוק המקורי. עוד קיבלה הועדה חלקית את עמדתו של השר איתן בנושא שיתוף הציבור: הועדה החליטה כי יוכנס בהנחיות הפנימיות למשרדים כי הציבור ישותף במידע על התוכניות כבר בשלבי גיבושן ויוזמן להביע את דעתו. הדבר יאפשר למוסדות התכנון להתייחס להשגות הציבור עוד לפני גיבוש התוכנית, לשפרן ולצמצם את ההתנגדויות המגיעות בשלבים מאוחרים יותר. על פי יוזמת השר איתן, בימים אלה מוקם אתר ממשלתי ראשון מסוגו שייחוד לשיתוף הציבור בנושאים שונים וביניהם פרויקטים לאומיים בנושאי תכנון ובנייה.

הועדה קיבלה חלקית את הצעתו של השר איתן לפיה במקרים בהם יש ערך מוסף לשמיעת התנגדות בפני ועדה, לא תחסם דרכם של המתמודדים בדיון אצל החוקר הממונה על בדיקת ההתנגדויות.

עוד קיבלה הועדה את הצעת השר לפיה כאשר מגיש ההתנגדות לתוכנית הוא אירגון שעימו נמנה הנציג לועדת התכנון לא יוכל אותו נציג להשתתף בדיון אולם זכות ההשתתפות בדיון לא תשלל מאירגוני סביבה אחרים כפי שנקבע בהצעת החוק המקורית. בכך ניתן פתחון פה לאירגוני הסביבה, לא רק ביכולת להגיש התנגדות אלא להביע את דעתם בדיון בהתנגדות עצמה.

בנושא הגשת ההתנגדויות נרשם הישג ולמתנגדים לתוכניות השונות תינתן האפשרות להעלות הערות שלא פורטו בהתנגדות הכתובה, על דרך של תיקון כתב ההתנגדות עד שבוע לפני הדיון בניגוד למצב בחוק המקורי.

בתום ישיבת ועדת השרים אמר השר מיכאל איתן כי: “בסך הכל שיפרנו חלק מהליקויים בתחום השקיפות ושיתוף הציבור, אך אני מצפה להתקדמות משמעותית הרבה יותר בתחום זה ובכל התחומים שבמערכת היחסים שבין האזרח לממשלה”.

 

תגובות ל: “הרפורמה בתכנון ובנייה: דיוני הועדות יוקלטו ושיתוף הציבור ישופר”

 1. [...] אתמול ערכה ועדת שרים מיוחד שהוקמה לצורך העניין דיון בהתנגדויות הרבות שהוגשו לרפורמה. אחר כך אמור הדיון ברפורמה לעבור לכנסת. הוועדה דנה בחלק מההצעות שהעלה השר איתן, להגברת השקיפות. [...]

 2. זאת עדיין רפורמה רעה במיוחד says:

  למה אין שידורי וידאו ישירים זמינים לאזרח מכל הועדות ומכל הדיונים בערוץ ייעודי ב youtube? האם יש פה ענייני ביטחון (שהם בד”כ התירוץ המרכזי להחשכה)? למה החושך? כפי שנאמר “אור השמש מחטאת הכל” . זה צריך להיות סעיף מרכזי ברפורמה שמתבצעת בעידן האינטרנט !!

 3. אביגיל says:

  הח”כ אוכלי לחם חסד, נשלחו ע”י הבוחר שייצג אותם בכנסת, לצערנו שליחי הציבור
  לא מכבדים את מה שהבטיחו לבוחרים, מסתבר שהם הגיעו לכנסת כדי לממש
  את חלומם הפרטי, ולדאגו לג’ובים להם ולמשפחותיהם, אפשר לספור את הח”כ
  שמידי פעם דואגים לבוחרים, כל מי שיפתח את ערוץ הכנסת יראה מושבים רקים
  ולא קונים שהחכ”ם יושבים בועדות , הכל חרטה ברטה, מי כמוך יודע,
  ולמה הח”כ צריכים לצאת לחופשת פגרה כל כך ארוכה?????????????
  כל עובד מדינה מקבל רק שבועיים חופש, ואתם עובדי מדינה וזה מה שצריך
  לאפשר לכם , להיבחר לכנסת זה יותר טוב מאשר לזכות בלוטו, מסודרים לכל החיים
  ולכן האזרחים מזלזלים במקום שצריך לשמש דוגמא , אך לצערי הכנסת, בית ספר
  לגנבים,זה מה שלאחרונה אנחנו למדים מהמושחטים הפולטיים, כן כן אל תגיד לא להכליל
  זה מדביק.

 4. אביגיל says:

  ביבי ואובמה ראינו אותכם עושים הצגה הכל כרטה ברטה נראה אותכם ברגע האמת בסיבוב הבא, בראיון שנתן אובמה ליונית גמגם אובמה, המילים לא יצאו מהלב יצאו , חיפש את המילים שימצאו חן בעיני הישראלים ,, אובמה אתה עולה כיתה אך לא בבית סיפרנו ואתה ביבי יכול לחיות בהשליות, אנחנו מציאותיים,היהפוך כושי את עורו לכן כמו שהבטחתה לו להקפיא את הבניה, כך הוא מקפיא את מה שיש לו להגיד לך ולאזרחי ישראל, עד אחרי הבחירות הקרובות שלו בחודשים הקרובים, הוא זקוק לקול היהודי הבנתה ברוך

 5. ליאורה פוקר says:

  כאזרחי מדינת ישראל אנחנו מודאגים ומוטרדים מן הרפורמה בתכנון ובנייה העומדת על שולחן הממשלה. אנחנו קוראים לכם להפריד בין הרפורמה ברישוי לרפורמה בתכנון, להקפיא את הרפורמה בתכנון, לקיים דיון ציבורי מעמיק בסוגיה, לא לקדם את הרפורמה במחטף ולשמור על האינטרסים הציבוריים. את הרפורמה הזו עוצרים.

  אנחנו אומרים: לא לעוד הולילנד!

  עוצרים את הרפורמה בתכנון כדי למנוע את ה”הולילנד” הבא!

  הרפורמה חפוזה ומסוכנת | ראש הממשלה ושר הפנים מקדמים במהירות שיא רפורמה חפוזה המבטלת מנגנוני איזון ובקרה קריטיים במערכת התכנון בישראל.

  לא לשחיתות והרס | על רקע פרשות השחיתות האחרונות – ברור כי רפורמה פזיזה עלולה להפוך את הולילנד מחריג לנורמה מקובלת שתכסה את הארץ בבנייה אגרסיבית ותפגע בציבור כולו.

  חייבים להקפיא את הרפורמה | אנו קוראים לראש הממשלה ולנבחרי הציבור להקפיא את הרפורמה במתכונת הנוכחית, להפריד בין רישוי ותכנון ולהקים ועדת חקירה ממלכתית שתיצור תשתית לרפורמה אחראית והוגנת בתחום התכנון בישראל ותמנע את השחיתויות הבאות.

  לרפורמה מקצועית ואחראית בתכנון.אנחנו דורשים עצירת רפורמת התכנון של נתניהו, הפרדה בין הרישוי לתכנון והקמת ועדת חקירה ממלכתית שתתווה קווים.

  ובנוסף:
  א. מה ברישוי דורש שינוי –חוץ מאישור בדיעבד של חריגות?
  ב. במה תועיל הרפוורמהמה עם פגיעה בחסות הרשויות לא רק בשטחי ציבור אלא גם ברכוש פרטי [בתים משותפים]?

  ליאורה פוקר ת.ז.00259152-7
  אדריכל רָשוי ומתכנן ערים בדימוס

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש