לפרטים נוספים

ועדת השרים לחקיקה החליטה היום שלא להתנגד ל”חוק לפיד”, ולאפשר לחברי הקואליציה חופש הצבעה. בישיבה קרא חבר הועדה, השר מיכאל איתן (ליכוד) לממשלה לומר במפורש בהחלטתה כי זוהי הצעת חוק לא ראויה, שיש בה כדי להגביל את הזכות הדמוקרטית לבחור ולהיבחר. ועדת השרים העדיפה שלא לנקוט עמדה והעבירה את הצעת החוק כמות שהיא להכרעת מליאת הכנסת.

השר מיכאל איתן: “אני מקווה שהכנסת לא תיתן את ידה לחקיקה הזו. יש בהצעת החוק פגיעה בזכותו של הציבור לבחור מועמדים כראות עיניו. זוהי קומבינה לא ראויה שנודף ממנה ריח של פחדנות וחוסר נכונות להתמודד על דעת הקהל בצורה הוגנת. חקיקה פרסונלית היא חקיקה פסולה ברמה העקרונית וכבר הוכח בעבר כי ניסיונות כאלו היו לא רק אנטי דמוקרטיים אלא גם מטופשים וחסרי כל טעם”.

השר איתן הזכיר כי גם בעבר נאבק נגד חקיקה פרסונלית אחרת אשר ניסתה להגביל את ארקדי גאידמק: “מבלי להשוות בין שני המקרים, אמרתי אז- תנו לציבור לשפוט וקבלו את תוצאות הכרעתו ואל תתחכמו ותעוותו את תוצאות הבחירות על ידי מניעה ממועמדים שונים להתמודד. הפגיעה היא לא במועמד כזה או אחר אלא פגיעה בזכות הציבור לבחור את נציגיו”.

תגיות:
 

תגובה אחת ל: “השר איתן נגד הצעת חוק לפיד: חקיקה פרסונלית שנודף ממנה ריח של פחדנות”

 1. דוד says:

  כל הכבוד על ה”הדלפה” מועדת השרים לחקיקה.

  כיום יש חיסיון גורף על הדיונים בועדה, ולמעט את ההחלטות עצמן שמתפרסמות, הציבור לא יודע מה היו שיקולי הועדה ומי מהשרים הצביע בעד או נגד כל הצעה.

  כיוון שועדה זו מהווה למעשה את הגורם הקובע בהליך החקיקה במכירים רבים, הציבור לא יודע מי ומה גרם לחוק מסויים לעבור ולאחר לא.

  אני חושב שהשר איתן הוא האיש להוביל שינוי בתהליך.

  תנו לציבור מידע – תנו לו לבחור על סמך ידע ועובדות.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש