לפרטים נוספים

לא לחסום את המכשירים הסלולריים- פוסט המשך

בהמשך לדיון הסוער שנערך כאן באתר ובדף הפייסבוק של השר איתן, וכהמלצתו של הגולש שמיל, אנו מביאים את המשך השתלשלות האירועים סביב הצעת החוק האוסרת לחסום את המכשירים הסלולריים. כזכור, הצעת החוק שנדחתה בועדת השרים לחקיקה קובעת כי חברות הסלולר לא יוכלו לחסום אפליקציות שונות ובכך לאפשר להשתמש בתוכנות תקשורת חינמיות בהן סקייפ ודומותיה, אשר יאפשרו הוזלה משמעותית של שיחות הטלפון, ניוד מכשירים בין רשתות סלולריות ושימוש ביישומים רבים נוספים אשר חסומים כיום.

הצעת החוק נדחתה בועדת השרים לחקיקה והשר איתן ניצל את זכותו להגיש ערר על החלטת הועדה ולהביא אותה לדיון נוסף. יחד עם תגובות הגולשים הרבות, אשר רובן ככולן תמכו באי חסימת המכשירים, המשיך השר איתן בניסיונות לקדם את אי חסימת המכשירים, ובאחרונה הודיע משרד התקשורת לשר איתן כי “בימים אילו משרד התקשורת שוקד על רפורמה בציוד קצה סלולרי שיקל על יבוא מכשירים סלולרים לארץ. במסגרת הרפורמה נבחנת האפשרות לחייב את יבואני ציוד הקצה הסלולרי למימוש נטרליות ציוד קצה שמשמעותה שמכשירים סלולרים לא יחסמו לאפלקציות שונות”.

השר איתן שוחח עם מגיש ההצעה, ח”כ מאיר שטרית והציע לו להמתין מעט עם הצעת החוק מאחר והחלטת ועדת השרים איפשרה לשר התקשורת פסק זמן להסדיר את הנושא, גם ללא חקיקה, תוך קבלת החלטה שאם המציע לא יאפשר זאת, הממשלה והקואליציה יפילו את ההצעה בכנסת. ח”כ שטרית העדיף להעלות היום את הנושא להצבעה, שר התקשורת הבטיח מעל דוכן הכנסת כי הנושא יוסדר, אך ח”כ שטרית ביקש להעמיד את הנושא להצבעה והיא נפלה ברוב של 45-21.  השר איתן שוחח עם שר התקשורת אשר הבטיח לו להמשיך ולקדם את הנושא. השר איתן מסר כי ימשיך לפעול מול שר התקשורת על מנת שהבטחותיו, אשר נאמרו מעל דוכן הכנסת, יקויימו.

תגיות:
 

תגובות ל: “לא לחסום את המכשירים הסלולריים- פוסט המשך”

 1. שמיל says:

  כיצד מריבת מסכנים משחקת לידי הזאבים -
  היתה הצעה סבירה.
  הגולשים הביעו את דעתם והוצגו כל הטיעונים נגד החסימה (תחמושת לכם אנשי השר איתן מול הריאקציונרים ממשרד התקשורת שפועלים כנראה בשם בעלי ההון מהחברות הסלולריות והבנקים שהם חייבים גדולים שלהם).
  עד כאן הכל בסדר.

  כנראה שח”כ שטרית פועל גם הוא מטעם חברות הסלולר ובעצם רצה לעשות חסימה מפני שינוי החוק לחצי שנה (חוק שנופל בהצבעה לא יכול לעלות לדיון במשך 6 חודשים לאחר מכן), ולכן למרות שהיה ברור שייכשל, דרש דיון בהצעת החוק וגרם להכשלתה בפועל.

  עכשיו – אנחנו שאלה נציגי הציבור שלנו, לא נוכל להשתמש בסקייפ ודומיהם כאשר איננו תחת כיסוי WIFI.

  מיקי איתן – אולי תכתוב את הצעת החוק באופן אחר ותעלה לדיון לפני הפגרה?
  אולי הטיעון של יכולת דיבור עם השירות הציבורי בסקייפ בחינם (שהוא בתחום משרדך) יסייע להעביר חוק?

  אולי תוסיף להגדרות השירות של השירות לציבור, חובה שכל משרד נותן שירות, ייתן את השירות באמצעות סקייפ, פרינג, ושאר תוכנות השיחה בחינם? [זה עונה בדיוק ליעדי התוכנית שלך של שירות לכל, גם למי שאין 100 ש”ח לשלם לחברת התקשורת לצורך שיחה עם משרד ממשלתי?

  חוץ מזה, טרם פירסמתם את ההצבעה של השרים ומי התנגד להצעה, אנחנו רוצים לדעת ע”מ להכניס אותם לרשימות לקראת הבחירות הקרובות.

  עוד פעם ההון שלטון ניצח את עמישראל היושב בציון.
  חבל, אך לא אפסה תקוותנו.

  הוכחה שניתן להגיע מולם להישגים בזמן הקרוב

 2. קומיק says:

  ועד שתנוטרל הרשת – קומיק מציעה דרכים להוזלה משמעותית של השיחות.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש