לפרטים נוספים

אני שמח לפתוח את הכנס המאורגן במשותף על ידי המרכז להעצמת האזרח ובית הספר לחינוך על שם חיים וג’ואן קונסטנטינר, באוניברסיטת ת”א אשר ידון בתפקידה של מערכת החינוך בקידום שוויון ההזדמנויות בין המינים.

הפעולה המשותפת הזו נעשית על ידי המרכז להעצמת האזרח ואוניברסיטת תל אביב שזוכים לתמיכה נדיבה של יצחק פרוויז נזריאן, בני משפחתו וידידיו. משפחת נזריאן קשורה בעבותות של אהבה למדינת ישראל. יצחק לחם ונפצע במלחמת השחרור וגם כאשר עזב לחו”ל המשיך לשמור על קשר עם המדינה לסייע לה בדרכים רבות. יצחק ומשפחתו אחראים לשורה של מענקים ומלגות למוסדות אקדמיים רבים ולצה”ל ואני מנצל את ההזדמנות הזו שניתנה לי ומודה לכם פורן ויצחק בשמי ובשם אזרחי המדינה.

מאז הקמתו פיתח וקידם המרכז פרויקטים חינוכיים בתחום דמוקרטיה ואזרחות והשקיע מאמצים רבים בבחינת שיטת הבחירות, לצערנו ללא תוצאות מעשיות בשטח. יחד עם המרכז זכיתי לקדם פרויקט אותו יזמתי ובו הועלה ספר האזרחות לרשת האינטרנט. זהו מהלך פורץ דרך ואני תקווה שמשרד החינוך ישאב ממנו את הנדרש לקדם מהר כלל האפשר את פיתוח התכנים לסביבת הלימודים המתוקשבת. בכל מקרה ברצוני להודות למרכז על הנהלתו ועובדיו ובמיוחד ליו”ר מועצת המנהלים מר דוד מנשרי, המנכ”ל לשעבר עדי שטרנברג והמנכ”ל הנוכחי יובל ליפקין על הפעילות.
לנושא שבו אתם עומדים לדון הערב, שוויון הזמנויות בין המינים, יש חשיבות כפולה: מחד מדובר בנושא שנוגע למהות הדמוקרטית וליישום עקרון השוויון ומאידך יש לו חשיבות כלכלית משמעותית. בימים האחרונים שמחנו לשמוע על גלוי אוצרות גז שערכם הכלכלי נאמד במיליארדי דולרים. כמובן שהדבר משמח אותי, אבל יש לנו אוצר טבע אדיר, כאן אל מול עינינו- כוח העבודה הישראלי. אם נפיק מאוצר הטבע הזה את הפוטנציאל הגלום בו ערכו יעלה עשרות מונים על אוצר הגז הטבעי והוא יקדם אותנו כלכלית וחברתית.
שיוויון הזדמנויות לנשים בכל התחומים ינצל טוב יותר את הפוטנציאל של כוח העבודה הישראלי ויעצים את הדמוקרטיה הישראלית . אני מבקש לברך את מארגני הכנס ואת המשתתפים. עלו והצליחו!


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש