לפרטים נוספים

בשבועות הקרובים יעלה לאוויר אתר שיתוף הציבור בהחלטות הממשלה. האתר יציג יוזמה חדשנית בה ממשלת ישראל מזמינה את כלל הציבור לנהל עימה דיון פתוח בנושא רפורמות חדשות והצעות חוק.

הדיון ינוהל בצורה של פורום פתוח בו כלל המשתתפים יוכלו להביע את דעתם באופן חופשי, לצרף ניירות עמדה ועוד.

אנו מזמינים אתכם להרשם בטופס המצורף ולקחת חלק בתקופת ההרצה של האתר. בימים הקרובים יקבלו הנרשמים שם וסיסמא, איתם יוכלו להכנס לאתר ולהשפיע.

Loading…


תגובות ל: “מעוניינים להשתתף בפיילוט לאתר שיתוף הציבור בהחלטות הממשלה?”

 1. [...] איתן לפתוח API לשירותי הממשלה ולקבל מידע על שירותים ושיתוף הציבור בקבלת ההחלטות בממשלה מראים שעם כל התיעוב שיש מבנימין נתניהו וגישתו חסרת [...]

 2. יוזמה ברוכה, אבל לא כל כך במקום.

  כפי שאתה ודאי יודע, הרשות המחוקקת בישראל היא הכנסת. לא ברור לי למה הממשלה לוקחת על עצמה את תפקידיה – זו פגיעה ממשית בריבונות הכנסת, וכפי שלמדנו מההחלטות האחרונות של ועדת השרים לחקיקה תפקודה אינו משביע רצון ודיונייה סודיים.

  בטוחני שהכוונה טובה, אבל לי נראה שאם תצליחו, זה יהיה עוד שלב בהדרדרות מעמד הכנסת והמערכת השלטונית בישראל.

 3. בני,

  לצערי הדברים שאתה כותב מצביעים על חוסר הבנה בהליכי החקיקה. לא נורא, אני כאן כדי להסביר:

  ועדת שרים לחקיקה, שאישרה את החוק, היא גוף מצומצם שהממשלה ממנה, על מנת לדון בהצעות חוק ולהחליט על עמדת הממשלה לגבי כל הצעה והצעה.

  לאחר שהועדה מחליטה היא מעבירה את החלטתה ליו”ר הקואליציה (ח”כ אלקין במקרה הזה) אשר תחת אחריותו לדאוג לכך שיהיה להצעה רוב במליאת הכנסת ואז החוק יעבור.

  מטבע הדברים, לממשלה יש רוב בכנסת. אחרת, היא היתה נופלת. חברי הקואליציה, בדרך כלל, מקבלים על עצמם את מרות הנהלת הקואליציה, אחרת קורה מצב שמכנים אותו בשם “חוסר יציבות שלטונית”.

  לכן, כאשר הצעת חוק, עליה החליט הגוף אשר מינתה הממשלה (ועדת שרים לחקיקה) כי הוא מאשר אותה, יש לו סיכויים רבים, קרובים ל-95%, לעבור. להבדיל מהצעות אחרות שרבים סיכוייהן להדחות.

  יחד עם זאת, חברי הכנסת עצמאיים לחלוטין בהחלטותיהן, ויכול לקרות מצב בו הצעת החוק שאושרה לא עוברת. עם זאת, במצב העניינים הנוכחי ולאור העובדה שהקואליציה שולטת היטב בכנסת, אין סיבה שההצעה לא תעבור, ולכן הכותרות.

  ניר הירשמן
  יועץ השר איתן

 4. [...] לפעול במתכונת הרצה בבטא סגורה. אפשר להירשם לפיילוט בקישור הבא. בינתיים, קבלו צילום מסך ראשון של האתר [...]

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש