לפרטים נוספים

המרכז למורשת יהודי אתיופיה: מדוע זה מתעכב?

הקמת מרכז מורשת יהדות אתיופיה, הצעת חוק אותה יזם השר איתן מתעכבת זה תקופה ארוכה. השבוע קיבל השר איתן פניה מרגשת בנושא. אנו מביאים בפניכם את תוכן הפניה ותשובת השר איתן.

“הי מיקי,

מה שלומך?

מקווה לשמוע כי הכול בסדר ותקין בסך הכול. בפעם אחרונה שיצא לי לראותך, היה זה בדיון האחרון שהתקיים בכנסת לגבי הצעת החוק בדבר הקמת מרכז מורשת ליהדות אתיופיה. אני מצטערת שאני פונה תמיד כשישנן “תקלות” אבל מה אעשה?! אתה היחידי שאני סומכת עליו בכל המערכת הכל כך לא מובנת לי לפעמים.

אז ככה… כמובן שאני ממשיכה לעקוב אחרי הצעת החוק שאתה יזמת על “הקמת מרכז מורשת ליהדות אתיופיה”. הייתי נוכחת בכל הועדות וזה פשוט זוחל. לפעמים אני מרגישה כי הכול נטחן ואין שום “תכלס”, במיוחד בועדות שהתקיימו עד עכשיו. כבר תקופה ארוכה (בעצם מאז שהפסקתי להתמחות בכנסת) שאני מתעדכנת אך ורק דרך אתר האינטרנט של הכנסת, בודקת אחת לשבוע האם נקבעה ועדה להמשך הדיונים בהצעה ושיעלו אותה כבר לקריאה שניה ושלישית בע”ה.

אני פונה אליך מכיוון שנכון לעכשיו לא נקבעה כבר תקופה ארוכה בועדת הקליטה דיון בנושא.

רציתי לברר דרכך האם ידוע לך משהו על כך. למה למעשה לא מחדשים את הדיונים? האם ישנה בעיה כלשהיא? האם הממשלה כבר לא בעד ההצעה ולכן אין שום חידוש בעניין? האם זה קשור לאוצר שתמיד מתנגד? או אולי התירוץ האולטימטיבי של “אנחנו רוצים להקים מרכז מורשות לכלל עדות ישראל” ? ולא שחלילה אני מזלזלת אני פשוט באמת מנסה להבין מה ה”ביג דיל” להעביר הצעה שבאמת יכולה לתקן עיוות היסטורי ולסייע לקהילה שגם ככה בקושי שורדת.

כשזה מרכזי מורשות של עדות אחרות או אישים מסוימים אין לממשלה ולכנסת בעיה להעביר את ההצעה בצ’יק.

אני מתנצלת שאני שופכת הכול לך אבל זה נורא מתסכל לפעמים להתבונן על כך מהצד ולראות אי צדק ממש מתחת לעיניים שלך ועוד יותר כשזה קשור לקהילה שלך, למשפחה שלך, לזהות ולערכים שלך. זוהי מבחינתי בעיטת אגרוף ישר לפנים ובעיקר ללב. ההצעה הזו מאוד מאוד חשובה לי ולא בגלל שאתה יזמת אותה או בגלל שהצלחנו ביחד להחתים למעלה מ-80 חכ”ים, היא חשובה לי כי ברגע שאני אראה במו עיניי את ההצעה קורמת עור וגידים אדע שיש צדק ומדינת ישראל מספיק בוגרת לקחת אחריות, להגיד טעינו ולעשות משהו על מנת לתקן את הנעשה.

אין לי שום בעיה לשנס מותניים ולעבוד קשה שוב פעם אם צריך, ההיפך הוא הנכון, אשמח לקחת חלק פעיל בעניין ולעשות משהו בנידון. לשם כך אני פונה אליך…

האם יש משהו, אפילו קטן שבקטנים, שאני יכולה לעשות על מנת לקדם את הצעת החוק? האם תוכל לייעץ לאן עלי לפנות, אם מי עליי לדבר על מנת לדחוף זאת קדימה. אני יודעת שקטונתי ובאמת שאין לי כוחות להזיז דברים אבל עם יש משהו אפילו פיצפון שאני יכולה לעשות אודה לך מאוד עם תיידע אותי על כך.

בידידות ובהמון הערכה”.

__________________________________________________

שלום,

המכתב שלך גרם לי לשנס מותניים ולשוב לדחוף קדימה את הנושא …

אנא צרי קשר עם רוני, ראש הלשכה והוא ידווח לך על ההתקדמות. ביקשתי ממנו לארגן לי מספר שיחות בנושאים הלוגיסטיים וכן בעניין העיכוב בחקיקה. לאחר שאדבר איתם נקיים הערכת מצב מה נדרש לעשות כדי לקדם את החוק …

בברכה

מיכאל איתן

__________________________________________________________________________________


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש