לפרטים נוספים

חוק היורדים או חוק החוזרים?

הקשר בין אדם למדינתו נקבע בראש ובראשונה ע”י אזרחותו. לאזרח במדינה יש חובות וזכויות, כאשר הזכות הדמוקרטית הבסיסית ביותר היא בחירת מוסדות השלטון. הדמוקרטיות המודרניות מתמודדות עם בעיה קשה של השתתפות הולכת ופוחתת של אזרחים בתהליכי הבחירות והן עושות מאמצים כדי לאפשר למרב האזרחים להשתתף בהליך זה. וכך, מדינת ישראל מביאה קלפיות לבתי חולים, לאיזורים מרוחקים בהם נמצאים חיילים ולהבדיל אלפי הבדלות היא משגרת קלפיות לבתי סוהר בהם כלואים עבריינים, שחלקם אף הורשע בעבירות נגד עצם בטחונה וקיומה של המדינה, הכל בשם הדמוקרטיה ולמטרות לגיטימציה של השלטון.

השאלה המרכזית העולה מהויכוח הלוהט סביב מה שמכונה “חוק היורדים” עוברת דרך שאלת האזרחות והזיקה. אם המדינה רואה באזרחיה שמרכז חייהם נמצא במקום אחר, כמי שויתרו על אזרחותם, היא אמורה לשלול מהם את הדרכונים ולמנוע מהם את זכות הבחירה. אבל, אם המדינה ממשיכה לראות בהם אזרחים ומצפה מהם למלא את חוקי המדינה המתייחסים אליהם גם בחו”ל, ומצפה מהם בשעות חירום או בעיתות שלום לתרום לכלכלה, לערכי התרבות ולמדע, ראוי גם שהמדינה תבחר שלא להתנתק מהם אלא לאפשר להם להיות אזרחים ישראלים גם בחו”ל, וכתוצאה בלתי נמנעת, גם להשתתף בבחירות.

הצעת החוק שנדונה בסיעת הליכוד מדברת על ישראלים, שיצאו לחו”ל בששת השנים האחרונות בלבד, וזכות ההצבעה תוקנה להם בתנאי שביקרו בארץ למשך תקופה מצטברת של 40 יום במהלך התקופה שהיו בחו”ל, כאשר בעיני גם תקופה של עשר שנים היא תקופה נאותה. כמה אנשים כאלה יש, איש לא יודע, אך ההערכה מדברת על כ- 200 אלף איש. כעת, בישראל כאשר המדינה שובתת ביום הבחירות, הקלפי נמצאת במרחק של מאות מטרים מהבית וכאשר עשרות אלפי פעילים משדלים את האזרחים להצביע ואף מסיעים אותם לקלפי, הולכים כ- 66% להצביע. וכמה יצביעו בחו”ל כאשר כל הצבעה תהיה כרוכה בנסיעה של עשרות ומאות קילומטרים, רק כדי לעמוד בתור בנציגות הישראלית ולהצביע?

ההערכה הרווחת היא כי בין 20%-50% ינצלו את זכותם להצביע ובכך, בתסריט המקסימלי יתווספו 100 אלף מצביעים לבחירות בהם מצביעים כשלושה וחצי מיליון איש.

אך אסור לשכוח, אלה אותם אנשים שלא נמצאים בארץ עד שש שנים, לכן, דפוסי ההצבעה שלהם לא ישתנו במידה קיצונית. ועדיין, נניח כי ההצבעה תהיה מוטה במחצית לטובת המפלגות הגדולות. התוצאה תהיה שמפלגה שקיבלה 25% מהקולות, דהיינו 25 אלף קולות תקבל תוספת כללית של 12,500 קולות- פחות מחצי מנדט.

אחרי בדיקת הנתונים התמונה משתנה והשפעת בחירת הישראלים בחו”ל נראית אפילו די סבירה. ואז ישאל השואל, אם כך, מדוע זה טוב?
ובכן, זהו לא חוק היורדים אלא חוק החוזרים. המדינה משדרת בחוק זה מסר עוצמתי לאזרחיה שיצאו את גבולותיה זה לא מכבר ומתגוררים בחו”ל- אתם חלק מאיתנו. אתם זכאים להצביע כשם שכל אזרח זכאי לכך. בואו להצביע. בואו להשפיע וקישרו את עצמכם שוב עם ישראל. המדינה מביטה בעיני בניה ובנותיה ואומרת לא שכחנו אתכם, לא שכחנו את תרומתכם. גם בחו”ל אתם אזרחי ישראל ואנו מחכים לשובכם הביתה בקרוב.


תגובות ל: “חוק היורדים או חוק החוזרים?”

 1. “מדינת ישראל מביאה קלפיות לבתי חולים, לאיזורים מרוחקים בהם נמצאים חיילים ולהבדיל אלפי הבדלות היא משגרת קלפיות לבתי סוהר בהם כלואים עבריינים, שחלקם אף הורשע בעבירות נגד עצם בטחונה וקיומה של המדינה” -
  כל המקרים שצוינו פה הם לא מבחירה (מלאה בכל אופן) כמו של אדם שבחר לעזוב את הארץ. עזב את הארץ? מקובל עלי שבמשך השנה הראשונה הוא יוכל להצביע. אבל 6 שנים? הגזמתם.

  המדינה מביטה בעיני בניה ובנותיה ואומרת לא שכחנו אתכם, לא שכחנו את המיסים ששילמתם. שכחנו רק את ניצולי השואה.

 2. ערן,

  מה ההבדל בין אדם שנעדר מהארץ במשך שנה לבין אדם שהעביר את מרכז חייו לחו”ל למשך עד שש שנים והיה במצטבר 40 יום בישראל במשך אותן שש שנים? הוא כבר לא ישראלי? הוא לא זכאי להצביע?

 3. לעניות דעתי הוא לא זכאי להצביע. אני לא מעוניין שאנשים מרוחקים יקבעו את עתידי.
  רוצה להשפיע? תחיה פה. אל תתן לי עצות ואל תשפיע על סדר חיי, ממרחק.

 4. הדרי says:

  היום 6 שנים ומחר ישונה ל8 ומחרתיים לבכלל כל מי שמחזיק באזרחות גם אם נולד או נולדה בחו״ל לאזרח ישראל ומעולם לא ביקר בארץ.
  יש לאפשר הצבעה אך ורק לכאלה הנמצאים בחו״ל בשליחות מוסד רשמי ואו חברה ישראלית שבסיסה בישראל וגם זאת במגבלה של שנים מועטות.
  וכל המהגרים השוהים וגרים ומרכז חייהם שם ולא פה, שלא יבואו ויאמרו אנו תורמים ותומכים בכספנו, אין להשוות את זה בכלל לאזרח החי פה על הטוב והפחות טוב שבדבר

 5. ניר, לעניות דעתי מי שהעביר את מרכז חייו ומשפחתו לחו”ל, הווה אוטמר “היגר”, הוא כבר לא ישראלי! נקודה וסימן קריאה!
  לא משלם מיסים, לא עושה מילואים, לא מסתכן בכבישי ישראל, לא חי בכנת הקטיושות טילים של החיזבאללה איראניים המאיימים יום יום בפה ובפועל על מי שחי כאן ועוד ועוד.
  מי שחי בחו”ל, שלא יחליט בשבילי שחי פה האם החזרת השטחים תעשה לי טוב או רע?
  סתם דוגמא פשוטה כי גם לטוב וגם לרע זה לא ישפיע על מי שהיגר מפה אישית!

 6. אביב says:

  לעניות דעתי הוא לא זכאי להצביע. אני לא מעוניין שאנשים מרוחקים יקבעו את עתידי.
  רוצה להשפיע? תחיה פה. אל תתן לי עצות ואל תשפיע על סדר חיי, ממרחק.

 7. מאור says:

  דווקא הפוך! חוק היורדים לא יהיה חוק החוזרים אלא חוק היורדים שאין להם שום סיבה לחזור.

  ברגע שנותנים ליורדים אפשרות להשפיע בקלות כזאת על העתיד הישראלי, ללא הטלת כל חובה מקבילה של תשלום מיסים או השתתפות בעול האזרחי של המילואים והחיים במדינה המטורפת הזאת, אנחנו רק מדרבנים אותם לא לחזור – למה להם? הם נהנים מאיכות החיים הטובה והרגועה שלהם, ויכולים להשפיע על חיי אחרים ללא כל מחיר.

  ממש לא הצלחתי להבין למה מתן האפשרות להצביע תגרום להם לחזור לארץ. ההיסק הלוגי הזה פשוט שגוי

 8. אורלי says:

  המצב בארץ כיום אינו מאפשר פריבילגיה של שלילת בוחרים פוטנציאליים. כמו שכתוב במאמר, אחוזי ההצבעה בארץ פוחתים והדמוקרטיה נמצאת בסיכון.
  אמנם מתן זכות הצבעה לאלו שהחליטו לשים את טובתם לפני טובת המדינה, ולכן גם לפני טובת העם היהודי בכלל, אינו הצעד האופטימלי אך בזמנים קשים אלו, שהמיעוט מקבל כוח חזק מדי ביחס לגודלו, הוא צעד הכרחי.
  בנוסף, קירוב אותם ישראלים חזרה למדינה ע”י עידוד מעורבותם, הוא צעד חיובי שיכול לגרום לקיבוץ גלויות.
  כמו שנכתב במאמר, השפעתם לא תהיה רבה, חצי מנדט, ומחיר זה שווה את התועלת שיכולה לצמוח מצעד זה.

 9. ערן, אורי ומאור

  דעתכם לגיטימית, אך השר איתן, וישראלים רבים אחרים סבורים אחרת.
  לא מדובר בזרים. מדובר בישראלים שווי זכויות, אשר נמצאים תקופה מוגבלת בחו”ל ושמרו על זיקה לישראל. איזה “מנותק” יגיע לישראל לארבעים יום במשך תקופה של שש שנים?

  האם זה שנסע ללימודים, לטיול שאחרי צבא, או לשליחות ממקום העבודה אינו ראוי להצביע, לו שהה רק תקופה קצרה בחו”ל? האם ילדיו לא ראויים לקשר ההדוק עם ישראל הנובע מהצבעת הוריהם או הצבעתם עצמם?

  לא מדובר באנשים מנותקים שביקרו פעם בארץ ושכחו ממנה, לא מדובר באלה שחיים 30 שנה בחו”ל. מדובר באזרחי ישראל, בשר מבשרנו, שעזבו זה לא מכבר וכפי שכותב מיקי, אנו מצפים לשובם.

 10. נדב says:

  אם הישראלי בחו”ל ישלם אגרה (אולי של 300-500 ש”ח) לפני שיצביע כדי להוכיח רצינות – יהיה יותר קל “לאכול” את החוק החדשני הזה.

 11. הדרי says:

  ניר אנא לא התממות! הרבה ישראלים מגיעים ל40 יום ב6 שנים!! סליחה ישראלים לשעבר ! 40 יום זה כלום ב6 שנים. ביקור משפחות גורם לרבים מהם להגיע יותר מזה

 12. הדרי,

  זה נכון, אבל בשנה השביעית הם כבר לא יוכלו להצביע.

 13. אמיר says:

  לטעמי, החוק הזה מעודד ירידה. או לכל הפחות מבטל שיקול של לחזור ארצה.
  מדינת ישראל צריכה להסתכל לאלו שבחו”ל בעיניים ולהגיד להם – תחזרו.
  הציונות היא מלחמה בגלות – חוק היורדים הוא מהלך כנגד הציונות.

 14. איתן says:

  חובה שתהיה ההבדלה הברורה הזו בין יורדים לבין אזרחים. הזכות שלנו בהיותינו גרים בארץ היא יום הבוחר. מסכים אם מי שאמר בדיון לפני שאחת המוטיבציות לחזור ולחיות בארץ צריך להיות הרצון לשנות ע”י זכות הבחירה.
  מספר המצביעים הפוטנציאלים הקטן לפי חישוב כבוד השר, עלול בעתיד להשתנות ולצמוח. לדוגמה, נניח שמחר מצב כלכלי קשה עול המיסים כבד, האיום החיצוני גובר נטל המילואים כבד. מספר ה”נמושות” עולה (בזמנו כשרבין השתמש במושג הזה, זה בדיוק היה המצב), האם הגיוני שהם ישפיעו על תוצאות הבחירות? על אותם פריירים (או חסרי אמצעים) שנשארו לשאת בנטל?
  ברגע שפותחים פתח לחוק מסוג זה אפשר מחר מחרתיים ביתר קלות לשנות ולהגדיל את הזכות לכאלה ששוהים יותר משלוש שנים, לא לחייב ביקורים בארץ, לא לחייב שהיורד שירת בצהל…
  ההשוואה עם מתן זכות בחירה לטרוריסטים, לא נכונה כי זה עיוות שאותו צריך לתקן בדרך שדווקא תשלול מכל אחד שבצע עברה נגד קיום המדינה את הזכות להצביע.
  החוק מעודד ירידה. יש כאן אמירה שזה בסדר אם אתה לא נושא בנטל, זה בסדר להיות בגולה ולהתבולל…
  אם כבר מתן זכות בחירה ליורדים, אז למה לא מתן זכות להבחר? האם חברי הכנסת יהיו נדיבים גם בזכות זו?
  בקיצור מקווה שהקואליציה תרד במהירה מהחוק האנטי ציוני הזה במהירה!!!

 15. [...] could vote abroad to six years, subject to spending at least 40 days over that period in Israel (HE), but the public discourse neglects the details and focuses on the principle.  This situation is [...]

 16. בר says:

  לא קריטי העיקר שכולם יצביעו

 17. בפאזל הזה ישנם שני שחקנים ראשיים: ב”כ הזוכה, שהוא גם כונס-הנכסים, ורשם ההוצאה לפועל, אשר בלי שיתוף הפעולה שלו הגניבה הזאת לא יכולה להתבצע.
  וישנם גם שחקני-משנה: הזוכה, מחד, וכל עובדי מערכת ההוצאה לפועל, החל ממנהל לשכת ההוצאה לפועל (אשר לפני תיקון 29 לחוק ההוצל”פ נקרא “המוציא לפועל”), וכלה במנהל רשות האכיפה והגבייה, דוד מדיוני, (שהוא “מנהל לשכת ההוצל”פ הראשי”, של כל המדינה) ויועצותיו המשפטיות (ענת הר-אבן וענת ליברמן).
  האם ייתכן שרשמי ההוצל”פ לא יראו מה שנעשה מתחת לחוטמם, וישתפו פעולה עם הכונס, בלי שיובטח להם הנתח שלהם?
  האם ייתכן שבאי-כוח הזוכים (שהם, כאמור, גם כונסי הנכסים) יעבירו למרשיהם את כל הכספים הנשדדים בלי להבטיח לעצמם את חלקם-הם?
  האם ייתכן שהזוכים יסתפקו בסכום החוב (ואם הם בנקים – גם בריביות המנופחות, נושא לדיון נפרד), ויתנו לבא-כוחם ליהנות מכל השמנת, בלי שאיש מהמנהלים לא ידאג למשהו לכיסו-הוא?
  האם ייתכן שהחגיגה הזאת תתנהל בלי שהדרגים הבכירים במערכת (דוד מדיוני, שתי הענתות, חנוך דיכטר ואחרים) ישתפו פעולה ו”יעשו לביתם”?
  אני מטיל ספק רב בכך, ולדעתי הגורמים הנ”ל – “כולם או מקצתם” – מתחלקים בשלל, וכיוון שכולם שותפים לדבר-עבירה, כל אחד מהם “מחזיק בביצים” את כל האחרים, כך שחגיגת-השחיתות תובטח לנצח.
  מסקנת-ביניים: דרושה חקירה מקיפה
  האמור במכתבי זה הוא, כאמור, רק פרק אחד בסדרה של פרקים שאני אעביר לך בהמשך, אבל די במעט שהבאתי כאן כדי להדליק את כל הנורות האדומות, ולהתחיל לחשוב על חקירה מקיפה של כל הנעשה בלשכות ההוצל”פ.
  חקירה מקיפה – ע”י ועדת חקירה פרלמנטרית, ולא ע”י ועדת חקירה הממונית ע”י נשיא ביהמ”ש העליון, לפי חוק ועדות החקירה, משום שרשמי ההוצל”פ הם חלק מ”המערכת”, ולא ייתכן שראש המערכת יקבע מי יחקור את הנעשה בה.
  חקירה מקיפה – ע”י פנייה אל היועץ המשפטי לממשלה, אשר יורה למשטרה להיכנס לעובי הקורה.
  המשך יבוא
  בפעם הבאה: כיצד מרמים את השר מיכאל איתן, את מוסדות הכנסת – ואת כל העולם.

  בברכה,

  שמחה ניר, עו”ד

  שווה קריאה HOTחדש +
  Favorites Del.icio.us Digg Technorati Google Facebook Twitter

  הוספת תגובה אישור הדפסה Report
  השם שלך: *
  כתובת הדואר האלקטרוני שלך: *
  כתובת הדואר האלקטרוני של הנמען: *
  הודעה:
  הכנס קוד: *

  חנוך דיכטר רשם ההוצל”פ ענת ליברמן ענת הר-אבן דוד מדיוני קומבינה איפה הכסף מתחת לשולחן סולמית הונאה שכר טרחה כונס נכסים זכויות החייב הוצל”פ הוצאה לפועל מיכאל איתן
  שורת האזרחים1. מצויין, שמחה, נכניע את הרשע
  04.04.2010 15:19תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  מיכאל הרש2. מדהים, משטרה צריכה לחקור, איפה מבקר המדינה ואיפה היועץ המשפטי
  חקירה ממוקדת למפרע
  04.04.2010 19:56
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  תכלת3. שחיתות בהוצל”פ – מה נשאר לנו במדינה הזאת?
  המעוז האחרון של עם ישראל, בית המשפט – מושחת? לאן הגענו?
  דחוף להכניס את מחלקת החקירות של המשטרה להדביר את הנגע
  אחרת אין ליהודים מה לחפש פה.
  04.04.2010 21:08
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  יוסי בן-גויה4. יותר גרוע משקר – חצי אמת
  הייתכן? בבית המשפט מרמים אותנו? במגמתיות?
  שופטים רשמים משוחדים? – זה חזיון?
  לא מאמין שזה במדינת היהודים.
  להשליך לכלא את העבריינים עם הצווארון הלבן.

  04.04.2010 21:15
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  בתיה מרום5. ח”כ איתן הזדמנות להוכיח כי אתה אכן ראוי למשרתך
  כשעו”ד שמחה ניר פונה לחבר כנסת או למי מראשי השלטון עליו לשאול בראשית דבריו “האם לנו אתה או לצרינו”,
  אני מקווה שח”כ איתן נקי כפיים ואינו מסנוור כשאר “הנגועים” .
  עם ישראל שילם בדם בניו על הקמת מדינה לכל העם ולא למכרה זהב לעיליתה חברתית שבאה לשדוד את כספו
  ולשדו של החלש וזאת בקניית שתיקת השלטון בתמורה לבצע כסף.
  זאת הזדמנות פז לח”כ איתן להוכיח שהוא ראוי לכך שהעם בחר בו למלא תפקיד כל כך חשוב.
  05.04.2010 09:39
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  חנה פרץ6. אסון בתוכנו
  צריך לעקור את הרשע מתוכנו, ולעשות ביעור חמץ,
  ככה גנבו לי בית והרסו את משפחתי, בגלל שלא יכולתי
  לשלם חוב במשך שנה נמחקו 20 שנות תשלומים. ואני
  ומשפחתי חיים ללא קורת גג.
  למרות שכל חיינו עבדנו ופירנסנו וחמשת בנינו שירתו
  את המולדת.
  בושה למדינת ישראל שכך בתי המשפט מתנהלים בה,
  זה מעיד על ריקבון.
  צריך מושיע.

  05.04.2010 09:53
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  דליה צוקר7. שוחד בבתי המשפט
  לאן נעלמה גב’ בושה? אין בושה יש שוחד,
  תמורת בצע כסף מוכרים את המדינה.
  כבר אמרתי לילדים שלי שצריך לעזוב את
  המדינה המושחתת הזאת.
  להשאיר למושחתים את המפתחות שהערבים
  כבר יחסלו אותם.
  05.04.2010 09:56
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  מיכל שפירא8. זאבים המתחפשים לכבשה
  טוהר, צדק, משפט? – בקן הצרעות המשוקץ
  הרווי שוחד?
  יותר גרוע ממדינת עולם שלישי,
  שם לפחות אתה יודע שצריך להזהר.
  איזה תחפושת……אסון…..
  05.04.2010 10:17
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  רחל אמיר9. ח”כ איתן אנא פעל
  קולו של עו”ד שמחה ניר הוא קולם של ילדים ומשפחות
  שביתם נחרב עקב מצג שווא של חובות מנופחים שכל
  מקורם תאוות בצע.
  אנא פעל לבירור השחיתות זאת חובתך הציבורית.

  05.04.2010 10:21
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  רחל אמיר10. שירות ממשלתי – עדיף אירגון פשע….
  אם הייתי חייבת כסף לאירגון פשע – גם שם ברחמיהם ובאמות המוסר שלהם
  לא היו מעיזים לחייב את חשבוני בריביות ובסילופים כבהוצל”פ מדינת ישראל.

  הוצל”פ מדינת ישראל – בית ספר לעבריינים.

  וכולם מחרישים.
  ל
  05.04.2010 10:24
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  ארמונד פרץ11. סדום ועמורה
  הוצל”פ מדינת ישראל – סדום ועמורה.
  כל עברייני צווארון הלבן.
  שישבו בכלא – פושעים חסרי לב.
  05.04.2010 10:27
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  שרה לוי12. בושה לעם היהודי
  היהדות הביאה לעולם את דיני חייבים,
  כדאי ללכת לפי דיני היהדות וללמוד איך
  צריך לנהוג בחייבים.
  ולא לפי חוקי המנדט הבריטי, ועוד להוסיף
  על כך את האכזריות עליה מדבר עו”ד שמחה ניר.
  05.04.2010 12:52
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  לירז ליבמן13. כונס נכסים – מילה נרדפת לשחיתות
  ואני מכירה כונס שלא רק שלא דיווח על תקבולים,
  אלא שהגדיל לעשות וחייב אותם בנוסף לכך בעוד
  חובות פרי דמיונו החולני.
  כל הכבוד למי שיכול היה להצביע על החולי הזה,
  כל הכבוד למי שהביא אותו לידיעת ח”כ,
  ואני מקווה שהעם ידע להוכיר תודה לח”כ מיכאל איתן,
  על פעילותו לחשיפת השחיתות.
  05.04.2010 12:56
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  שגיא איפרגן14. לעברייני צווארון לבן כאלה אין מחילה
  כשהבנקים חומדים מרמים וגונבים – אפשר להבין מאיפה זה בא להם.
  כשעו”ד שמייצג את המושחתים האלה נוהג כמותם – אפשר להבין מאיפה זה בא לו.
  כשרשם בית המשפט – מתחבר לשני אלה – אין לזה מחילה.
  כשרשם בית משפט ממנה כונס נכסים – וזה מפרש את חובת הנאמנות שלו כחובה כלפי כל הנ”ל – אין לזה מחילה.
  כשהחייב פונה לרשם – מצביע על עוולה ומקבל תגובה – “תשובתך אינה נהירה לי” – אין לזה מחילה.
  כשהגב’ ליברמן מחפה על כל העבריינים הנ”ל – אין לזה מחילה.

  מקווה שכאן כבוד השר יגדע את שרשרת הזדונית הזאת – אחרת לא תהיה מחילה לעוולות השלטון -
  ולא תהיה תקומה לעם ישראל.
  בדיוק לשם כך יש לך מנדט, ובדיוק זה תפקידך שעליך למלא.

  05.04.2010 13:04
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  כרמלה סבג15. לקחת לשופטים את החסינות
  גנבים, גנבים, גנבים…למה אסור להגיד לשופט שהוא גנב? זה למעלה מכבודו?
  שיוכיח שהוא נקי כפיים.
  בשביל מה נותנים למישהו חסינות במדינה הזאת…מי יותר טוב מהבן החייל שלי
  שאוכל חול בשביל לשמור על המדינה הזאת בצבא…..
  נמאס מכל המדושנים רוויי העונג שמנהלים את המדינה בשחיתות מגעילה.
  05.04.2010 13:36
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  חיים זיסו16. אוהוהווו שודדי ישראל…..?
  המאפיה הרוסית מחווירה לעומת מה שאני קורא כאן…..
  בחיי אור לגוייים…שיבואו וילמדו ממושחתים מה זאת שחיתות….
  בושה למדינת ישראל
  05.04.2010 13:38
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  זנט הראל17. טעות של מחשב שקונים בכסספי שוחד
  מרמים את המחשב ומסובבים את כולם….
  בדיוק כמו שחושבים שמחשב לא “טועה” – תלוי במה מזינים אותו….
  כך חושבים שהרשם נקי כפייים – תלוי במה מזינים אותו…..
  חוצפה….
  כשהעם הזה יבין מה גודל השערוריה זה יהיה אסון,
  כדאי לתקן לפני שיהיה מאוחר מידי.
  05.04.2010 13:52
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  ניסים סבח18. איפה המשטרה?
  מיד להכניס את מחלקת הונאות של המשטרה לחקור את כל השחיתות
  והריקבון הזה.
  חובה – מצוקה לאומית.
  05.04.2010 13:59
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  אריה בכר19. מושחתים נמאסתם
  שנים על גבי שנים אני משלם את החוב שלי בהוצל”פ,
  עכשיו אני מבין למה התיק הזה אף פעם לא נסגר,
  אף פעם לא מוקטן….ועוד יותר גרוע…זה אף פעם לא
  ייגמר גם אם אכניס לשם את כל אוצרות תבל.

  זאת חיה תאוותנית שלא יודעת שובע.

  איפה הצדק איפה?

  לעזזל….
  05.04.2010 14:01
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  בן דור גילה20. לבטוח בשלטון החוק? הצדק? היושר?
  אנשים תמימים ששמים מבטחם בשלטון…..אסון מה שקורה פה…..
  אני לא יכולה להאמין שזה מה שקורה…..
  הכל רקוב במדינה הזאת…..
  אני מבוהלת.
  05.04.2010 14:03
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  אמנון גורביץ21. שלא יתרמו ולא יעשו טובות
  קודם כל הבנקים גונבים ושותים את לשדו של עם ישראל,
  ואחר כך מתהדרים בתרומותיהם.

  אל תגנבו וכך לא תגרמו להתקפי לב של אנשים גם תחסכו המון כסף לאנשים שלא יזדקקו לתרופות.
  ומקל וחומר לא יהיה צורך להקים בתי חולים שאתם כל כך נדיבים להקימם.

  שבו בבתי סוהר ותשלמו את מחיר תאוותכם,
  אין לכם מחילה, לא תוכלו להחזיר את ששיחתתם.
  05.04.2010 14:07
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  בוריס ד22. אם משהו חושב שעו”ד איתן (לנדאו), לא מושחת, -זאת אשליה. התרשמתי בעבר שהוא חלק מקשר שתיקה במדינה.
  אישית פניתי אליו בנושא של שחיתות ועוול, -הוא פרמזון.
  הוא השתיק את קבוצות דיונים באתר של קנסת. כי הוא הצנזור ראשי באתר של ממשלה וכנסת.
  אם משהו חושב שעו”ד איתן (לנדאו), לא מושחת, -זאת אשליה. התרשמתי בעבר שהוא חלק מקשר שתיקה במדינה.

  07.04.2010 11:23
  תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  Anonymous23. 5454ו85=4598ט-218טו4895ר4גכי84גרו4כגקרחוקגכר4וח84גר9גכ5ר9ג9כ9גכם95/חוצ

  08.04.2010 10:35תגובה חדשה | תשובה לתגובה זו | אישור | עריכה | הדפסה | תלונה על תגובה פסולה | סגירה
  הוספת תגובה מגיב אנונימי
  שם או כינוי: הירשם לקבלת שם מגיב שיהיה רק שלךהירשם לקבלת שם מגיב שיהיה רק שלךבחר בבקשה שם כינוי קבוע וייחודי לך וסיסמה לשימוש עם השם הזה.
  שם או כינוי:

  חסימת סיסמה:

  הקלדה נוספת של אותה סיסמה:

  כתובת דואר אלקטרוני:

  חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

  כותרת ראשית:

  סוג האות Arial Helvetica Times Verdana Courier David גודל האותיות 8 pt 10 pt 12 pt 14 pt 18 pt 24 pt 36 pt « back more »

  אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
  אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה
  Insert Image העלאת תמונה מהמחשב:

  הוספת קובץ מצורף Upload file:

  הדפסה הדפסת תגובה זו
  הדפסת מאמר
  מאמר עם כל התגובת
  שיגור תגובהכתובת הדואר האלקטרוני של הנמען*

  השם שלך

  הודעה
  * שדות חובה
  תלונה על תגובה פסולההשם שלך

  כתובת דואר אלקטרוני*

  פרטי התלונה שלך*
  * שדות חובה

  עמוד הבית | הוצאה לפועל | עובדי הציבור

 18. דביל says:

  אני כנראה חלש במספרים יחסית לפוליטיקאי שזה האתר שלו.
  מצד אחד כתוב שיש הטיה למפלגות הגדולות של חלק ממאה אלף קולות- אז איך יכול להיות שרק חצי מהמצביעים יצביעו למפלגות הגדולות?

  בנוסף, כתוב שאיש אינו יודע כמה ישראלים חיים בחו”ל שתהיה להם הזכות להצביע, מצד שני כתוב שמדובר על מקסימום 100 אלף אזרחים.
  איך זה מסתדר? אם איש אינו יודע, אולי בחו”ל יש 15 מליון ישראלים, שיטו באופן קיצוני את תוצאות הבחירות בישראל?
  אם אין הערכות מדויקות, איך אפשר לחוקק חוק לטובתם?

 19. אתה בטח לא חלש במספרים, אבל הרעיון המרכזי מדבר על זה שכמה שההטיה תהיה גדולה, עדיין היא לא תשפיע יותר מחצי מנדט לכאן או לכאן.
  השר איתן מדבר על בסיס בדיקה מקיפה שהוא קיים במסגרת ועדה של הליכוד שעסקה את הנושא לפני מספר שנים ולנתונים או להערכות יש מידה טובה יחסית של דיוק.

  ודבר נוסף. אין שום אפשרות שיש מספרים כאלה של ישראלים בחו”ל, מתוקף העובדה הפשוטה שפנקס הבוחרים כולל כ-5 מיליון בעלי זכות בחירה ו65% מהם הצביעו בבחירות האחרונות. בהתחשב בעובדה שחלק מאלה שלא הצביעו מתים, אין יותר מכמה מאות אלפי ישראלים בחו”ל.

  לנתונים מדויקים יותר תוכל לגלוש לכאן:
  http://www.knesset.gov.il/elections18/heb/results/main_results.aspx

  ניר הירשמן
  יועץ השר מיכאל איתן

 20. עו”ד ניר,

  לא הצלחתי להבין את הפנייה? האם תוכל להבהיר?

  ניר הירשמן
  יועץ השר

 21. אני כתבתי לשר איתן על מעללי ההוצל”פ, והעליתי את מכתבי גם לאתרי, הידוע בשם האתר של קימקא.

  מישהו כאן נקט יזמנה ברוכה, והעתיק את מכתבי מהאתר, יחד’ עם התגובונים שלו.

  אבל בינתיים עלינו כיתה, כי מלשכתו של השר נעניתי כי הנושא לא “תחת סמכותו” של השר, ועל כך עניתי לכם.

  תשובתי כאן:

  http://www.quimka.net/a344307-סקופ-השר-מיכאל-איתן-ביעור-השחיתות-במערכת-ההוצאה-לפועל-אינו-בגדר-שיפור-השירות-לציבור.

  אני מחכה להתייחסותו של השר למכתבי הזה.

  שמחה

 22. שמחה שלום,

  לשכת השר עומדת מאוחרי תשובתה של הגברת ניראל.
  צר לנו על תחושותיך הקשות, ברגע שתגיע התשובה מלשכת ההוצאה לפועל נשמח להעבירה לעיונך.

  בברכה,
  לוטן לבקוביץ
  לשכת השר מיכאל איתן

 23. שלום לוטן,

  באמרך כי “לשכת השר”, וגו’, ולא “השר”, אתה מאשר כי הנושא כלל לא הגיע אל שולחנו של השר, והגב’ ניראל היא הרי חלק מלשכת השר.

  לכך יקראון במקומותינו “ציפוף שורות”.

  בתשובתה לא הציגה הגב’ ניראל את טיפולכם כחלק מ”שיפור השירות לציבור”, אלא ההיפך: היא אמרה כי “מאחר והנושא אינו מצוי תחת סמכותו של השר מיכאל איתן” היא “העבירה” (ולא פנתה בשם השר) את פנייתי “לראש לשכת הוצאה לפועל להמשך טיפול בפנייה ועדכונך”.

  צר לי על דבריך, לפיהם “לשכת השר עומדת מאוחרי תשובתה של הגברת ניראל”, כי זה תוספת אישוש למה שאתה קורא “תחושותי הקשות”, והתוספת שלך (“ברגע שתגיע התשובה מלשכת ההוצאה לפועל נשמח להעבירה לעיונך”) מעידה שאתם מסתפקים בתפקיד של נער-שליח, אשר מעביר תלונות אל החתולים המכלים את השמנת, ומחזיר לבעליה את הצלחת הריקה.

  אבל כדי שהשר לא יוכל להתנער ממה שעושה לשכתו, אני רוצה לקבל את זה בחתימתו האישית, כי גם יירוט הפניות של הציבור ע”י ה”לשכות” הינו רעה חולה בשירות הציבורי, כפי שציינתי בסוף מכתבי מיום 14.4.2010 אל הגב’ ניראל (ראה קישור).

  וכפי שציינתי, שם, אוי לנו אם ההרעה החולה הזאת תהא פושה גם במשרד הממונה על שיפור השירות לציבור.

 24. לוטן לבקוביץ says:

  שמחה שלום,

  אין לי מה להוסיף מלבד האמור לעיל
  באם תרצה תוכל ליצור קשר עם יועץ השר, מר ניר הירשמן, בטלפון 050-6205384

  בברכה,
  לוטן לבקוביץ
  לשכת השר מיכאל איתן

 25. לוטן שלום,

  הטיפול בקללת ה”אין לנו מה להוסיף” היה אחד הדברים שביקשתי מהשר לשיפור השירות לציבור לטפל בהם.

  ראה כאן:

  http://www.quimka.net/a344325-לשר-לשיפור-השירות-לציבור-מיכאל-איתן-תזכורת

  זה גם הקישור שתקבל אם תקליק על שמי, למעלה מכאן.

  ואוי לנו אם גם הרעה החולה הזאת (“אין לנו מה להוסיף”) תהא פושה גם במשרד הממונה על שיפור השירות לציבור.

  אני לא פניתי אליך אישית, אלא כנציגו של השר.

  אם לך אין מה להוסיף, אתה צריך להעביר את זה הלאה, עד לשר עצמו, כי אני לא צריך לתווך בין הגורמים השונים הפועלים בלשכת השר. קטונתי.

 26. שרון,

  מה שאתה אומר משמעותוט שלשכת השר עומדת מאחורי לשכת השר.

  אם לשכת השר הניחה את מכתבי על שולחנו של השר, והשר עומד מאחורי תשובתה של הגב’ ניראל, אני רוצה את זה בחתימתו.

  את תחושותי הקשות, אם וכאשר הן קיימות, אני מתנה בפני הפסיכיאטר הסמוך למקום מגורי.

  מהשר לשיפור השירות לציבור אני מצפה לשיפור השירות לציבור, ולא ש/ישלח אותי אל משרתי הציבור אשר רואים עצמם כאדוניו, על מנת שאלה ישפטו את עצמם, וכמובן שיזכו את עצמם.

 27. [...] למה 40 יום? באמת לא ברור. מיכאל איתן, אותו אני מעריך מאד, מתרץ את החוק בכך שהוא יעודד ישראלים בחול לחזור לארץ. על מה [...]

 28. חנן says:

  מי שכאן צריך להשפיע ומי שלא לא. אי אפשר לתת זכויות כאלה לאנשים שאינם נמצאים כאן. לא הגיוני.

 29. עם כל הכבוד, ההתעסקות בשאלת זכות הבחירה ליורדים היא טחינת מים.

  יש אלף ואחד נימוקים בעד, ואלף ואחד נימוקים נגד, אבל בסוף כל מפלגה תעשהאת חשבון הכדאיות, ועל פי היא תצביע.

  גם השר מיקי איתן עושה את החשבון הזה, בגלוי, והוא אומר כי בסך-הכל זה אולי יוסיף חצי מנדט למפלגות הגדולות – המשך לחוק באדר-עופר הידוע לשמצה, ולאחוזי החסימה העולים, הפוגעים ב”פלפל הדמוקרטיה” – ולכן אין לכם מה לדאוג.

  וקחו קצת אוף-טופיק, שהוא חשוב לא פחות למדינת ישראל:

  http://www.quimka.net/a344464-president-barack-obama-do-you-really-wish-to-make-peace-in-the-middle-east

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש