לפרטים נוספים

בכנס בחסות השר מיכאל איתן ויו”ר הקואליציה ח”כ זאב אלקין הוצג אמש (יום ג’) מסמך של המכון לאסטרטגיה ציונית ו NGO Monitor אשר לפיו מדינות אירופיות תורמות מליוני יורו לאירגוני שמאל בישראל. השר מיכאל איתן, בשיתוף פרופ’ משה קופל החליט לאחרונה להוביל הצעת חוק בנושא אשר תחייב ארגונים ועמותות שמקבלים תקציב מישויות זרות לדווח על תרומותיהם לרשם ייחודי לנושא, ובנוסף לפרסם את פירוט התמיכות אותן הם קיבלו.

השר מיכאל איתן אמר בכנס: “כאשר בישראל מתנהל ויכוח פוליטי בו שותפים גופים הממומנים על ידי מדינה זרה, חשוב שהציבור ידע מי עומד מאחורי הדברים ומי מממן את הפעילות. השקיפות בנושא חשובה על מנת לאפשר לציבור לשקול ולתת את המימד הנכון לכל אמירה ועמדה”.

ח”כ זאב אלקין מהליכוד טען כי “חלק מהאשמות השקריות נגד מדינת ישראל בדו”ח גולדסטון מקורם בדוחות של גופים ישראלים מהמגזר השלישי שמקבלים חלק גדול למימון פעילותם מממשלות זרות”.

על פי הצעת החוק, ראשי אירגון או אדם אשר יעברו על החוק יהיו צפויים לעונש של עד שנת מאסר אחת וקנס של עד פי ארבעה משווי התרומה שהתקבלה בניגוד לחוק. מי שיצהיר הצהרה כוזבת בנושא יהיה צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר.


תגובות ל: “השר איתן: חשוב שהציבור ידע מי תורם לאירגונים פוליטיים”

 1. אלי says:

  שלום!

  לגבי ההצעה :
  להוביל הצעת חוק בנושא אשר תחייב ארגונים ועמותות שמקבלים תקציב מישויות זרות לדווח על תרומותיהם לרשם ייחודי לנושא, ובנוסף לפרסם את פירוט התמיכות אותן הם קיבלו

  ישנה מגרעת גדולה – מדובר פה על מדינה שבה יש הרבה יהודים ועוד יותר – קומבינטורים…
  לא אתפלא אם התרומות יגיעו לעמותות בארץ, שאינן חייבות בדיווח, ולאחר מכן הן יתרמו – שוב ללא דיווח…
  לכן, יש לחייב על כל תרומה – מכל גורם!!!

 2. אורי says:

  ממליץ לכולם לבדוק למשל מה מקור התרומות שמכובס תחת השם “הקרן החדשה לישראל” שמחזיקה כיום את רוב המגזר של עמותות השמאל ואיכות הסביבה.
  קיים שם ניגוד עניינים מובהק, וזאת אחת הסיבות למה רוב האירגונים הללו לא עושים את עבודתם באופן רדיקאלי

 3. אלי,

  הצעת החוק שנוסחה ע”י השר איתן ופרופ’ קופל מדברת בדיוק על זה: שקיפות בקבלת התרומות. כפי שאתה יודע, השר איתן כבר מכיל את הכלל הזה על עצמו ופרסם כאן באתר את התורמים לו ואת הפעולות שביצע עם הכסף.

  אורי,

  האם הקרן החדשה לא מדווחת על התורמים לה? מכיוון שאם כן, הצעת החוק לא תשנה בעניינה. אם לא, ראוי שתעשה כן.

  ניר הירשמן,
  יועץ השר

 4. אלעד says:

  שלום ניר,

  ראיתי את הצעת החוק המדוברת ורציתי לשאול: מתי היא אמורה להגיע לדיון בועדת שרים לענייני חקיקה? (אני מניח שזה השלב הראשון בהליך החקיקה? או קודם קריאה ראשונה?)

  תודה.

 5. דוד סיון says:

  אני מחפש את הנוסח של הצעת החוק הנדונה כאן

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש