לפרטים נוספים

צוות ההיגוי של מערך ממשל זמין (Gov.il) התכנס היום, יום ב’, התכנס היום לראשונה לדיון פתיחה במשרד האוצר. בפתח הישיבה הודיע שר האוצר ד”ר יובל שטייניץ על מינויו של השר מיכאל איתן, המופקד על שיפור השירות הממשלתי לציבור, ליו”ר ועדת ההיגוי של מערך ממשל זמין. בישיבה נדונו יעדי ממשל זמין והוצגה תוכנית העבודה לשנת 2010. שר האוצר, ד”ר יובל שטייניץ אמר בפתח הישיבה כי “מי שמכיר את השר איתן יודע כי הוא מטפל בנושא עם התלהבות נעורים שלעולם לא נס ליחה, ואני בטוחeitan_steinitz17.jpg שיוביל את המהלך קדימה. אנו נפעל לשיפור השירות לאזרח ולצמצם את הבירוקרטיה. שירותי הממשלה באינטרנט ישרתו את כלל הציבור ובפרט את תושבי הפריפריה”.

השר מיכאל איתן הציג בישיבה את תוכניותיו לקידום השירות הממשלתי לציבור באמצעות ממשל זמין. השר איתן הודה לשר האוצר, על ההזדמנות הייחודית שנוצרה לקדם את ממשל זמין: “זוהי הפעם הראשונה שיש מחויבות אמיתית של ראש הממשלה, של שר האוצר, ושר ייחודי למען מטרות שיפור השירות לציבור – וממשל זמין יהיה אחד הגורמים המרכזיים בהובלתו. כשנכנסתי לתפקידי, אמרתי שקיבלתי מעטפה ריקה, והיום נכנס אליה הכלי הראשון והמשמעותי שבמסגרתו אנו רוצים לשפר את השירות הממשלתי לציבור”.

בישיבה השתתפו מנכ”ל האוצר חיים שני, החשב הכללי שוקי אורן, הממונה על השכר אילן לוין, מנכ”ל משרד המשפטים היוצא משה שילה, מנכ”ל משרד הפנים גבי מימון, מנכ”ל משרד התחבורה יעקב גנות, סגן בכיר לחשב הכללי טל הרמתי וראש ממשל זמין בועז דולב.

מטרת מערך ממשל זמין הכולל את הפורטל GOV.IL, הינה לשפר את הקשר בין האזרח למוסדות השלטון. הפורטל מציג את מכלול השירותים המקוונים והמידע שמספקים משרדי הממשלה והרשויות השונות לאזרחים. באמצעות הפורטל ניתן לבצע תשלומים, לאתר טפסים ולבצע פעולות שונות הקשורות בממשק בין האזרח למדינה.


תגובות ל: “שר האוצר הודיע על מינויו של השר מיכאל איתן ליו”ר ועדת ההיגוי של ממשל זמין”

 1. יוסי ב. says:

  מעבר להצלחה שאני מאחל לשר ,הצלחתו תהיה מן הסתם הרווח הנקי שלנו, עצה לי אחת קטנה אליו -
  הקם צוות עצמאי של שניים או שלושה אנשי מקצוע, לתקופה קצובה. הטל עליהם משימת ניתוח למערכת הקיימת, מצדו של הצרכן!

  במקביל לזויות המוארות והאיכותיות שיש במערכת ממשל זמין, אתה תגלה צדדים אחרים (שאת חלקם גיליתי בעצמי ואשמח למסור, לא בפורמט הזה כמובן).
  הצדדים הבעייתיים הללו קיימים מתוך כך שאנשי מקצוע טכנולוגיים, מוכשרים ככל שיהיו, אינם בעלי ראיה רחבה וערה לשיקולים המורכבים מאד – שאינם טכנולוגיים, אך דורשים פתרון טכנולוגי – של מערכת כגון “ממשל זמין”.

  אין כאן רצון או מטרה ל”עריפת ראשים” או משהו דומה, מדובר כאן בבקרה שנועדה ליצור קווים מנחים לאותם אנשי טכנולוגיה. סט של כללים שישרת את המערכת כמו את האזרח.

  ושוב, אסכם כפי שפתחתי: בהצלחה רבה!
  יוסי

 2. יוסי,

  השר אכן מקים צוות שכזה. תוכל לקרוא על הקמת מנהלת השירות הממשלתי לציבור ב- msh.gov.il

  ניר הירשמן
  יועץ השר

 3. אבי says:

  בהצלחה לשר מיכאל איתן!

  בפרויקט להב”ה השר מיכאל איתן היה היוזם והגה הרעיון הגדול של צמצום הפער הדיגיטלי שהוא בעצם אחד המחוללים של העוני בעידן המידע. אבל גורמים במשרד האוצר השתלטו על הפרויקט והרגו את הרעיון הגדול. נעשו מינויים פוליטיים ויצא שם של פרויקט שמספק מקומות עבודה לפעילים פוליטיים ובחלק מהמקרים זה נכון. יש מנהלים בפרויקט שאיןלהם הכשרה בתחום המחשבים ואפילו היו מועמדים לכנסת.
  אני מקווה שכשר יהיו לו סמכויות ואני מקווה שיזום שינויים בפרויקט הנחשל ויחיה את הרעיון. אני מאחל לו הצלחה.
  אבי

 4. אבי,

  תודה על הדברים החמים.
  נעשה הכל כדי לעמוד בציפיות.

  ניר הירשמן
  יועץ השר

 5. זה מרגיש כמו קמפיין.

 6. יכול מאוד ליהיות מסכים עם כל מילה .

 7. מעניין מה קרה עם זה בסוף

 8. מסכים לגמרי

 9. יכול מאוד להיות מסכים עם כל מילה.

 10. בהחלט מסכים עם מה שהבחור מעלי אומר.

 11. בהחלט מסכים במאה אחוז עם הח’ברה מעל!

 12. מה שנקרא חכמים חושבים יחדיו.

 13. אילת says:

  גנבו לי את המילים מהפה!

 14. אני חושב שאתה צודק

 15. Tali says:

  נערות ליווי מרמלה

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש