לפרטים נוספים

רוצים לשפר את השירות לציבור?

רוצים לשפר את השירות הממשלתי לציבור? יש לכם משהו לומר לשר מיכאל איתן? עכשיו יש היכן!

מהיום נפתח פורום ההצעות לשיפור השירות הממשלתי לציבור בכתובת http://groups.google.com/group/GovSuggest .

זה הזמן שלכם לומר לנו מה צריך לעשות!

מבינים משהו בבלוגים? חושבים שהממשלה צריכה דף בפייסבוק?

פורום נוסף שנפתח היום הינו פורום “ממשלה שלי” בכתובת http://groups.google.com/group/IsraelGov2_0 . היכנסו והשפיעו!

 

תגובות ל: “רוצים לשפר את השירות לציבור?”

 1. חובה says:

  למה אתה עובד כמו חאפר? איך זה שלמשרד שלך אין אתר נורמלי עם פורום נורמלי? אתה בטוח שאתה משרד ממשלתי?

 2. admin says:

  הי חובה,

  אני חושב שלחסוך כ- 14,000 ש”ח בשנה למשלם המיסים (העלות של “פורום נורמלי”, תאמין לי, בדקתי) זה לא להיות חאפר. זה לכבד את המיסים שאתה משלם מדי חודש למדינת ישראל.

  ניר הירשמן
  יועץ השר

 3. חובה says:

  מקובל, אז הנה הצעה ראשונה: לבטל את כל אתרי האינטרנט של הממשלה (לפחות את אלה שלא נותנים שירותים – מדע, תרבות, פיתוח הנגב והגליל, הביטחון וכו’ (יש עוד כמה http://www.gov.il/firstGov/topNav/OfficesAndAuthorities).

 4. אייל says:

  כמו אויר לנשימה :)
  תודה רבה על פתיחת הפורומים, צעד חשוב מאין כמוהו.
  בטוחני כי השתתפות הציבור תועיל רבות למדינה ולאזרחים.

  מקווה לתרום בהקדם,

  אייל

 5. מירי says:

  כבר חשבתי שאין צדיקים כל הכבוד לך אבל עד כמה אתה יכול לשנות תראה מה קורה כל יום במדינה ארץ אוכלת יושבה
  אין עבודה לאנשים ואם כבר מוצאים תבוא תראה מה קורה
  בכנסת יושבים אנשים שלא עושים כלום והילדים מה רואים כל יום שר אחר מושחת

 6. תמהה says:

  ביח’ התביעות של המשטרה, עובדות קלדניות המדפיסות את כתבי האישום, שהתובעים (עו”ד ברובם) מכינים בכתב יד. בכל מקום מתקדם שמכבד עצמו, ואפיול בגופים ממשלתיים שונים, מרבית העובדים מדפיסים בעצמם את מסמכיהם. כך גם חוסכים עלויות, תקנים ומשכורות קלדניות, גם מבצעים עבודה יעילה, ומונעים מצב שבו קלדנית תוצף בהדפסות מסמכים של עשרות עו”ד. כמי שמייצג לקוח שרכושו נפגע בתאונת פגע וברח, אני צריך להמתין שבועות עד שכתב אישום קטן על פני עמוד אחד יודפס ע”י קלדנית ואני “תקוע” בהליך אזרחי מול הפוגע והכל בשל בירוקרטיה מיותרת. מדוע עו”ד במשטרה לא מסוגלים להדפיס את המסמכים שלהם, האם הם שכחו שעשו זאת בכל שנות הלימודים באוניברסיטה/מכללה. האם שכחו שעשו זאת בתקופת ההיתמחות. אם כך, כבוד השר, כדי לייעל ולפשט תהליכי עבודה, לחסוך עלויות במשטרה, ובעיקר לטייב את העבודה ומתן השירות לאזרחים, חושב שתצליח לגייס את השר לביטחון פנים בנושא זה. בהצלחה ותודה.

 7. admin says:

  מירי שלום,

  אני מודה לך על דבריך החמים

  ניר הירשמן
  יועץ השר מיכאל איתן

 8. admin says:

  תמהה שלום,

  האם תוכלי לרשום את הצעתך בפורום ההצעות ב- http://groups.google.com/group/GovSuggest

 9. תמהה says:

  שלום ניר, אודה אם תוכל לעשות כן בשמי.

 10. אלי says:

  לשר מיכאל איתן,שלום רב!

  ברצוני להביע את הערכתי העמוקה לפועלך.

  ביחוד כשראיתי איך שהיה לך אומץ רב,לפרסם את תלוש השכר שלך.

  אתה הראשון והיחיד שעשה זאת!

  כשאני שומע אותך אני בפירוש יכול לומר… שיש,שר בישראל!

  עלה והצלח-אתה תותח!

  אלי.

 11. תומר says:

  ניר הירשמן היקר (תגובה 2),

  אני לא יודע כיצד הגעת למסקנה כי תוכנת פורום נורמלית עולה 14,000 שקל בשנה, והייתי שמח אם תוכל להעיר את עיני. אני משתמש בתוכנת phpbb, שהיא אולי לא פאר היצירה, אבל היא חינמית וחופשית ממש כמו מערכת הבלוגים בה אתם משתמשים כאן.

  אגב, אם אני כבר מדבר פה על וורדפרס, אני ממליץ שתעדכנו אותה לגירסה האחרונה, כדי שלא יופיעו לכם כאן טקסטים בגנות מדינת ישראל ברגע שגורם עוין כלשהו יעלה על הרעיון הזה בעצמו.

 12. תומר,

  אתה איש מקצוע מוכשר ורציני בנושאים אלה, לעומתינו, שאין אנו מקצוענים בתחום ואנו ניזונים אך ורק מהצעות מחיר, או דברים שאנו מסוגלים לעשות בעצמנו. וכן, אנו מעדיפים לחסוך את כספי הציבור.

  לגבי הגרסה, ידוע, יטופל בשבועות הקרובים.

  תודה,
  ניר

 13. תומר says:

  התקנה של phpbb או כל תוכנת פורום אחרת לא דורשת מיומנות מיוחדת, והדרישה העיקרית כדי לצלוח את ההתקנה הוא הבנה בסיסית באנגלית על־מנת לקרוא את התיעוד (לעניות דעתי ל־phpbb יש תיעוד גם בשפה העברית). אני מאמין גם שבין כל התומכים במר איתן ישנם אנשים בעלי מיומנויות טכניות מתאימות שיהיו מוכנים להשקיע קצת מזמנם לטובת המשימה.

 14. עירא says:

  תומר:זה דורש טיפה יותר מהבנה בסיסית באנגלית, ולתחזק אתר שעלול להיות תחת התקפות זה לא קל, צריך בכל זאת להבין טיפה בניהול מסדי נתונים ואבטחה.

  ניר: 14K ש”ח מצד שני, נראה לי הרבה. אם זו ההצעה של תהיל”ה יש עוד יועצים עצמאיים שיוכלו לסייע לכם (דיסקליימר – אני מכיר הרבה כאלו ועוסק בתחום בעצמי). אני מציע לכם לפנות אולי לעמותת המקור ולראות אם ניתן לעשות שיתוף פעולה שישים דגש על תוכנה חופשית.

  בנוסף, אשמח לחבר אליכם צוות אנשים מוכשר שתכנן מערכת לריכוז בעיות, העלאת פתרונות והצפתם לפי חשיבות ויכולת יישום הפתרונות. המערכת תוכננה אבל עוד לא יושמה והיא מחפשת לקוח שיממן את פיתוחה בתוכנה חופשית. מה שיפה בה הוא שהיא מאפשרת את השתתפותם של המוני אזרחים בהעלאת המוני בעיות ופתרונות, ולהציף אותם בצורה מסוכמת לחברי הכנסת, כך שלא יצטרכו לפנות בים הפניות בעצמם. זה פתרון חברתי וטכנולוגי נאה של בעית התקשורת של רבים אל בודדים, ובתקווה יוריד את העומס מעל העוזרים הפרלמנטריים. לפרטים נוספים אשמח לחבר אותך אל שי שריד (“הינביט”) ובועז חן (“נטוייז”, בין השאר) שהגו ותכננו את המערכת. כמובן שדרוש תקציב כי הפיתוח יעלה כמה חודשי אדם, אבל התוצר ינתן בסופו לעולם כקוד פתוח, כדי שיוכל לשמש חברים בעמותות, עובדים בחברות, תושבים בעיריות, ואזרחים מול כלל הכנסת. בתקווה מוצר כזה גם יתורגם וישתמשו בו בעולם. בוודאי פרויקט ראוי להשקעת הממשלה בשיפור השירות לאזרח, ואני מקווה שימצא לכך תקציב.

  עד אז, בתקציב אפסי, אני בטוח שיש גורמים אחרים לשתף איתם פעולה מלבד גוגל. בוודאי גורמים ישראליים שיוכלו לתת פתרון בשיחת טלפון, במובן הזה עדיף לי פורום בתפוז על פני קבוצת דיון בגוגל.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש