לפרטים נוספים

הצלחנו: הממשלה מתנגדת לצנזורה על האינטרנט

הצעת חוק הצנזורה על האינטרנט של חבר הכנסת אמנון כהן (ש”ס), אשר על פיה תוטל צנזורה גורפת על כלל גולשי האינטרנט באמצעים שונים נדחתה היום ע”י ועדת השרים לחקיקה. השר מיכאל איתן (ליכוד), אשר התנגד להצעת החוק אמר הערב כי: “הדרך הנכונה לטפל בבטיחות הגלישה באינטרנט היא הדרך הדמוקרטית ולא הדרך של משמרות המהפכה כפי שנהגו בקדנציה הקודמת. הממשלה הוכיחה בהחלטתה כי היא ממשלה של קידמה וכי היא קשובה לערכי הדמוקרטיה וחופש הביטוי, לעומת ממשלת קדימה אשר תמכה בחוק שמקומו במדינות חשוכות”.

כאמור, על פי הצעת החוק שנדחתה גולש אשר היה מבקש להסיר את הצנזורה צריך היה להגיש בקשה לספק האינטרנט, אשר תירשם ותקוטלג במחשבי הספק.

תגיות:
 

תגובות ל: “הצלחנו: הממשלה מתנגדת לצנזורה על האינטרנט”

 1. [...] הודעת השר מיכאל איתן נערך על ידי לקסי תגיות: חוק-הצנזורה-לאינטרנט, מאגר ביומטרי, מיכאל-איתן, משה-כחלון ת.ז. ביומטריות – חקיקה לא דמוקרטיתאופיר פינס, שקול שנית את חוק המאגר הביומטרי אילן גילאון: “האח הגדול” לאזרחי ישראלבחירות 2009: ארבע שאלות לציפי לבני צמצום תקציבים יוצר “פער דיגיטלי לימודי” בבתי-הספר משה כחלון, הירתם לשינוי שיטת התשלום לחברות הכבלים זהבה גלאון: מרצ כנראה מחוץ לקואליציהזהבה גלאון, שמרו על עקרונות היסוד של מרצקדימה: גנבים, אבל “משלנו” דניאל פרידמן: שקול מחדש את חוק המאגר הביומטרי [...]

 2. נתן מאיר says:

  כבוד השר,
  אני חושב שאתה טועה טעות מרה מאוד בנוגע לסינון אתרים. נעשית שותף לאחד האויבים הגדולים ביותר לחינוך ילדינו. כחבר ליכוד אשר תמך בך לא פעם, ואף שם את שימך בקלפי, גרמת לי להצטער מרה כי טעיתי. אוי לי כי שגיתי בך! אמור לי מה בכוונתך לעשות כדי למנוע גלישת הורים וילדים לאתרי פורנו. המצב כרגע הוא לא על פי התהום אלא בצניחה תלולה אליו.
  כמנהל מוסד חינוכי אני דורש כי תפעל מיידית לקידום חוק שיעיד כי אנו מדינה נאורה יותר מכל מדינות המערב השולחות ילדיהן לאסון, וכי אנו מתקדמים יותר מהם בכך שאנו נגן על ילדינו מפני טרור האינטרנט.
  ראה איך פגעה ארה”ב ה”נאורה” בזכויות הפרט כי להגן על עצמה מטרור. למד את הנושא יותר לעומק לפני שאתה נעמד בחזית המאבק בצד הלא נכון. מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך.

 3. ניר הירשמן, יועץ השר says:

  נתן שלום,

  על פי נתוני משרד התקשורת אין כל אפשרות להטיל צנזורה אפקטיבית על האינטרנט. יתרה מכך, כל ניסיון לסנן אתרים לא יפריד את המוץ מן התבן ויסנן תכנים ראויים ונחוצים.

  עם זאת אני מסכים איתך שיש להגן על ילדים מפני סכנות האורבות להם לא רק ברשת האינטרנט אלא גם ברחוב, בחומרים מודפסים ועוד.

  את זאת צריך וניתן לבצע ע”י חינוך וע”י הנחיית ההורים. המדינה לא צריכה להחליף את ההורים אלא לתמוך בהם בהנחיית ילדיהם למניעת סיכונים ואיומים.

 4. יפו ד' says:

  כל הכבוד לשר איתן! ישר כוח!

 5. אורן says:

  בהחלט כל הכבוד לשר איתן, מנעת בזבוז כספים והדרדרות מסוכנת של חופש המידע.

  הציבור צריך להבין שזו לא הדרך למניעת חשיפת הילדים לתכנים רעים. מאוד מאוד מסוכן להסכים לחוקים שבאים בתירוץ “למען שלום ילדינו” ואפילו מקבלים את ברכת יצחק קדמן. תירוצים כאלה מקבלים אוטומטית קונצנזוס, ולא כולם בודקים מה המשמעות האמיתית שלהם, ואיך ייראה המימוש.

 6. א.א says:

  כל הכבוד לשר איתן. בפעולות מהסוג הזה אתה מצדיק את קיומך בממשלה כגורם-נגד לוחמני לש”סניקיות ולגורמים החשוכים בכלל.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש