לפרטים נוספים

סקירה: דמוגרפיה יהודית בעולם / מאת יפה נקר

תמונה של חנוכייה ומגן דוד

בשנת 2002 חיים במדינת ישראל 6,508,400 אזרחים בתוך הקו הירוק, כולל האזרחים היהודים מעבר לקו הירוק. מתוכם 5.3 מיליון יהודים (כולל 256.3 עולים לא-יהודים),   יתר 1.2 מיליון הם  בני דתות אחרות. 50% מאוכלוסיית ישראל הם בגילאי 0-25. שליש מאוכלוסיית ישראל, כ-2 מיליון נפש, נמנים על בני 6-18. זאת לעומת מדינות מערביות המתאפיינות במבנה דמוגרפי הפוך בו קבוצות הגיל הגבוהות יותר הן הגדולות יותר.לקרוא את הסקירה במלואה.


תגובות ל: “סקירה: דמוגרפיה יהודית בעולם / מאת יפה נקר”

 1. יובל says:

  שלום, אני פונה אליך כיהודי ציוני שחרד לגורל מדינת ישראל, מדוע הליכוד ברשות בנימין נתניהו לא מבינים שהסכנה הדמוגרפית היא סרטן בתוכנו. בקצת חשיבה יצירתית אפשר לצמצם את הסכנה של רוב ערבי ע”י סיפוח הכפרים הערבים של “מזרח ירושלים” לגדה וניתוק מהמשולש בתמורה לגושי התישבות.
  בנוסף נדרש עידוד ילודה יהודית והתערבות המדינה להצלת ישובים כמו כרמיאל,נצרת עלית עכו וחיפה שמוצפים בערבים בצורה שיטתית . אני גר בכרמל בחיפה ואני חייב להגיד לך ששכונה אחר שכונה נופלות בידי ערבים, ברחוב שאני גר נכנסו בשנתיים האחרונות קרוב ל- 15 משפחות מוסלמיות.
  אני מיואש מהמדינה והעיוורון שלכם הפוליטיקאם, אנחנו מאבדים את הצפון את הנגב ואת ירושלים בטיפשות וחוסר התחכום של מדיניותכם. לצערי אני ומשפחתי בהכנות לעזיבה לקנדה, חבל יכלה להיות פה מדינה יפה ליהודים…..רק נשאר גטו גוש דן, עם פתטי וחסר עמוד שדרה!!

 2. מומי אמסלם says:

  לצערי דמוגרפיה זה באמת הסרטן!
  לא יודע מהניתן לעשות מלבד הפרדה!
  גם אני חושב קנדה!(קשה לראות את העיוורון וחוסר ההתיחסות מבחינת הרוב!)

 3. מוטי says:

  אין ספק שבעיה הדמוגרפית היא היא הבעיה המרכזית .עידוד ילודה לדעתי לא תעזור.
  עלייה הפסיקה מזמן ולא נראה כי בעשור הקרוב העליה תגדל.
  הדרך היחידה לחזק את העם היהודי בציון הינו גיור ידידותי ומסיבי של אוכלוסיות אשר טוענות לקשר כל שהו ליהדות.לדעתי,על משרד הפנים לתגמל כלכלכית כל רב שמגייר – לדוגמא – כל גיור = 1000 ש”ח.גיירת 1000 יש לך 100000 .

 4. מוטי שלום,

  תודה על התייחסותך

  כבר היום יש בעיות נרחבות במערך הגיור הישראלי
  כולנו תקווה שנצליח במבחן חשוב זה

  בברכה,
  לוטן לבקוביץ
  לשכת השר מיכאל איתן

 5. מומי שלום,

  אני מודה על ההתייחסות והמעורבות שלך בנושא זה,
  לדעתנו הנושא הדמוגרפי צריך לתפוס חלק משמעותי בסדר היום הציבורי

  בברכה,
  לוטן לבקוביץ
  לשכת השר מיכאל איתן

 6. ראובן says:

  נו אם אפשר לגייר כל אחד, ללא התחשבות בהלכה. אז אולי יותר נוח להצטרף לגויים בעצמנו?

 7. מוטי says:

  לכול קצרי הראות הבורות והנישאות .העם היהודי בעברו גייר בכוח ראה ערך חשמונאים /המדינה החשמונאית .איני אומר שצריך לגייר בכוח ונראה שהעניין בלתי אפשרי בעידן של היום .לצערי ,עניין הגיור במהותו הוא פוליטי כך קבעו עזרא ונחמיה ששבו מהגלות ונחרדו לראות את ההתבוללות בציון .לכן גם לא הסכימו לבנות את בית המקדש השני בשיתוף עם יתר העמים שהיו מוכנים לקבל עליהם את היהדות אך נדחו מטעמים פולטיים ויש האומרים גם מטעמים גזעניים .
  מבט יותר מוקדם אל ישעיה מלמד כי הלה טען כי בית המקדש ראוי שיבנה וישמש לכול העמים.
  רוצה לאמור ,באם לא נשכיל לגייר /להקל בגיור נמצא עצמינו נכחדים ,תרבותינו תעלם אל ספרי ההיסטוריה כמו הגותים /ההונים ,הויקינגים וכד’ .

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש