לפרטים נוספים

התנתקות: חנינה לשוטרים מתעללים? “בושה למשטרה!”

השר מיכאל איתן תקף הבוקר (ד’) בחריפות את תביעתו של ניצב בדימוס דוד צור להעניק חנינה לשוטרים מתעללים, ואמר; ”זו בושה למשטרת ישראל ופגיעה קשה באמון הציבור במשטרה ובמפקדיה”. השר איתן הבהיר כי על פי יוזמתו מפגינים שפעלו באלימות נגד שוטרים בעת ההתנתקות - לא יזכו בחנינה. אולם הניסיון להשוות בין מחאה לגיטימית ופאסיבית של אזרחים נגד ההתנתקות ובין התעללות מכוונת מצד שוטרים – הנה מופרכת מכל וכל.

השר איתן הסביר כי “אזרחי ישראל מעניקים למשטרה סמכות להפעיל כוח כדי להגן על בטחונם ורכושם, ולא כדי להכות עד זוב דם אזרחים שנעצרו על ידם לאחר שביטאו מחאה נגד מדיניות הממשלה. ההשוואה שניצב צור עושה בין חנינה למפגינים לחנינה לשוטרים מופרכת. החנינה מיועדת למפגינים שביטאו מחאה מבלי לפגוע באיש. לגבי שוטרים אלימים צריך להיות חמור יותר כי השימוש הפסול בכוח שניתן להם פוגע באמון הציבור במשטרה”.

לדברי השר איתן, הכוונה לחון שוטרים אלימים “מטילה כתם על דמותם של בכירי המשטרה”.  הוא הוסיף כי “דווקא בכירי המשטרה צריכים להתנגד להענקת חנינה לעשבים שוטים שצמחו במשטרה. בכך הם יחזקו את אמון הציבור במשטרה ובשוטרים שרובם המכריע מבצעים מלאכה קשה וחיונית עבור אזרחי ישראל בדרך הראויה לשבחים”.

השר מיכאל איתן שוחח עם יושב ראש שדולת השוטרים בכנסת חבר הכנסת, ניצב בדימוס אריה ביבי, וביקש ממנו שלא להצטרף ליוזמת צור. חבר כנסת אריה ביבי אמר לשר איתן כי שדולת השוטרים לא תתמוך בחנינה של מורשעים במקרים של התעללות בעצירים. כמו כן יש לציין כי השר איתן פנה בעבר ליועץ המשפטי לממשלה בעניין זה, והיועץ המשפטי לממשלה הביע בפניו את התנגדותו ליוזמה.

 

לקריאה נוספת: “הטיפול במתנגדי ההתנתקות – עריצות של מערכת אכיפת החוק”


תגובות ל: “התנתקות: חנינה לשוטרים מתעללים? “בושה למשטרה!””

 1. גיורא says:

  איין גרוע מהלגיטימציה שנותנים לשוטרים שאינם יודעים היכן הגבול הדק.השוטרים נהגו בחוסר מיקצועיות,בחוסר הבנה מינימלית לציבור ישר והגון שהולך לאבד את כל חייו. השוטרים תקפו ילדים,נערים,מבוגרים וכל מי שנקלע בדרכם,לא יעלה על הדעת לחנון שוטרים חסרי משמעת ושאינם יודעים מה מותר ומה אסור מכפישים את הארגון בו הם מתפרנסים משטרת ישראל,צריך להיות ברור שאותם שוטרים עדיין מכים אזרחים בכל מיני תחנות משטרה בארץ איש מהם לא נענש וכולם זוכים לגיבוי והערכה של הממונים עליהם. צריך במדינה מתוקנת שיהייה חוק שווה לשוטר ולאזרח מהשורה שוטר שדיבר בצורה מכוערת והרים את ידו על אזרח דבר שקיים ביום יום ואנו עדים לכתבות מחליאות יזכה למשפט מיידי יקבל את עונשו כאחד האדם ויעוף ממשטרת ישראל מייד. איין את המושג טעינו בזיהוי או כל סיבה אחרת שוטר מיקצועי ונבון לא טועה,לבדוק לחקור לעשות את כל הנדרש בחוק לפני שפוגעים והורסים חיים לאזרח,לתקן את שנעשה קשה מאוד. ולכן ברגע שיורשעו שוטרים על הכאת אזרח, על ניבולי פה ,והשפלות חסרי חינוך של שוטרים אולי יחזור אימון הציבור למשטרת ישראל . משטרת ישראל אמורה לשרת את האזרח לא לחנך,לא להכות,ןלא לאיים זהו תפקידו של בית המשפט לקבוע את עונשו של כל אזרח במדינה כולל שוטרי משטרת ישראל. אני כאזרח מאוד חרד לכך שיש שוטרים במשטרת ישראל שמקומם לא במשטרה אסור לשוטרים שמתאחזרים לאזרחים ומנצלים את המדים כדי לפגוע באזרחים והסיבה אינה רלוונטית.

 2. גיורא says:

  כל הכבוד כל אבל כל מה שנכתב נכון בושה גדולה לשוטרי וקציני משטרת ישראל על הרמה הירודה בה נוהגים שוטרים יום יום ,וזאת מהסיבה ששוטרים מכים משפילים והורסים חיים של אזרחים ומתקדמים בדרגות ובתפקידים בכירים יותר.אנו כל אזרחי המדינה זוכרים את התנהגותם של השוטרים המכוערת בפינוי אזרחים חפים מכל פשע,המראות אינם ניתנות למחיקה פשוט לא ניתן לשכוח אגרסיביות והיתעללות חסרת כל אחריות, פינוי גוש קטיף והשומרון היה וישאר בושה למשטרת ישראל והוכחה לכך ששוטרים לא עוברים ולא לומדים מהו תפקיד השוטר,איין נוהל איין סדר והחוצפה של השוטרים בפנייתם לאזרח מביישת את משטרת ישראל ואת קצינה הבכירים שזהו תפקידם להתריע ולהעניש שוטרים שאינם ממלאים את תפקידם על פי החוק,וזאת הסכנה הגדולה ששוטרים שנהגו שלא כחוק מקבלים גיבוי הן ממפקדהם והן מבתי המשפט.

 3. בי התעלל קצין משטרה של משטרת פתח תקווה. אני עדיין ממתין שיגזר דינו. אודה שהשר מיכאל יבדוק מדוע בפרקליטות התיק יושב כבר כמעט שנה וחצי ושום דבר לא זז.
  המקרה אירעה ב- 31/07/2007.
  תודה.

 4. א.א says:

  יש לי שאלה (אין לי מושג אם מישהו יראה אותה כאן אבל נקווה):
  אני זוכר שמיכאל איתן תמך בתכנית ההינתקות. האם בדיעבד הוא מתחרט על דעתו אז?

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש