לפרטים נוספים

השר מיכאל איתן: “יותר שקיפות – פחות שחיתות”

יושבת ראש הכנסת לשעבר דליה איציק

בראיון לתוכנית “נכון להבוקר” בגלי צה”ל, עם ליעד מודריק, התייחס היום (ד’) השר איתן לחשיפה בחדשות ערוץ 2, אמש, תחת הכותרת “רשימת ההוצאות של דליה איציק”. תחקיר ערוץ 2 עסק בקניות ושיפוצים בסך 171,000 ש”ח שערכה יו”ר הכנסת דאז דליה איציק, לביתה הפרטי, במהלך תקופת כהונתה. השר איתן בתגובה: על נבחרי ציבור לנהוג בשקיפות כלפי הציבור, ולהימנע, ככל הניתן, מטשטוש הגבולות הברורים המבחינים בין הוצאות פרטיות וציבוריות.

בכתבתם של עמית סגל וחיים ריבלין אמש, נחשפה רשימת הוצאות ראוותנית של ח”כ דליה איציק, שבחרה להימנע מלעבור להתגורר בדירת שרד לאחר שמונתה לתפקיד יו”ר הכנסת, ותחת זאת ערכה שיפוצים מקיפים, ורכשה ריהוט יוקרתי וציוד נוסף בשווי עשרות אלפי שקלים לביתה הפרטי בירושלים.  השר מיכאל איתן נמנע מהתייחסות פומבית לפרסומים בעניינה של ח”כ דליה איציק, וטען כי יש להמתין לסיום הבדיקה על ידי מבקר המדינה. עם זאת, לדבריו, הפרשה כולה נובעת מטשטוש גבולות בין התחום הפרטי לציבורי. בחירתה של יו”ר הכנסת להמשיך להתגורר בדירתה הפרטית, במקום בדירת שרד (המוענקת לכל יו”ר כנסת), ולהסיט את הסכומים שיועדו לדירת השרד לטובת שיפוצים ראוותניים בביתה הפרטי - פותחת פתח נרחב לבחינה וביקורת ציבורית על עניינים פרטיים שבדל”ת אמותיה של יו”ר הכנסת.

כן אמר השר איתן בראיון הבוקר כי ראוי היה שחברי כנסת, ונציגי ציבור בכלל, לא יאמצו אמות מידה ראוותניות כמקובל בסקטור הפרטי. לסיכום, אמר השר מיכאל איתן כי יש לעודד מגמה נרחבת של שקיפות, כמקובל בממשל אובמה בארה”ב, ולעודד התנהלות גלויה של נבחרי ציבור כלפי הציבור, לטובת מראית העין הציבורית, טוהר המידות וצמצום השחיתות השלטון.

תגיות:
 

תגובה אחת ל: “השר מיכאל איתן: “יותר שקיפות – פחות שחיתות””

 1. אריה פישר says:

  בסד
  שבוע טוב השר.
  אני אריה פישר חשבתי לפנות אליך כי יתישבת בעיר שלנו וחשבתי שסוף סוף יש לנו מישהו שיוכל לשמוע אותנו וגם אולי להבין שיש כאן צורך במישהו מהנהלת המדינה שיראה וגם יטפל במצוקת התושבים.
  אני אב למשפחה שרק סבל מאז יגענו לכאן מנווה דקלים בעקבות פציעתו של הבן שלי עי”ד מחבל ב1995 וחשבתי שכאן נוכל לפתוח בחיים חדשים.
  אבל דווקא כאן חווינו אחת המראומות הקשות שלנו.
  לפני 6 שנים נפטר לנו הבן שלנו בן 10-5 שנים בטביע בבריכת העיר ועד היום הכאב שלנו לא תם
  אני פונה אליך כדי להתחיל ולבדוק כיצד מתפקדת העיריה כי יש לי הרבה תלונות על ניהולה ואין למי לומר ואולי אתה כשר עם אפשרות לחקור את
  ניהולה
  נודה לך

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש