לפרטים נוספים

טכנולוגיות חדשות

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, מאיר שמגר, כתב מכתב לשר מיכאל איתן, והעביר לעיונו מאמר העוסק בשיתוף הציבור בחיים הדמוקרטיים באמצעות האינטרנט. המאמר נכתב על ידי מר יוסף יעלי, ובו טען כי ”החיסרון המרכזי של הדמוקרטיות של היום הוא אי-שיתוף העם בפעולות הממשל בין הבחירות. טכנולוגיות המחשוב והאינטרנט, ביחד עם פיתוח חשיבה חדשה, מאפשרים שליטה של העם על התנהלות הממשל גם בין בחירות לבחירות, ובכך לממש הלכה למעשה את משמעות המילה דמוקרטיה”.

השר איתן השיב לשופט שמגר במכתב שכותרתו: “דמוקרטיה מתקדמת באמצעות רשת האינטרנט”, ובו כתב כי הוא “מסכים עם קביעתו הבסיסית, לפיה הטכנולוגיה תשפיע על התפתחות הדמוקרטיה”, וציין כי הוא פועל לקידום “עקרונות השקיפות ושיתוף האזרחים בפעילות השלטונית, וזאת באמצעות הכלים החדשים שהטכנולוגיה מעמידה לרשותנו שלא היו ידועים בעבר”.

למרות זיהויו המובהק כמתנגד לאקטיביזם השיפוטי, כתב השר מיכאל איתן כי בעידן המידע שבו יש לציבור יכולת השפעה על מקבלי ההחלטות באמצעות הטכנולוגיות החדשות, ובראשן רשת האינטרנט – “ישתנה גם תפקידה של הרשות השופטת, והיא תהפוך להיות אחד הבלמים שיאזנו את הלחץ שההמונים יכולים להפעיל באמצעות הטכנולוגיה החדשנית על נבחרי הציבור, ולמנוע תהליך של קבלת החלטות כתגובה פזיזה לקול ההמון”.

לקריאה נוספת: מכתבו של השר מיכאל איתן לנשיא בית המשפט העליון בדימוס מאיר שמגר


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש