לפרטים נוספים

טלי מורנו מראיינת את מיכאל איתן

בימים האחרונים חזרה התקשורת לעסוק בביקורת על מספר השרים בממשלת נתניהו. באייטם ששודר בערוץ 10 אמש (א’) בנושא, רואיין השר מיכאל איתן שהבטיח לא לבזבז כספי ציבור, ושלא להרחיב את לשכתו כל עוד אין בזה צורך ממשי לטובת הציבור. כך פתחה המגישה טלי מורנו את האייטם המדובר: “בתוך המשבר מצוקה הכלכלית סביבנו והדיונים על קיצוצים בתקציב, מציגה הממשלה שיטפון של מינויים ותקנים, רק השר מיכאל איתן מתעקש שהוא לא רוצה לשכה, לא רוצה נהג, דוברים ויועצים כי אין לו מה לעשות איתם”.

לאחר שנשאל על מה הוא מוותר, הסביר השר איתן כי הוא לא רואה בזה “ויתור” שכן התנאים הללו מעולם לא היו שייכים לו, ומיד הוסיף: “אני נבחרתי כחבר כנסת ומוניתי לשר ללא תיק. אני מתכוון להשאר עם התנאים שמגיעים לי כחבר כנסת כל עוד אני שר ללא תיק”. איתן אמר כי להחלטה הזו יש תוקף רק עד אשר יהיו לתחומי פעילותו לשיפור השירות הממשלתי צרכים נוספים. “כרגע אין לי תפקידים מיוחדים ומוגדרים המחייבים אותי לקבל כוח אדם נוסף כמו שרים אחרים בממשלה” אמר.

מיכאל איתן

טלי מורנו שאלה: “אם כך, למה לא להחזיר את כל התיק כולו?”. איתן השיב כי הוא מקווה להצליח ליצוק תכנים בתפקיד החשוב שקיבל על עצמו, וסיפר כי הוא “מכין תוכנית ביחד עם מתנדבים, ואני מקווה שיהיו לי סמכויות. ברגע שיהיו תכנים ויהיו סמכויות ואחריות, אני ארצה לעשות ככל יכולתי לסייע לציבור”.

כאשר שאלה טלי מורנו בנוגע לשרים אדלשטיין וברוורמן; “הם כן צריכים וולבו?”, השיב איתן; ”תשאלי אותם, אני לא מדבר בשמם. לא בדקתי אחד אחד. נדמה לי שבני בגין עשה ויתורים דומים ואולי אף מעבר לכך”.

לסיכום, אמר מיכאל איתן: “אני לא עושה את זה בפעם הראשונה, כל דרכי הפוליטית האמנתי שיש להקפיד על כספי ציבור יותר מאשר על כספי הפרטי שלי, וכך נהגתי. אם יש צורך להוציא כספים למען הבא תועלת ציבורית – התוצאה מוצדקת. אחרת זהו בזבוז כספי ציבור”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש