לפרטים נוספים

דו”ח ישיבת הממשלה – מס’ 3

ישיבת הממשלה

השר מיכאל איתן לא השתתף בישיבת ממשלה זו עקב שהייתו בחו”ל לצורך השתתפותו במפגש היוקרתי בבית הספר למשפט על שם קרדוזו. דיוני השולחן העגול ממוקדים בנושא הביקורת השיפוטית במדינות; קנדה, ארה”ב וישראל. בכנס משתתפים שופטי בית משפט עליון ומשפטנים בכירים משלושת המדינות. מלבד השר איתן, מייצגים את ישראל בכנס גם שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין ושר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן. להלן דו”ח ישיבת הממשלה.

בהתייחס ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וליום העצמאות החלים השבוע, אמר אתמול (א’) ראש הממשלה, בנימין נתניהו: “אנחנו מציינים השבוע את יום הזיכרון ויום העצמאות. אלה שני הקטבים, שבתוכם מתנהל מהלך חיי המדינה. אנחנו תמיד יודעים, שאנחנו מוהלים עצב בשמחה והיום דווקא אני רוצה לדבר על השמחה, כי יום העצמאות השנה עומד בסימן מאה שנה לעיר תל-אביב … כירושלמי, אני רוצה לברך אותך, רון חולדאי על כל מה שאתה ואנשי תל-אביב עושים. זאת עיר באמת שמסמלת, בהרבה מובנים, את העתיד של המדינה, יחד עם חלקים אחרים של המדינה כמובן, אבל נדמה לי שיש שם חוד החנית של יצירה בהרבה הרבה תחומים ואנחנו מברכים את תל-אביב – מזל טוב”.

מר צבי האוזר מונה על ידי הממשלה לשמש כמזכיר הממשלה, לאחר קבלת חוות דעת מאת ועדת מינויים בנציבות שירות המדינה. יש לציין כי מדובר בתפקיד הפטור ממכרז. חוות הדעת שנתקבלה המליצה לממשלה למנות את מר האוזר למזכיר הממשלה.

סגן שר הבריאות, ח”כ יעקב ליצמן, שטח בפני חברי הממשלה את סקירתו אודות “שפעת החזירים”, ועל הפעילות המונעת הנערכת בישראל בימים האלה.

החלטות ממשלה

במסגרת ההחלטה הממשלתית להעמיד את יום העצמאות הקרב תחת הכותרת: “100 שנה לעיר תל אביב”, התקבלו ההחלטות הבאות: הממשלה מכירה בחשיבות העיר תל אביב כעיר העברית הראשונה, הממשלה מטילה על ועדת שרים לענייני סמלים וטקסים לבחון - לאחר קבלת המלצה בינמשרדית – מתן חסות ממלכתית לאירועים שמקיימת העיר תל אביב (ללא משמעות תקציבית).

מינויים חדשים: דימיטרי אפרצב ימונה למנכ”ל המשרד לקליטת העליה במקומו של ארז חלפון הפורש מתפקידו, וכן ימונה שאול צמח לנכ”ל משרד התשתיות הלאומיות במקומו של יחזקאל (חזי) קוגלר.

מינוי ועדת שרים למתן היתר לפרסומים של עובדי ציבור. הרכב הוועדה: בראש הוועדה יעמוד שר המשפטים יעקב נאמן, ושני חברים נוספים: שר החוץ אביגדור ליברמן ושר הביטחון אהוד ברק.

מינוי ועדת שרים ליישום תוכנית ההתנתקות. הוועדה תטפל בסיוע למתיישבים והתיישבות חלופית למפונים. הרכב הוועדה: בראשה יעמוד השר הרשקוביץ. חברי הוועדה: השר משה יעלון, שר הפנים אלי ישי, שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שר החקלאות שלום שמחון, שר המשפטים יעקב נאמן, שר הרווחה בוז’י הרצוג, שר התשתיות עוזי לנדאו והשר יולי אדלשטיין. מוזמנים קבועים בישיבות הוועדה: סגנית השר במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה, סגן השר במשרד החינוך, ממונה על התקציבים, משרד האוצר ומנהלת מינהלת סל”ע.

מינוי ועדת שרים שתפקידה יהיה לבחון את הבעיות הקשורות להסדרה והשבה של הזכוית הסוציאליות שעולים היו זכאים להן בארצות מוצאם. כמו כן, הוועדה תגבש המלצות להסכמים בילטראליים  בין מדינת ישראל ומדינות המוצא של העולים, ופיקוח על ההסכמים שיושגו. הרכב הוועדה: בראש הוועדה תעמוד השרה לקליטת העליה סופה לנדבר. חברי הוועדה: שר החוץ ליברמן, שר האוצר שטייניץ, שר המשפטים נאמן, שר הרווחה הרצוג, שר התיירות מיסז’ניקוב, השר אדלשטיין והשר פלד. מוזמנים קבועים בישיבות הוועדה: סגנית השר במשרד לענייני גמלאים לאה נס, ומנהלת המוסד לביטוח לאומי.

המועצה הלאומית לכלכלה: בהתאם להודעתו לכנסת, שבה הצהיר ראש הממשלה נתניהו על כוונתו לפעול בתחום האסטרטגיה הכלכלית של מדינת ישראל בעת הזו - ביקש ראה”מ בישיבת הממשלה למנות למועצה הלאומית לכלכלה ועדה מייעצת. תפקידה יהיה לייעץ לראש הממשלה ולמועצה הלאומית לכלכלה, ותסייע להם בגיבוש המלצות מדיניות.

הממשלה החליטה להעביר לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ’ את הסמכויות הנתונות לראש הממשלה על פי חוק הרשות הלאומית למלחמה בסמים – ההחלטה טעונה אישור הכנסת. זאת בהתאם להסכם הקואליציוני שבין סיעת הליכוד וסיעת ישראל ביתנו שנחתם בתאריך ה-15.03.09, לפיו: “המשרד לביטחון הפנים יקבל אחריות על הרשות למלחמה בסמים”.

בישיבה זו, פתחה הממשלה בדיוניה על תקציב המדינה. שר האוצר ואנשי המשרד הציגו בפני חברי הממשלה תמונת מאקרו, לוחות זמנים, מתודולוגיה ועדכון סטטוס של תכנית ההאצה. כמו כן שמעה הממשלה דיווח בדבר ביקורו של בנדיקטוס ה-16 בישראל, לרבות תכנית מפורטת של הביקור ולוחות זמנים.


תגובה אחת ל: “דו”ח ישיבת הממשלה – מס’ 3”

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש