לפרטים נוספים

דו”ח ישיבת הממשלה – מס’ 2

נתניהו נכנס לישיבת הממשלה

כחלק ממדיניות השקיפות האינטרנטית שבה דוגל השר מיכאל איתן – אנו נשתדל להביא בפניכם הגולשים דו”חות מסודרים המסכמים את ישיבות ממשלת נתניהו הנוכחית. בישיבת הממשלה שנערכה אתמול (ב’) עלו הנושאים הבאים: סקירה ביטחונית, חלוקת משרד המדע התרבות והספורט, מינוי מנכ”ל משרד החינוך, מינוי ועדות שרים כדלהלן: ועדת שרים לענייני עליה וקליטה, ועדת שרים לענייני סמלים וטקסים, ועדת שרים לעניין ההיערכות לטיפול ברעידות אדמה, ועדת שרים לענייני המגזר הלא יהודי  וכן ועדת השרים למאבק באלימות.

ראה”מ נתניהו פתח את הישיבה בדברים הבאים: “מדינת  ישראל  מציינת  הערב  את יום הזיכרון  לשואה  ולגבורה.  בשואה נטבחו 6 מיליון מבני עמנו. למרבה הצער, לא כולם למדו  את  הלקח.  בזמן שאנחנו נתייחד  עם זכרם, תתכנס בשווייץ ועידה שלכאורה מכוונת נגד הגזענות. אורח הכבוד בה הוא גזען ומכחיש שואה, שלא מסתיר את כוונתו למחוק את ישראל מעל פני האדמה. אני מברך את המדינות שהחרימו את מפגן השנאה”. להמשך דברי ראש הממשלה – לחץ כאן.

חלוקת משרדי ממשלה ומינויים

בהמשך הישיבה ניתנה סקירה ביטחונית כאמור, על ידי ראש אמ”ן בפני חברי הממשלה והיא מטעמים מובנים איננה לפרסום. הסעיף הבא על סדר היום הוא חלוקת משרד המדע התרבות והספורט לשניים, כאשר שר התרבות והספורט תהיה לימור לבנת, ואילו כשר המדע והטכנולוגיה יכהן יו”ר מפלגת הבית היהודי דניאל הרשקוביץ. בחוות הדעת המשפטית של היועמ”ש במשרד ראש הממשלה, עו”ד שלומית ברנע פרגו, נאמר בין השאר כי על פי סעיף 13 ו-31 לחוק יסוד הממשלה – לא התעוררו שום קשיים משפטיים בקבלת הצעת ראש הממשלה בנוגע לחלוקת המשרד כאמור לעיל. בכל אופן, החלטת הממשלה דרושה אישור הכנסת.

הסעיף הבא: מינוי מנהל כללי למשרד החינוך. הצעתו של שר החינוך “למנות את שמשון שושני במקום שלומית עמיחי הפורשת מתפקידה”. תוקף המינוי יחול החל ממחר (ד’) ה-22 לחודש. שמשון שושני שימש בתפקידים רבים וחשובים הקשורים למערכת החינוך במדינת ישראל, רכש השכלה באוניברסיטאות; בר-אילן, תל-אביב וניו-יורק, כמו כן שימש כמנכ”ל משרד החינוך התרבות והספורט בין השנים 1993-1996.

מינוי ועדות שרים ותחומי פעילותן

תחומי פעילות של ועדת השרים לענייני עליה וקליטה: “תיאום בין משרדי הממשלה וגורמים רלוונטיים אחרים בפעולות הכרוכות בענייני עליה וקליטת העולים לרבות תוכנית קמ”ע (קליטת מדענם עולים), מינהל הסטודנטים, קליטה בקהילה, תעסוקה ומצוקת דיור”.

תחומי הפעילות של ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים: בין השאר; השתתפות תקציבית באירועים טקסיים בארץ ובחו”ל, טיפול באירועים מכוח החוק בעלי משמעות טקסית ועוד.

תחומי הפעילות של ועדת השרים לטיפול ברעידות אדמה: “מכלול סוגיית ההיערכות לטיפול ברעידות אדמה, לרבות קביעת האחריות והסמכות לטיפול בנושא על כל היבטיו השונים בשגרת היום-יום…”.

השר מיכאל איתן מונה להיות חבר בשתי ועדות שרים: הוועדה לענייני המגזר הלא יהודי שסמכויותיה לטפל בענייניהם של אזרחי ישראל הלא יהודיים וטיפול באנשי צד”ל לשעבר, וכן כחבר בוועדה למאבק באלימות שסמכויותיה: “גיבוש תוכנית לאומית כוללת למאבק בתופעת האלימות בחברה הישראלית, שהינה מורכבת, רב-מימדית, מושפעת ממכלול רחב של גורמים ונוגעת  לכל תחומי החיים של אזרחי המדינה”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש