לפרטים נוספים

מיקי איתן לרובי ריבלין: הסר המגבלות על פעילות חברי הכנסת

יושב ראש הכנסת החדש-ישן ראובן ריבלין

באמצעות מכתב שהועבר אל יו”ר הכנסת, ראובן ריבלין, דרש ח”כ מיכאל איתן לקיים בירור מקיף על מנת לברר כיצד גובש נוהל המבקש למנוע כמעט כליל כל התנדבות של אזרחים המבקשים לסייע לחברי כנסת. על פי חוות הדעת שהגישה היועצת המשפטית לכנסת למיכאל איתן - האפשרות של הציבור להתנדב ולסייע לחבר כנסת בפעילותו מצטמצמת לסטודנטים המייצגים אוניברסיטאות המעניקות להם נקודות זכות על ההתנדבות, או למתנדבים מטעם ארגונים אשר אושרו באופן פרטני על ידי הכנסת ואינם מזוהים פוליטית.

עו”ד נורית אלשטיין כתבה כי במקרה של בקשה להתנדב בכנסת “הכנסת עורכת בדיקה מעמיקה של הפניה, ומאפשרת התנדבותם של סטודנטים במקרה שמדובר בפניה של אוניברסיטאות או מכללות המבקשות כי הסטודנטים יתנדבו כחלק מחובותיהם האקדמיות. במקרים מסויימים ולתקופה מוגבלת, הכנסת החליטה לאפשר גם לגופים נוספים לשלוח מתנדבים, בכפוף לבדיקה שלא מדובר בגופים עם מטרות פוליטיות וכי לא קיים חשש לניגוד עניינים”.

במכתבו ליו”ר הכנסת, כתב מיכאל איתן: “נדהמתי לקרוא כי צוות של מנכ”ל הכנסת, מנהלת מרכז המחקר והמידע והיועצת המשפטית לכנסת, גיבש נוהל המגביל את חברי הכנסת – מבלי שהוא הובא לאישור ועדת הכנסת. ברצוני למחות בצורה נמרצת נגד גיבוש נהלים הפוגעים בחופש הפעולה של חברי הכנסת ומגבילים את הפעילות הדמוקרטית של הציבור באמצעות גוף של פקידים בכנסת בכירים ומוערכים ככל שיהיו”.

בהמשך עוד נכתב נגד חוות הדעת של אלשטיין: “ברצוני למחות גם נגד תהליך שבמסגרתו גוף של הכנסת שנועד לסייע לחברי הכנסת קם על יוצרו, ובמקום לסייע לחברי הבית הוא מבקש לשלוט בדרכי עבודתם. כיושב ראש הכנסת, אבקש ממך להתייצב לימין הזכויות הדמוקרטיות של אזרחים לסייע בהתנדבות לחברי כנסת לקדם מטרות ציבוריות, ולאפשר לחברי הכנסת להסתייע בפעילות כזו”.

לקריאה נוספת: חוות הדעת של היועמ”ש לכנסת עו”ד נורית אלשטיין, מכתבו של ח”כ מיכאל איתן ליו”ר הכנסת ראובן ריבלין

התפתחות בפרשה: ח”כ ניצן הורוביץ: “המתנדבים בכנסת מסייעים לי רבות”

תגיות:
 

תגובות ל: “מיקי איתן לרובי ריבלין: הסר המגבלות על פעילות חברי הכנסת”

 1. צבי בן-ישראל says:

  ח”כ מיכאל איתן – או השר מיכאל איתן? נא לתקן

 2. שלום צבי,

  לאחר קריאת המכתב של מיכאל איתן, תראה את ההבהרה כי פניה זו נכתבה טרם הושבע לשר בממשלת ישראל.

  בכל אופן, תודה על תשומת הלב.

 3. דוד איתן says:

  אשמח לדעת מה הייתה תגובתו של יו”ר הכנסת
  דוד איתן
  [לא קרוב משפחה ............]

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש