לפרטים נוספים

חידוש: יוצקים תוכן אמיתי בדיונים הראשונים בכנסת

מאת שחר אילן, עיתון ‘הארץ’: יו”ר הכנסת הזמני, מיכאל איתן (הליכוד) מתכוון להזמין את שרי הממשלה היוצאת לדיוני סיכום של כהונתם. כך מתכוון איתן למלא בתוכן שבועות שבהם אין לכנסת החדשה כמעט מה לעשות כיוון שאין ממשלה, אין קואליציה ולכן לא ניתן להקים ועדות קבועות וכמעט שלא ניתן לקדם חקיקה. כחלק מסיכום הקדנציה יוכלו חברי הכנסת להתווכח עם השרים ולשאול אותם שאלות. 

“אני לא מתכוון לעשות הצגה של כנסת עובדת. אני לא רוצה נאומים בני שעה ולא רוצה שישבו סתם וידברו”, אמר איתן שבשל היותו הוותיק ביותר בין חברי הכנסת שאינם מכהנים כשרים מכהן כיו”ר הזמני של הכנסת מאז השבעת חברי הכנסת החדשים. בדבריו מכוון איתן לחשש שכל הדיונים יתמלאו בהצעות לסדר היום, הליך שאין לו כל חשיבות מעשית ויוקרתו ירדה מאוד בשנים האחרונות.   

לכן הוא מוביל יוזמה של פנייה לשרי הממשלה היוצאת שיבואו לסכם במליאה את פעילות משרדם ולענות לשאלות. בכנסת מניחים שמשום שמדובר בתקופה שלאחר בחירות והמתח הפוליטי שכך, ניתן יהיה לקיים דיונים רציניים. ההערכה היא כי לא סביר שכל שרי הממשלה יבואו, אבל אם חציים יעשו זאת, יהיה בכך די כדי למלא בתוכן את דיוני המליאה עד הקמת ממשלה חדשה. עוד יוזמה היא להביא לאישור המליאה בקריאה ראשונה הצעות חוק ממשלתיות שאינן שנויות במחלוקת. אלא שחוקים כאלה יש בצנרת מעט מאד.   

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש