לפרטים נוספים

בנימין נתניהו – היחיד שיכול להרכיב ממשלה בישראל

בנימין נתניהו

בראיון שנערך אתמול (ג’) בתוכנית יומן הצהריים של רשת ב’, התבטא ח”כ מיכאל איתן בנושאים הפוליטיים הבוערים; תוצאות מערכת הבחירות והשאלה מי ירכיב את הממשלה הבאה, וגם האם יושב ראש הכנסת בפועל, מיכאל איתן, מתכוון לבקש לעצמו את התפקיד?

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר התבטא בשעה הראשונה של התוכנית ואמר כי בפני ישראל עומדים אתגרים כבדי משקל, ולדעתו טובת המדינה דורשת רוטציה בין בנימין נתניהו לציפי לבני בהנהגת המדינה. בתגובה להצעה זו אמר מיכאל איתן: השאלה היא - מי יכול להרכיב ממשלה! אני בטוח שאם ציפי לבני היתה יכולה לעשות זאת – דיכטר לעולם לא היה מציע לבנימין נתניהו רוטציה.

בנוגע לטענתה של ציפי לבני כי על פתקי ההצבעה לא הופיעו שמות של גושים, אמר ח”כ איתן: ”היא אמרה שאין שמות של גושים על הפתקים - ואני רוצה להזכיר לכם שגם השם של ציפי לבני לא היה על הפתק. אם היו מופיעים שמות על פתקי הבוחרים - ברור שבנימין נתניהו את היה מנצח את ציפי לבני”. הוא הוסיף “אני רוצה להדגיש את הנקודה שהיא ברורה כמעט לכל אזרח במדינת ישראל – בנימין נתניהו הוא היחיד שיש לו סיכוי להרכיב קואליציה במדינת ישראל”.

בהמשך, אמר מיכאל איתן: “אנחנו נמצאים בהחלט במצב מביך מבחינה לאומית. קשה מאוד להרכיב ממשלות. יש אי יציבות שלטונית. המדינה משותקת… המדינה נמצאת תחת איומים, בעיות כלכליות, וממשלת המעבר אין בכוחה לקבל הכרעות ארוכות טווח… הפוליטיקה תומאס על הציבור פעם נוספת. בסוף תקום ממשלה שאף אחד לא חוזה לה סיכוי מזהיר לשרוד…. שיטת הבחירות שלנו ושיטת הממשל שלנו – דפוקים. כולם יודעים את זה, אבל כמו מזג האוויר כולם מדברים על זה אבל אף אחד לא עושה דבר על מנת לשנות”.

חנן קריסטל שהצטרף לדיון העלה את עובדת היותו של מיכאל איתן ותיק חברי הכנסת, ומשום כך גם יו”ר הכנסת בפועל עד לכינונה של קואליציה חדשה. הוא ציין כי מיכאל איתן מכהן כחבר כנסת ברצף מאז אוגוסט 1984 ועד היום. חבר הכנסת היחיד שהוא ותיק ממנו הוא חיים רמון שנכנס לכנסת בשנת 1983, אולם כיוון שהוא מכהן כשר – הוא מנוע מלכהן בתפקיד.

המראיינת שאלה: “יש לך כוונה לבקש את התפקיד הזה?”. מיקי איתן השיב: “אני לא שוכח לרגע שהדבר הזה ניתן לי כפקדון, קיבלתי אותו מבלי להתמודד עליו. מדובר בפק”מ – פיקדון קצר מועד. לא ארוך מועד. יש לי חבר טוב שאמר לי שהוא כנראה יתמודד על התפקיד – ואני אתמוך בו בשתי ידי”.

חנן קריסטל עמד על שלו, והזהיר: “אתה עוד עלול להתאהב בתפקיד, כמו אבא אבן ושמעון פרס. אחרי שהם עשו את התפקיד – הם התאהבו בו”. מיקי איתן הרגיע: יש לי הסבר לזה, אבא אבן ושמעון פרס היו חברי כנסת מעולים שהיתה להם פעילות אדירה ומטען ערכי עשיר, אבל הם מעולם לא היו פרלמנטרים במלוא מובן המילה, פתאום הם גילו את הפרלמנטריזם בכנסת והוקסמו ממנו. אני לעומת זאת, שנים רבות כאן בכנסת, מהבוקר עד הערב, אני יודע היטב את הפרלמנט, ובשבילי זאת לא אהבה חדשה אלא אהבה ותיקה.


תגובה אחת ל: “בנימין נתניהו – היחיד שיכול להרכיב ממשלה בישראל”

  1. לאוניד איינבינדר says:

    אני יהודי מרוסיה אשר יודע על עליה מרוסיה וברית המועצות הכל. (שאף אחד אחר לא יודע!). האם אפשר שאני אהיה היועץ שלך מר נתניהו בענייני התקשורת עם העולים מברית המועצות לשעבר ועיתונות הרוסית?

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש