לפרטים נוספים

מיכאל איתן: “אני מעדיף להיות שר בממשלה”

מיכאל איתן בערוץ 1

בראיון שנערך הבוקר (ד’) בתוכנית מיוחדת של הערוץ הראשון לסיכום תוצאות מערכת הבחירות של 2009 – אמר ותיק חברי הכנסת, ח”כ מיכאל איתן כי הוא מתכוון להיות שר בממשלה בראשותו של בנימין נתניהו. מתוקף מעמדו כוותיק חברי הכנסת – יפתח ח”כ איתן את מושב הכנסת ה-18. העיתונאי שלום ירושלמי מעיתון מעריב שנכח בדיון, אמר: “הוא עשוי להיות מ”מ נשיא המדינה”. יעקב אחימאיר שאל: “אתה פותח את ישיבת הכנסת, ומה המשך הקריירה?” ח”כ איתן השיב: “הכוונה שלי היא להשתבץ ולהיות שר, ואני מקווה מאוד שתינתן לי האפשרות לתרום”.

בהמשך, בעקבות האכזבה העצומה משיטת הבחירות הישראלית בכלל ומהתוצאות המבלבלות בבחירות אלו בפרט, עלתה שאלת שינוי שיטת המשטר בישראל. בניגוד לעמדת פרופ’ אברהם דיסקין שהתנגד לשינוי השיטה, אמר ח”כ מיכאל איתן כי “השיטה הישראלית פשטה את הרגל, היא מביאה לאי יציבות, היא מביאה לקשיי תפקוד ומוכרחים למצוא שיטה שתספק יציבות שלטונית יותר חזקה”.

עוד אמר איתן; “יציבות עומדת מול ייצוגיות. אלה שני עקרונות שיש בהם איזושהי סתירה. הפשרה אצלנו בין היציבות לייצוגיות היא לא במקום הנכון, ואנחנו רואים את זה פעם אחר פעם, וסליחה שאני אומר את זה בבוקר האופטימי שלנו, של אנשי הימין שכולנו מחייכים; חברים יקרים, המלאכה תהיה עדיין קשה מאוד, המלאכה של ניהול המדינה עם הקואליציה של ה-65. בואו נזכור שב-65, כל סיעה של חמישה מנדטים קובעת, מכתיבה לראש הממשלה…”.

השאלה החשובה ביותר, אולי, שנשאלה נגעה כמובן להחלטת נשיא המדינה; האם עליו להטיל על גב’ לבני או על מר נתניהו להרכיב את הממשלה? ובמילים אחרות; האם עליו להתמקד בגוש הגדול או במפלגה הגדולה? בעניין זה הזכיר ח”כ איתן ליושבי הפאנל ולצופים כי נציגי קדימה בכנסת ה-17 ביקשו להעביר הצעת חוק שלפיה ראש המפלגה הגדולה ביותר הוא ראש הממשלה, אך המחוקק קבע שראש הממשלה יהיה חבר הכנסת שמצליח לאגד רוב בכנסת, ועל פי כל התחזיות, האיש הזה הוא - ח”כ בנימין נתניהו.

לצפיה בראיון בערוץ 1 – לחץ כאן


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש