לפרטים נוספים

מחל - הליכוד

לכבוד

ח”כ מיכאל איתן

שלום רב,

פונה אליך אזרח, חבר ליכוד ומי שמתכוון להצביע לליכוד בבחירות הקרובות. פנייתי היא בעניין תופעה קשה וחמורה אשר, לצערי, תופסת לה מקום של ממש בהנהגה הציבורית במדינה. תופעה אשר, לשמחתי, בחרת בצורה זו או אחרת להלחם בה וע”כ בחרתי לפנות אליך, ואסביר את דברי:

זה לא סוד כי מהרגע שהודחה מן השלטון הפוליטי אותה קבוצה הגמונית שהזדהתה עם ערכי העבודה, היא החלה לחפש דרכים אחרות לשלוט במדינה. קבוצה זו הפיצה את התפיסה שיש לצמצם את סמכויות השלטון, ואנשיה הטמיעו את העיקרון שהכל שפיט ע”מ להפוך את בית המשפט לאמצעי המרכזי להשלטת ערכיהם על החברה הישראלית (אפשר לראות בסיס אקדמי לדברים אלו בספרו של מנחם מאוטנר, “משפט ותרבות”).

כך יוצא כי בשנים האחרונות ישנה קבוצת משפטנים חד גונית בדעותיה ובשאיפותיה, הממנה את עצמה בצורה נצחית, תוך כדי הדרת רבים וטובים מהמערכת המשפטית שאינם מישרים קו עם אותה קבוצה (ראה ערך ביטול מינוי פרופ’ רות גביזון).

אחת ההשלכות הקשות של מצב זה הינה המציאות בה הציבור היהודי-ישראלי אשר מביע את דעותיו ורצונותיו באמצעות שליחיו במפלגות השונות ע”מ לעשות את דברו (כפי שהדמוקרטיה מחייבת), ומגלה כי, בסופו של דבר, רבות מההחלטות כבדות המשקל והקריטיות – בעלות קנה מידה לאומי, נופלות בסופו של דבר לפתחה של אותה כת שמנציחה את עצמה במערכת המשפט ואשר רחוקה מאוד מלייצג את העם, או לפחות באופן יחסי לאוכלוסיה בחברה הישראלית.

ישנן דוג’ רבות לכך, אך בכ”ז אחת מהדוג’ הבולטות זוהי פסילתו בעבר של עזמי בשארה ע”י מי שהוסמך לכך – נציגי העם בכנסת, בשל התבטאויותיו הקשות נגד מדינת ישראל כמדינה יהודית, ומשזה נפסל מצא את עצמו משוחרר מאותה החלטה, כשהשופט חשין, החליט כשהוא כן ראוי. כך נפערת תהום עמוקה בין רובו של הציבור היהודי החי במדינה המאמין במינימום של זהות יהודית לאומית אותנטית, ומשם שואב את רעיונותיו בסוגיות הלאומיות, לבין אותה כת השולטת במערכת המשפט אשר שופטת על פי סולם ערכים שמאלני – נאור (“ע”פ נאורות אומות העולם”, השופט ברק). גם זה, לצערי, רק במידה וזה משרת את דעותיהם הפוליטיות. הדברים הגיעו לאבסורד כזה עד די כך שעו”ד מיכאל ספרד, המייצג את שלל ארגוני השמאל הקיצוני מכנה את בית המשפט העליון “המגרש הביתי”.

בברכה,

ט. ח.

רחובות


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש