לפרטים נוספים

צלם: מאיר דהן

מאת כתבת אתר News1 רותי אברהם: במקום ויכוחים – ועדה חדשה. ועדת ביקורת המדינה החליטה (יום ד’, 7.1.09) על הקמת ועדת חקירה ממלכתית לנושא הטיפול במפונים. הוועדה תחקור את הטיפול בהם בנושאי: חקלאות, תעסוקה, ישובי הקבע ו”השפעת המחדלים על מצבם הנפשי והבריאותי ועל החוסן החברתי הקהילתי והלאומי”. כמו-כן ייחקר נושא מיגון הישובים.

ההחלטה באה בעקבות פרסום (ד’) דוח מיוחד נוסף של מבקר המדינה השופט (בדימ.) מיכה לינדנשטראוס, על הטיפול במפונים בנושאי מגורי הקבע, הטיפול בשיקום התעסוקתי של המפונים, בעלי המפעלים והחקלאים, וכן על הטיפול במפונים בנושאי רווחה. קדם לדוח מיוחד זה, דוח שפורסם במרץ 2006 ועניינו מיגון הישובים.

מדובר בהחלטה שנועדה להחליף החלטה קודמת של הוועדה, אשר בעקבותיה הוגשה עתירה להורות על ביטולה. העותר, ח”כ לשעבר אברהם פורז, טען כי בכתב המינוי נכללו נושאים תוך חריגה מסמכות ועדת הביקורת. סמכותה, לטענתו, נוגעת רק לנושאים הנכללים בדוח מיוחד מטעם מבקר המדינה ובדוח המיוחד האחרון בנושא המפונים, נושאים אלו לא נבדקו.

כאמור, בהחלטה של ועדת הביקורת להקים את הוועדה הממלכתית נכתב עוד כי מדובר ב”החלטה חדשה הנדרשת על-מנת שאל מול עיני וועדת החקירה יעמדו הממצאים החדשים של המבקר מהדוח הנוסף, כבסיס לעבודת ועדת החקירה”. הוועדה מדגישה בהודעתה כי בהחלטה זו אין כדי “לסטות מעמדתה הקודמת של הוועדה לפיה אם לא היה מוגש הדוח הנפרד הנוסף, היה בסמכותה להקים את וועדת החקירה. אולם, כדי לייתר ויכוחים ולאפשר למנות את חברי וועדת החקירה על-מנת שזו תתחיל בעבודתה, קיבלה הוועדה החלטה חדשה זו”.

בעד ההחלטה החדשה על הוועדה הממלכתית הצביעו: יו”ר הוועדה ח”כ מיכאל איתן, חברי הכנסת עמירה דותן, פרופ’ אריה אלדד, אלחנן גלזר, מיכאל נודלמן, יעקב ליצמן וזאב אלקין. התנגד להקמת הוועדה: ח”כ אבשלום וילן.

הוועדה הודיעה עוד כי תגיש את החלטתה זו לבג”צ ותבקש לבטל את צו הביניים ולמחוק את עתירתו של פורז (בג”צ 10618/08).


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש