לפרטים נוספים

על יום הפריימריז – טרם פרסום התוצאות

פוסט מאת מיכאל איתן 

מנהיג הליכוד בנימין נתניהו

בוקר היום האינטנסיבי והחשוב הזה, היה מוקדש לטלפונים לפעילים, להמריץ אותם ולבדוק את השטח.

מובן שהיו לי פרפרים בבטן; זה כמו לקראת בחינה, אתה אף פעם לא יודע אם תעבור או לא, גם אם אתה מרגיש שתעבור, אתה בספק אם תקבל את הציון שאתה ראוי לו. הרבה מתח יש ביום הזה של הפריימריז, וצריך לשלוט ברגשות עד הדקה התשעים, להשתדל לעשות את המקסימום כאילו הכל בשליטה.

הגעתי לקלפי בשדרות כדי להצביע, נדהמתי להיווכח שיש תואר ארוך בכניסה, והקלפי אינה עובדת למרות שהשעה הייתה 11:30, שעה וחצי לאחר פתיחת הקלפיות. נאמר לי שיש בעיה במחשוב, אזרתי אומץ להיכנס לבדוק, אולי אוכל לסייע להם. הנציג הטכני במקום באמת היה זקוק לסיוע, ותוך כדי קשר טלפוני עם חברת מלמ המפעילה את המחשוב, התגברנו על בעיות התקשורת והפעלת המערכת.

בתור תודה הם הציעו לי להיות המצביע הראשון בקלפי, ניגשתי להצבעה ועם סיומה אמרתי להם שכדאי שנבדוק שהמערכת אכן עובדת, והסתבר שמערכת התקשורת עובדת אבל המערכת הפנימית תקועה, ולא ניתן להמשיך בהצבעה.

למשך כמה דקות הייתי המועמד המוביל בשדרות עם מאה אחוזי תמיכה. הצעתי לשחרר את המערכת ולבדוק האם ההצבעה שלי בכלל נקלטה, אולי המערכת לא השלימה את תהליך ההצבעה שלי עד תומו. הם קיבלו את הצעה, והקלדנו פעם נוספת את תעודת הזהות שלי, ואכן ההצבעה שלי לא הושלמה, ורק אחרי שהצבעתי פעם נוספת המחסומים הוסרו ואפשר היה להמשיך.

ב12:33 חודשה ההצבעה, ואז המשכתי לאשדוד, באיחור בלו”ז, אמנם, אבל מרוצה בצורה בלתי רגילה על כך שמימשתי את מה שנאמר עלי בפופוליטיקה, כמה ימים קודם בעת הדיון על מפלגת העבודה, אחד מחברי מפלגת העבודה אמר אם על הקריסה בפריימריז שלהם, אם היה לכם את מיכאל איתן הבעיה הייתה נפתרת. כמובן שזו הגזמה פראית, אינני מומחה למחשבים אבל ההיגיון והניסיון והמזל,  עשו את שלהם, ובטח הוסיפו לי קרדיט שלא כל כך מגיע לי בעצם.

מידי פעם אני מקבל טלפונים של פעילים מרחבי הארץ, שמנסים לשמח אותי בדווחם על התגובות בשטח, אבל על כל אחד שמצלצל אני שואל את עצמי, רגע, אם זה המדד להצלחה, יש עשרה שלא מצלצלים, האם זה מעיד על אי הצלחה בשאר הסניפים?

כבעל ניסיון אני יודע שלא צריך להתלהב מהודעות מוגזמות ולא משתיקה של אחרים, צריך להמתין בסבלנות עד לספירת הקולות ורק אז נדע האם עברתי את הבחינה ובאיזה ציון.


תגובות ל: “על יום הפריימריז – טרם פרסום התוצאות”

 1. מעין אגם says:

  מיקי שלום
  כפעילה מטעמך לקראת הפריימריס אכן היו תגובות מאד חיוביות כלפיך ובהתרשמות ממך ובעיקר מתפקודך ויושרך כח”כ.

  הסיבה היחידה שלא התקשרתי היתה על מנת שלא לגזול מזמנך בזמן לחוץ זה.

  מקוה שעוד תהיה לי הזכות לסייע
  (היה רצוי לאינטרס הציבורי שתגיע למקום גבוה בהרבה)
  יישר כח,

  מעיין אגם

 2. עדה says:

  הפעם היה לי עניין אישי בפריימריס של הליכוד – לראות מה יהיה מצבך בו.
  אני חושבת שמגיע לך מקום יותר גבוה ברשימה שלכם, אך זה כנראה גורלו של חבר כנסת ישר דרך, שאינו דואג “למפקד ארגזים”.
  מיכאל,
  אני מאחלת לך הצלחה במושב הכנסת הבא, והלוואי ותשפיע מהתנהלותך האצילית גם על חברי הכנסת האחרים.
  תמשיך לכתוב ולשתף אותנו במתרחש איתך בבחירות ובכנסת – הפן האישי של “אחורי הקלעים” מעניין מאד.
  בהצלחה,
  עדה.

 3. admin says:

  מעיין, אני מאוד מודה לך. גם אני התאכזבתי ברגע הראשון, אבל התעשתתי, ואני מבטיח שאפעל כאילו נבחרתי במקום הראשון.

  עדה:
  יש הסברים רבים מדוע שיעור התמיכה בי כאן ברשת, אינו תואם את שיעור התמיכה לו זכיתי בפריימריז. החלטתי לכתוב על כך פוסט נפרד שיפורסם עוד היום. תודה רבה
  מיכאל איתן

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש