לפרטים נוספים

הוגשה העתירה נגד הקמפיין האנונימי של קדימה

הקמפיין שקדימה סירבה לעמוד מאחוריו

הבוקר (רביעי) הוגשה עתירתו של ח”כ מיכאל איתן ליו”ר ועדת הבחירות המרכזית, כבוד השופט אליעזר ריבלין, נגד הקמפיין האנונימי של קדימה. המדובר בקמפיין שכותרתו הבלעדית היא: “ביבי? אני לא מאמין לו”.  הטענה בדבר אי חוקיותו של הקמפיין הזה טמונה בעובדה שהוא אנונימי לחלוטין, ושעל פי חוק הבחירות: “המודעה תישא את שמו ומענו של המדפיס שהדפיס אותה ושל האדם האחראי להזמנתה וכו’ “. במקרה הזה כמו במקרים קודמים – קדימה מסתתרת, וכך היא מבקשת להשפיע על דעת הקהל.

בעתירה הודגש עוד כי במהלך עימות בתוכניתו של רזי ברקאי בין ח”כ מיכאל איתן ואייל ארד (מנהל הקמפיין של קדימה), הודה האחרון כי קדימה עומדת מאחורי הקמפיין הזה. עוד נאמר בעתירה כי אייל ארד ”הוסיף ואמר שהשלטים הוסרו, אך למיטב בדיקתי מהיום, שלטים אלו עדיין מפורסמים גם על שלטי החוצות והאוטובוסים וגם באינטרנט”.

קדימה מסתתרת מאחורי לבני

ח”כ מיכאל איתן, יו”ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, תובע מיו”ר קדימה השרה ציפי לבני להפסיק פרסומים אנונימיים של תעמולת בחירות בניגוד לחוק. ח”כ איתן ציין כי באמצעי התקשורת התפרסמו ידיעות לפיהן מטה לבני עומד מאחורי הפרסומים האנונימיים נגד נתניהו.

זהו מעשה בלתי חוקי”, מציין ח”כ מיכאל איתן, “חוק הבחירות דרכי תעמולה אוסר לפרסם פרסומים ללא ציון שמו של הגורם העומד מאחוריהם”.

העובדה שציפי לבני מתחילה בשלב כל כך מוקדם ללכלך – מעידה שללבני וחבריה אין הסבר משכנע למחדלי הממשלה בנושאי ביטחון, כלכלה, חינוך, אכיפת חוק ועוד. “כשאין הסברים – משמיצים”, אבל הציבור לא יקנה זאת!!! אם מטה לבני ימשיך בדרך זו, תידרדר מערכת בחירות לשפל חסר תקדים, וציפי לבני תיזכר בתודעה הציבורית כ”ציפי המלכלכת”.

לקריאה נוספת: הידיעה ב-nrg, הידיעה בהארץ, עתירתו של ח”כ מיכאל איתן ליו”ר ועדת הבחירות המרכזית, עימות בתוכניתו של רזי ברקאי בין ח”כ מיכאל איתן ואייל ארד


תגובות ל: “הוגשה העתירה נגד הקמפיין האנונימי של קדימה”

 1. אורי says:

  האם אתה מאמין לו מיכאל איתן?

 2. סרן אבי says:

  אורי היקר שלום.
  בנימין נתניהו היה עובדתית ראש הממשלה הטוב ביותר במדינת ישראל מאז תקופתו של דוד בן גוריון.(טוב יותר גם מבגין שבתקופתו היה מיתון כלכלי כבד,מלחמת ברירה בלבנון,ויתור על סיני תמורת אי לחימה עם מצרים ועוד מחדלים נוספים.)לצערי הזכרון קצר במדינתנו הקטנה.להזכירך לפני עלייתו של ביבי התפוצצו ילדים באוטובוסים(קו 5 בדיזינגוף,קו 18 שזכה להתפוצץ מספר פעמים בירושלים.פיגוע כפול בחיילים שעמדו בצומת בית ליד ועוד רבים.)ביבי הפסיק את מדיניות שטחים תמורת תקוות והטמיע מדיניות של הדדיות-”ייתנו ייקבלו,לא ייתנו לא ייקבלו”בתקופת צמח המשק וישראל חדלה להיות הפודל של ארה”ב.כמו כן צריך לקחת בחשבון שביבי היה הצעיר שבראשי הממשלה ועל כן גם חלק ממגרעותיו דאז היו חוסר הניסיון הפוליטי.
  ובכן בוא ונשחזר ידידי אורי מה קרה לאחר שלטון נתניהו:אהוד ברק שברח מלבנון רץ לקמפ דייויד והביא לאינתיפאדה,למהומות אוקטובר,לפיגוע הדולפינריום(אני מקווה שאין צורך להמשיך כי הרשימה ארוכה)לאחריו הגיע אריק שרון בכדי להציל את ישראל מהטרור,מבצע חומת מגן הרגיע את השטחים ויצר שקט זמני במדינה,מערכת בחירות נוספת בה הבטיח מועמד שקיבל 30% שאם ייבחר יבצע התנתקות חד צדדית מהפלסטינאים-אריק שרון שנבחר ע”י הציבור על רקע הצלחת חומת מגן פשוט קיים את המצע של מתחרהו(שקיבל כאמור 30% בלבד!)תוך התעלמות מוחלטת מהעם ומבוחריו שלו(שהצביעו נגד ההתנתקות בתוך מפלגת הליכוד),לאחר מכן עלה אולמרט שהביא עימו את שלטון החמאס את מלחמת לבון השניה וגם כמה פרשיות שבהם הוא מעורב לכאורה.
  ציפי לבני ישבה בממשלת שרון ובממשלת אולמרט במהלך הכישלונות שלהם ורקדה לפי החליל שלהם-הייתה במשרדי הקליטה,המשפטים,התשתיות והחוץ ולא השאירה חותם חיובי באף אחד מהם.אמרה לאחרונה שתלך לבחירות ומייד אח”כ רצה למשא ומתן(שקבעה קודם לכן שאין צורך בו)אמרה שעל רה”מ להתפטר לאחר דו”ח וינוגרד ה-1 אך נשארה לכהן בממשלתו.טענה שביבי החריב את הכלכלה – אך הצביעה בעד הרפורמה שהציע בזמנו.השאלה שצריכה להשאל היא:האם אתה אורי,מאמין לה וחשוב מכך מאמין בה,ובכך שהיא באמת מה שטוב למדינה,אני סבור שלא היא טוענת שהיא מציעה תקווה,שינוי ופוליטיקה אחרת אך העובדות הם שהיא כבר 7 שנים בממשלה מבלי שום הישג על שמה(סלח לי שאיני קורא 1701 הישג-שהרי זוהי בושה)אז על בסיס מה מבקשת את אמון הציבור???

 3. יובל says:

  בניגוד להבטחת אייל ארד מאתמול בתכנית של רזי ברקאי בגל”צ על מיכאל איתן קדימה לא חתומה על המודעות נכון לאתמול ועד לרגע זה
  בדקה האחרנה ראיתי את הקמפיין באתרים הבאים: וואלה, nrg, בלוגים של נענע.

 4. admin says:

  נכון, לכן עתרתי ליו”ר ועדת הבחירות המרכזית, משנה נשיאת בית המשפט העליון, השופט אליעזר ריבלין. היום בשעה 10 תתקבל תגובתה של קדימה, ואני מצפה שבמהלך היום תתקבל החלטה בנידון.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש