לפרטים נוספים

אתמול בבוקר הייתי מלך

מיכאל איתן

אתמול בבוקר הייתי מלך, אבל רק לזמן קצר. לאחר שחגגתי כבוחר מחוזר בשדרות – המשכתי לסיור בנקודות יישוב שנציגי הליכוד ביקשו ממני לבוא לשם ולעודד מוראלית את הפעילים שעובדים עבורם. ביקרתי באשקלון, רעננה, חדרה, אור עקיבא, ראש העין, פתח תקווה, אזור, בת ים, ואת השעה האחרונה עשיתי בתל אביב. בדרכי חזרה הביתה לשדרות עוד הספקתי לעבור ברמלה, שם פגשתי את לוחמי הליכוד לאחר ששבו מהמערכה לאחר סגירת הקלפיות.

לתרומה לחץ כאן.

בדרכי הביתה שמעתי את ציפי לבני וחיים רמון, מדברים על כך שקדימה התייצבה למבחן הציבור בבחירות לרשויות המקומיות ועמדה בו – לא האמנתי למשמע אוזניי. הרי אני הייתי בעצמי בכל כך הרבה מקומות, וראיתי בבירור איך חברי קדימה שהתמודדו בבחירות, החביאו והתביישו בשם ‘קדימה’ שלא היה בכלל בשטח. התמונות של לבני נשארו במשרדי קדימה, איש לא ראה אותן.

לעומת זאת, מועמדי הליכוד ורשימות הליכוד הבליטו את בנימין נתניהו, ואת רשימת ‘מח”ל-הליכוד’ בכל מקום אפשרי. “האם יתכן שהתופעה הזאת לא היתה אלא רק במקומות שבהם אני ביקרתי?” שאלתי את עצמי בפליאה, “האם לבני ורמון מחזיקים בידיהם נתונים שאינם ידועים לי?”.

עקבתי אחר זרימת התוצאות עד סיום המשדר המיוחד של קול ישראל, והרגשתי מתוסכל. פרשנים ויודעי דבר, כמו עורך המשדר יואב קרקובסקי והפרשן חנן קריסטל העלימו מהציבור את הממצא הדרמטי ביותר של הבחירות המוניציפאליות. הציבור אמר את דברו, התוצאות מדברות בעד עצמן; קדימה קרסה לחלוטין ואיננה קיימת עוד כמפלגה. אין לה מנגנון, אין לה סניפים וגם אין לה תומכים.

From מיכאל איתן מצביע בשדרות

לעומת זאת, כבר מהתוצאות שהיו ידועות באותן שעות, עלה שרשימת ‘מח”ל-הליכוד’ זכתה ביותר פתקי הצבעה מכל רשימה אחרת ברחבי הארץ. פי כמה וכמה מרשימת קדימה שלא היתה קיימת כמעט. ניסיתי לדלות נתונים מעשרים הרשויות הגדולות במדינת ישראל, והתמונה העולה משם מעידה על גודל הקריסה; בכל עשרים הרשויות, קדימה תהיה מיוצגת בסך הכל על ידי שניים או שלושה נציגים לעומת הליכוד שזכה באותן רשויות בעשרות נציגים. אפילו מפלגת העבודה תקבל נציגים רבים יותר מקדימה.

נכון, ציפי לבני תאמר להגנתה שכל מיני רשימות מקומיות, בלתי מפלגתיות בעליל, קשורות בצורה כזו או אחרת עם קדימה. אבל ציפי יודעת היטב שבכל אותם מקומות – המועמדים, למרות שלקחו כסף מקדימה, לא היו מוכנים לקחת גם את השם. במקרה כזה אפשר לומר בפרפראזה על דברי חז”ל: “טוב שמן טוב משם טוב”.

במקומות שבהם ראשי הרשימה העזו לקחת את השם ‘קדימה’, ולהתמודד תחת השם, התוצאות מראות על תבוסות טוטאליות. קחו למשל את אשדוד, עיר של 200 אלף תושבים, קדימה קיבלה אפס, הרצליה אפס, כבר סבא אפס, פתח תקווה אפס, ברחובות קדימה קיבלה אחד, הליכוד קיבל ארבע. וכן הלאה.

ציפי לבני! זה לא יפה להוליך שולל את דעת הציבור! נכון שכל פוליטיקאי מצוי משתדל להפוך כל תבוסה לניצחון אפילו במחיר אי דיוקים בעובדות, אבל את אמורה להיות, וכולנו קיווינו כך – פוליטיקאית מזן אחר שתדע להתמודד עם האמת גם במצבים שהאמת כואבת ולא נעימה. וכך נכשלת אתמול כשלון גדול.

ח”כ מיכאל איתן, שדרות.

לתרומה לחץ כאן.


תגובה אחת ל: “אתמול בבוקר הייתי מלך”

  1. דניאל נהוראי כהן שדרות says:

    רבונו של עולם אני אישית מאד מעריך אותך ואני כמוך שנתיים כאן בשדרות בלי משפחתי עזבתי את בני ברק העברתי את השרד של המטה למען נפגעי הטרור לזכרו של רחבעם זאבי גנדי ידידי וחברי הנאמן כאן בשדרות יש את הבית של שדרות לרווחת התושבים 24 שעות ללא מטרת רווח עד כה הושקע 800 אלף שקל בפעילות ולצערי אין שום תגובה ולא סיוע משום גןרם ממשלתי גם אתר רציני וגדול על מנת להתחבר למיבור פניתי לחברה שבנתה לכם ולביבי את האתר מבקשים ממני עשרות אלפי דולרים מינימום 15 אלף דולר למרות שאמרתי להם על החשיבות של המפעל החשוב שלנו וגם על הקמפיין שאנו רוצים לעשות למען שיחרור גלעד שליט אין שום מענה שכול לעזור לנו אז אנו לפני בחירות וכולנו יודעים שכח הציבור שווה משהו רק ברגעים אלה שאתם זקוקים לנו ואנו מאז פרוץ האיתיפאדה מחזרים אחרי הפתחים של ביבי וכולם שהיו בשלטון כמו שנוררים אומללים ותכלס ללא עזרה מאנשי עמך בארץ ובחוץ לארץ לא הייתי פועל למען עמי ואני מאישית במלחמת לבנון השניה המטה אירגן בבני ברק אכסניה בשני בתי ספר ל400 משפחות מהצפון ללא עזרה מהממשלה והיום אני אישית הייתי מאד רוצה להביא לליכוד את כל צעירי העם ויש לנו את היכולת לעשות את זה אבל אין לנו את האמצעים שלכם יש אז תכלס יש בנו אכזבות רבות כי אנו פועךלים ללא תקציב ללא שום משכורת מובטחת מינימום כמו שלכם ואני נותן שעות ללא הגבלה וללא אורח חיים נורמלי לחלוטין כל זה כתבתי מהלב אליך בהערכה מלאה ומקווה לשמוע תכלס שיטוף פעולה עם תוצאות בשטח בלי הבטחות אנו איתך

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש