לפרטים נוספים

הבוקר הרגשתי מלך

הבוקר הרגשתי כמו מלך. כל השנה אני רץ אחרי הבוחרים, והיום הפכתי להיות זה שרצים אחריו. הרגשתי לרגע איך זה להיות בצד השני של המתרס. הרגשתי איך זה להיות מחוזר על ידי פעילים של מועמדים רבים, ואינסוף רשימות שמתמודדים במערכת הבחירות.

לתרומה לחץ כאן.

שדרות שבה אני מתגורר מאז חודש ינואר, היא תופעה מיוחדת בכל מה שקשור לפוליטיקה מקומית. כל העיר התקשטה בעשרות דוכנים, מאות שלטים, אלפי כרזות, מכוניות מקושטות, ולא רק באזורי הצבעה. הריכוז היה מדהים.

אני כותב את השורות האלו כמה שעות לאחר מכן, בעת סיור עם המועמד שלנו באשקלון. אני לא יכול שלא להתפלא על ההבדל העצום שבין עוצמת הפעילות הפוליטית שמרוכזת בישוב הקטן שדרות לעומת אשקלון הגדולה, שבה אני יכול לעבור שכונות שלמות מבלי להבחין בשום תכונה מיוחדת.

כנראה שגם רמת היצרים והאדרנלין בשדרות הם במפלס הרבה יותר גבוה. צריך להדגיש: הסדר מופתי, האווירה בין הפעילים טובה, ואפשר לראות כאן חגיגה דמוקרטית. אבל, כאשר ניגשים אלי אנשים שמזהים אותי - יוצאים גם דברים אחרים. “למה הליכוד עשה הסכם עם אחלמה פרץ?”, שואלים אותי בזעם כמה תומכים של מועמד ימין אחר, אלון דוידי. או תומכיו של ששון שרה, איש ליכוד, שמתמודד בעצמו. “בשבילנו להצביע אחלמה פרץ זה כמו להצביע עבור ערפאת” אמר אחד, ואחר אומר בנימה של כעס, “תסתכל, כל העיר מלאה בשלטים. נתניהו סומך על אחלמה”.

כאדם שבא לעיר על מנת להזדהות עם התושבים, ולגור איתם בתקופה הקשה, נמנעתי מלהיות מעורב באיזשהו צד, באיזשהי התחייבות, בפוליטיקה המקומית. לרבים ששאלו אותי בסופרמקט למי להצביע? (הם הרי לא רוצים לקבל עצה, אלא לדעת למי אני מצביע…) עניתי; “כל אחד יבחר על פי מה שהוא חושב שטוב לשדרות”.

אבל הם לא ויתרו. שאלו אותי; “טוב, אבל למי אתה מצביע?”, עניתי שמאחר והחלטתי לא להיות מעורב בפוליטיקה המקומית, אלא להיות ככל תושב, אני שומר את אופן ההצבעה שלי ביני לביני, והמשכתי על פי התוכנית לאשקלון, ומשם הלאה, לערים אחרות.

יומן הקמפיין “להוכיח שאפשר אחרת”
מספר התורמים שלי כרגע הוא 34 איש. אני עדיין מרגיש שהנושא עוד צריך להתרומם. מצד שני, שמחתי שמטה נתניהו אימץ את הרעיון שלי, וגם אם אני עדיין לא מצליח להגיע למספרים יותר גדולים - קיבלתי בטחון. אם מטה גדול המשופע ביועצים ובעלי מקצוע ממליץ ללכת בדרך הזו, אז כנראה שזה יגיע.

לתרומה לחץ כאן.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש