לפרטים נוספים

אינני חוזר לליכוד!!!

בימים הקשים האלה של הפריימריס, כשכל אחד מאיתנו המתמודדים -נאבק על כל שניה של תקשורת, יש מתמודדים מאושרים שעלו על נוסחת הקסם שבעזרתה ניתן לזכות בשפע של תקשורת.

לתרומה לחץ כאן.

מצלצלים לביבי נתניהו, מודיעים לו על ההחלטה לחזור לליכוד, וקובעים איתו מסיבת עיתונאים משותפת שיכולה לעשות רק טוב.

“למה גם אני לא חוזר לליכוד?” שאלתי את עצמי בלא מעט קנאה, והרמתי טלפון לעוזרו של ביבי. “שמע” סיננתי בקול סמכותי לאפרכסת. “אני מבקש שתארגן לי מסיבת עיתונאים עם ביבי, בשבוע הבא – אני חוזר לליכוד”. “אבדוק מתי הוא פנוי…” התייחס לבקשה כאילו שמע אותה בפעם המאה.

רק כעבור שעה שמעתי ממנו שביבי מצטער אבל הוא לא יוכל להיענות לבקשתי ולהשתתף במסיבת העיתונאים שאני מארגן לרגל שיבתי לליכוד. “מדוע” שאלתי בנימה של יאוש. “מדוע הוא לא יכול?”. התשובה לא איחרה לבוא. ”כי מעולם לא עזבת את הליכוד, אז איך אתה יכול לחזור למקום שאותו לא עזבת מעולם?”.
“מזל שיש מקום לכולם” אמרתי לעצמי, וחזרתי לשקוע באפרוריות של מתמודד מהשורה שמעניין את התקשורת הישראלית בערך כמו שמקיין עניין את התקשורת האמריקאית.

הם - כן חוזרים לליכוד!!!

יומן הקמפיין, סיכום יום א’
הבוקר השקתי את הקמפיין שלי “להוכיח שאפשר אחרת”. חוץ מאריק בנדר ששמר לי חסד חברותינו המשותפת בפייסבוק - לא היה זכר להודעות לתקשורת ששיגרתי במרץ רב לכל גורם שקורא לעצמו כלי תקשורת. אלם מוחלט.

התגובות המעטות הגיעו על הבוקר בעיקר משרשור הודעה ששיגרתי לחברים, אבל את היום עשתה לי תגובה של אדם שהיכרותי אותו נבעה מהעובדה שפעמיים או שלוש השתתפנו בפאנל במסגרת דיון בנושא מהפכת האינטרנט.

ד”ר אשר עידן, חוקר מעמיק ומרצה כריזמטי הגיב לקמפיין שלי במייל מרגש. היו גם אחרים שתרמו, ואני עקבתי אחר ההצטברות האיטית של התרומות בסוף היום סיכמנו; 20 תורמים שתרמו בסך הכל 2749 ש”ח.

בעבר גייסתי בעזרת חברים תרומות בהיקף גדול פי ארבעים מזה - ובערב אחד. התרומות שקיבלתי היום יקרות לי שבעתיים, ותרומה של 10 שקלים שקבלתי מסטודנטית יוצאת אתיופיה ריגשה אותי כתרומת מיליון.

אולי הרבה יותר קשה, אבל גם הרבה יותר נעים לקבל תרומות קטנות מיותר תורמים שמבטאים בתרומתם תמיכה והערכה. האם זה יספיק? כנראה שלא אבל בואו נמתין ונראה…
אני בכל מקרה לא אשבור את מילתי - לא אקבל תרומות מעל ל-500 שקלים מתורם יחיד כפי שהתחייבתי!
הבוקר אני לוקח חופשה מהקמפיין וחוזר לעמוד בראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה לעבודה שוטפת ולניקוי השולחן לקראת הבחירות. אחר הצהריים הכנסת מתכנסת לישיבת אבל מיוחדת לציון יום הירצחו של יצחק רבין.

גם מחר, יום שלישי, נושא הפריימריז יידחק לקרן זוית, הולכים לבחירות מוניציפליות. כבעל זכות בחירה בשדרות שם אני מתגורר מאז חודש ינואר 2008 – אני נהנה מחיזורי המועמדים הרבים ועוקב בהשתאות ובהזדהות אחר המאמצים האדירים שהם משקיעים במירוץ ממש עד לקו הגמר. “צרת רבים היא חצי נחמה” אני אומר לעצמי, ויש אומרים: “נחמת שוטים”.

לתרומה לחץ כאן.


תגובות ל: “אינני חוזר לליכוד!!!”

 1. משה גינזברג says:

  מיקי ידידי שלום,

  ראשית אדרוש בשלומך.
  מתגעגעים אליך בכוכב יאיר (כנראה שמידת חסרונו של אדם מורגשת יותר ככל שרואים אותו פחות).
  כפי שראית, בוודאי, תרמתי למסע הבחירות שלך סכום צנוע (אני מקווה שזה הסכום שיטה את הכף…).
  לדעתי, הליכוד ובכלל עולם הפוליטיקה אינו יכול לוותר על אחד שכמותך.
  בעבר חשבתי שאתה והיושר שלך משמשים כ”עלה תאנה” לכיסוי ערוות הליכוד.
  כיום אני חושב שזה, מעבר לכך. העשייה שלך ראויה לציון
  ולעיתים אולי מצליחה להאפיל על היושר שלך.
  למרות שאיני חבר ליכוד, אני חושב ומקווה שרבים מחברי הליכוד המצביעים בפריימריז
  חושבים כמוני.
  אין ספק שבני בגין ודן מרידור מהווים כוח רציני ותוספת אלקטורלית לליכוד,
  אך, כאשר ביבי ירצה לנפנף בתוספת ה”יושר” והאינטגריטי לקהל הבוחרים
  אסור שישכח את הנכס הקיים והנאמן לליכוד – מיקי איתן.
  לדעתי, הנזק של העדרותך מהליכוד שקול לתועלת של כניסת בני ומרידור
  שאני מאד מאד מעריך.

  אין לי את ה e-mail של ביבי, אבל אשמח אם תעביר לו תחושתי (יש לה אגב שותפים).

  שלך בידידות רבה
  ובתקווה שתזכה במקום לו אתה ראוי (ב- 5-7 מקומות הראשונים).

  משה,

 2. טוב,

  בטח מהכינוי תבין\נו שאני לא ממצביעי הליכוד – אבל הפרסום הזה (והאתר בכלל) הוא משב רוח מרענן בפוליטיקה הישראלית ברשת.

  כל אחי!

 3. נ.ב.

  נפלה טעות בקישור – אז למען הצדק ההיסטורי עדכנתיו.

 4. אבנר פרימור says:

  שלום!

  ראשית, אומר שיש במה שאתה אומר מן האמת.
  אך לצערי לא התחשבת בעוד גורמים. התקשורת בראש ובראשונה – היא עטה על מחלוקות בליכוד כמוצאת שלל רב. הרי ידוע לכולנו לאיזה כיוון התקשורת נוטה ומטה… למה לתת לה עזרה?
  מעבר לזה, אני בטוח שמה שחשוב לך זה העשייה והבוחרים של הליכוד ובעצם שאר העם, אז למה להציג את זה כאילו מה שאכפת לך זה הכסא? הרי זה לא כך!!
  ודבר אחרון, אני שותף לתקווה שהליכוד יחזור לשלטון בבחירות הקרבות וכל מה שיכול לעזור לו לחזור לשלטון הוא נהדר – מירי רגב, בני בגין ודן מרידור הם אנשים ראויים ביותר. אם תשלבו כולכם ידיים הליכוד יקבל מספיק מנדטים כדי שכולכם תמשיכו בעשייה הפורה שלכם.
  אנא, תסתכל על התמונה הרחבה.
  שיהיה בהצלחה!
  אבנר פרימור.

 5. שלום מיקי
  אני יכול להבין את הכעס שלך, אבל לא עדיף להתסכל בראיה כוללת על טובת המפלגה ולהשאיר את הכביסה המלוכלכת הזו ביניכם?
  הרבה אנשים רוצים בחזרה של הליכוד לשלטון וזה נראה כאילו זה הולך לקרות, אבל רק חזית מאוחדת של המתמודדים תשדר לעם מפלגה חזקה שלא תתפרק לאינטרסים אישיים שבועיים אחרי הבחירות כמו קדימה.

  בתור אחד שיודע מה הכוח של האינטרנט, אין לך מה לדאוג. אתה מכיר את הכלים שבהם אתה יכול להשתמש שלא מגבילים אותך בזמן אויר ושאר רגולציות. תמשיך עם הבלוג שלך ותשאף לבלוג של כמו שר החוץ של שבדיה, http://carlbildt.wordpress.com. כתיבה אותנטית ומשכנעת. ככה תוכל לפנות לקהל אינטרנטי שמעוניין בנציג בכנסת שמכיר את האינטרנט כמוך.

  שיהיה לך ולליכוד בהצלחה.

 6. רובי בוזגלו says:

  להלן תגובה לידיעה באומדיה על הצטרפות מרידור לליכוד
  התגובה נשלחה בפקס ליו”ר הליכוד, ביבי נתניהו

  מהלך שירתיע רבים בימין השפוי ולא יוסיף שום קול מהשמאל

  מרידור הודיע חד משמעית שהוא יילחם נגד “ההתקפה הפרועה על מערכת המשפט”. הוא מתכוון להחזיר לאחור את מה שרבים מגדירים כ”דיקטטורה של בית המשפט העליון” על המדינה ולבטל את כל ההישגים שהושגו. הוא רוצה שימשך המשטר האוטוקרטי של בית המשפט העליון.

  זה לא מה שרוב הציבור רוצה. הציבור רוצה שר משפטים רפורמטור כמו פרופסור פרידמן שימשיך להפיח משב רוח רענן במערכת אנאכרוניסטית, מיושנת שאבד עליה הכלח ותקועה במאה הקודמת. פרידמן רצה לחזק את הרשות המבצעת, את הממשלה – הרי זה מה שביבי וכולנו רוצים, לא כן? ועכשיו הוא רוצה להמליך במקומו את מרידור?

  האקטיביזם השיפוטי של אהרון ברק הפך את הבחירות לפיקציה. בשביל מה להצביע עבור מפלגה פוליטית, כאשר קבוצות קיקיוניות שלעולם לא יעברו את אחוז החסימה מגישות עתירה לבג”צ והשופטים פוסלים החלטות שהן למעשה החלטות הרוב כפי שבאו לידי ביטוי בקלפי? אנחנו לא רוצים “נציב עליון” שיאשר או יפסול החלטות הממשלה והכנסת! שופטי בג”צ עשו מחטף ולקחו לעצמם תפקיד שהמחוקק לא הועיד להם וזה חייב להפסק.

  תומכי הליכוד רוצים שינוי כמו הסיסמא שבחר אובמה”Yes We Can Change” הצטרפותו של מרידור איננו מצביע על “התחדשותו של הליכוד”. אם ביבי ימשיך ככה, רבים ימשיכו לשבת על הגדר ולא יצביעו בבחירות הקרובות.

  רובי

  =============

  על פי תגובות הטוקבקיסטים, אני מבחין במהפך שחל בציבור בשנתיים האחרונות. הציבור רוצה ממשלה מאוחדת שיודעת ומסוגלת למשול, הציבור מחפש מנהיג חכם שיגן על האינטרסים שלנו וגם ישמור על הכבוד הלאומי שנרמס, הוא רוצה שכושר ההרתעה שלנו יחזור כפי שהיה לפני מלחמת יום הכיפורים, הציבור רוצה שינוי ולא רוצה טרמפיסטים שכל מה שמענין אותם זה הכיסא. אם זה לא מה שהיועצים שלך אומרים לך – תפטר אותם, הם יגרמו למפלה שלך ואז זה יהיה אסון לכולנו!

  ביבי, עשית חשבון כמה מנדטים שווה טוקבקיסט כועס מהמחנה שלך, שכותב נהדר, שהלוגיקה שלו it make sense, שמצליח “לעצב דעת קהל? אתה לא יודע – גם אני לא יודע, – אבל אני יודע שדן מרידור לא היה דמות פוליטית אהודה במיוחד בליכוד לפני כמה שנים, והוא ירתיע תומכים פוטנציאלים יותר מהתועלת שהוא עשוי להביא! הוא נטע זר בליכוד. גם בקדימה לא רצו אותו. ואל תאמין לכל השמאלנים שכותבים שעכשיו הם יצביעו בשבילך בגלל שדן מרידור בליכוד.

 7. admin says:

  משה ידידי, תודה רבה. לא שכחתי שעזרת לי גם בעבר, מקווה לא לאכזב בעתיד.

  לאבנר פרימור
  אני לא יודע אם קראת את הפוסט שכתבתי, או שאתה מסתמך על הכותרות שלא משקפות את מה שכתוב בפוסט עצמו. מטבע הדברים כשאתה כותב פוסט אישי, אתה מציג את זווית הראיה האישית שלך, ואני מודה שזו זווית די צרה, אני כתבתי ואני מסכים שיש מקום לכולם, אני גם תמכתי ותומך בצירוף כוחות נוספים לליכוד, ולצורך העניין הזה אפילו בשריון של מועמדים ראויים. הדברים שלי לא היו מכוונים נגד ההצטרפות אלא תהיה האם זה הדבר היחיד שמצדיק חשיפה בתקשורת.

  לעומר
  כעס זו מילה מוגזמת, אולי חשיפה של תסכול מסוים מחוסר היכולת להעביר מסרים שנראים בעיני כל כך חשובים. בסך הכל רציתי לכתוב קצת קליל, וגם לגלגתי על עצמי (כשהשוויתי את עצמי למקיין), גם הסגנון מייצג את מה שאני מטיף לו, פוליטיקה קצת יותר שקופה, אישית, ואני מאמין שזו הדרך להוכיח שאפשר אחרת.

  תודה לכולם, אני מקווה שתמשיכו לבוא לכאן, אני מצידי אשמח להמשיך את הדיאלוג באופן קבוע, לא רק עד לבחירות, אלא גם לאחר מכן.

 8. admin says:

  זה כמובן אני, מיכאל איתן.

 9. ליאון גדז' says:

  מיקי שלום,
  גם אני לא חזרתי לליכוד אבל תמיד תמכתי בליכוד . הייתי חבר תנועת חירות בתחילת שנות ה-70 ולאחר מכן חבר הליכוד .
  בתחילת שנות ה-70 להיות חבר חירות לא היה ונחשב לכבוד גדול אולם אני תמיד התגאתי בחברותי בתנועת החירות ולאחר מכן בליכוד .
  לצערי כאשר אריק שרון שינה את דעתו וכמנהיג הליכוד ביצע את ההתנתקות החלטתי להפסיק ולשלם דמי חבר . בבחירות האחרונות הצבעתי ליכוד כרגיל אבל לצערי הליכוד לא הצליח .
  היום איני משלם דמי חבר והעדפתי לתרום את הסכום הנדרש לחברות לליכוד ליוזמה שלך ואני מקווה שזה יעזוד במידה מסויימת .בהצלחה ובידידות
  ליאון

 10. [...] אף הצהיר בסרקזם האופייני לו: "אינני חוזר ל'ליכוד'". הביקורת המרומזת כוונה נגד היחס המועדף שהעניק נתניהו לבגין [...]

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש