לפרטים נוספים

“טוב למות בעד דמוקרטיה ישירה וטכנולוגיית האינטרנט”

מיכאל איתן

בעוד שלושים יום, פחות או יותר, עשרות אלפי חברי הליכוד ילכו לבחור את המועמדים לכנסת הבאה. רשימת הבוחרים מונה כמאה אלף איש – מספר עצום. ואולי לא כל כך גדול אם מסתכלים על רשימת המועמדים שתופחת מרגע לרגע, ואיש אינו יודע בכמה עשרות היא תסתיים במועד הסופי להרשמה.

כשצריך להגיע לכל כך הרבה אנשים, נניח במכתב בודד, העלות היא למעלה ממאה אלף שקלים, כלומר הקמפיין כולו עולה מאות אלפי שקלים, כשאת הכסף הזה צריך לגייס, בדרך כלל מאנשים עשירים שמסוגלים לתרום מכיסם אלפי שקלים (הסכום המרבי המותר על פי החוק הוא עשרת אלפים שקלים). זה לא רק לא נעים לבקש תרומה של אלפי שקלים מתורם יחיד, בדרך כלל בעל הון, אלא זה מייצר תלות מסוימת, וגם אם לא, זה מייצר מראית עין של תלות.

המסקנה המקובלת של מרבית חברי היתה שגם בקמפיין הזה כמו בקודמיו, צריך להיאבק על פי החוקים של המלחמות הקודמות – ואני החלטתי לנסות אחרת!

החלטתי לקחת סיכון, ולהפוך את מערכת הבחירות שלי למסר – שמכוון לא רק לליכוד וחבריו, אלא לכלל הציבור. בואו נוכיח שאפשר אחרת! שבעזרת טכנולוגיית האינטרנט, אפשר להתבסס על תמיכה עממית רחבה ותרומות של עשרה שקלים ומעלה אך לא יותר מ-500 שקלים, שכל אחד מאיתנו יכול להוציא מכיסו ולהפוך לשותף פעיל.

כך מנתקים הון משלטון, וכך גם בונים דמוקרטיה ישירה ושקופה יותר, ודיאלוג בין בוחר לנבחר. כל נבחר שפונה בצורה כזו לגייס תמיכה, מחוייב אחר כך לציבור הרחב, כי בסופה של כל תקופת כהונה יש עוד מערכת בחירות שבה הנבחר מבקש תמיכה מחודשת.

לא אכחיש שגם ההצלחה של אובאמה השפיעה עלי לנסות ולהמר שאמריקה היא כאן. החלטתי לצאת בקמפיין תחת הכותרת  ”להוכיח שאפשר אחרת!”.

הבוקר הקמפיין שלי יצא לדרך. חברי מהליכוד חושבים שזהו מתכון בטוח להתאבדות פוליטית, ועל כך אני עונה; טוב למות (פוליטית) בעד דמוקרטיה ישירה ומהפכת האינטרנט. אני מאמין שאם אצליח ליצור אחווה של אנשים שמזדהים עם הקריאה לדמוקרטיה אחרת – נוכל ביחד להשתמש בקמפיין הזה כדי להשפיע בכיוון הנכון. עזרו לי להוכיח לציבור בכלל ולחברי הליכוד בפרט שאכן אפשר אחרת…

אני מתכוון לנהל כאן את יומן הקמפיין שלי ולקיים איתכם דיאלוג ישיר. אשמח לקבל תגובות, הערות והצעות.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש