לפרטים נוספים

“היערכות לבחירות בישראל – תוך 45 יום”

בחירות

הוועדה לביקורת המדינה דנה היום (ד’) בדו”ח מבקר המדינה על ההיערכות לבחירות לכנסת ה-17, מתוך כוונה להפיק גם לקחים לקראת ניהול מערכת הבחירות הקרובה.

במהלך הדיון, ח”כ מיכאל איתן זעק על הבזבוז המשווע של תקופת הבחירות הארוכה בישראל. בניגוד לעמדתה של מנכ”לית ועדת הבחירות המרכזית, הגב’ תמי אדרי, שטענה כי בישראל אי אפשר להתכונן ולנהל בצורה ראויה את הבחירות במועד של פחות מ-90 יום – טען ח”כ מיכאל איתן כי הדבר אפשרי.

“המדינה לא מתפקדת בתקופת הבחירות. אנחנו חייבים לקצר את התקופה הזו. הכנסת מתפזרת – בצדק משום שאנחנו הולכים לפריימריז – ואי אפשר למנות אפילו שופט בתקופה הבחירות. שופט אי אפשר למנות, והעם מחכה למשפט” אמר איתן.

השר מיכאל איתן
מימין לשמאל: עם הגב לתמונה שמואל הולנדר, אבי בלשניקוב, מיכאל איתן וחנה פריידין.

עוד הוסיף ח”כ איתן כי בריטניה שאוכלוסייתה עולה על 60 מיליון תושבים – יכולה לקיים את הבחירות בתוך 21 יום. “למה בישראל אנחנו לא יכולים?” שאל. “האם אנחנו פחות אינטלגנטים?”. בהמשך אף קבע איתן כי בישראל אפשר להכין את הבחירות ב-45 עד 50 ימים לכל היותר.

ח”כ יצחק וקנין שהצטרף לדיון נזעק להגנתה של הגב’ תמי אדרי, וטען כי הטענות בדבר אורכה של התקופה אינו תלוי בה אלא בהחלטת הכנסת ובחוק. אולם ח”כ איתן השיב כי חברי הכנסת מתייעצים עימה וכאשר הם שומעים את חוות דעתה שאי אפשר לקיים בחירות בפחות מ-90 יום – הרי שהם נסוגים מכוונות החקיקה.

מנכ”ל הכנסת מר אבי בלשניקוב פירט את נוהלי העבודה בכנסת הנוגעת לוועדת הבחירות המרכזית. בתחילת דבריו ציין כי מיכאל איתן הנו “חבר הכנסת הוותיק והמבין ביותר בוועדה, וגם זה שהרים את הכפפה לטיפול בנושא”.

לתרומה לחץ כאן.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש