לפרטים נוספים

“הכנסת היא המעוז והבית של יונתן פולארד בישראל”

הוועדה לענייני ביקורת המדינה קיימה היום (ב’) דיון בדו”ח מבקר המדינה בנושא: דיווח מבקר המדינה על פעולותיו להכנת חוות דעת שביקשה הוועדה בנושא הטיפול ביונתן פולארד והמאמצים לשחרורו (בהתאם לסעיף 6 לחוק מבקר המדינה). בדיון הוועדה נכח אביו של יונתן פולארד, ד”ר מוריס פולארד ב- ה-91.

ח”כ מיכאל איתן, יו”ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה פתח את הישיבה ואמר: אביו של יונתן, ד”ר מוריס פולארד, הגיע לארץ בגיל 91 מתוקף תפקידו כמדען. בהזדמנות זו שהוא בארץ, הוא יעלה את הסוגיה של בנו הכלוא בארצות הברית מזה 23 שנים.

אנו מביעים הזדהות עם מאבקו של האב, הבן וגורמים רבים – להפסיק את אי הצדק בכליאתו הממושכת בבית סוהר ולתת לו חנינה. הכנסת פעלה במשך שנים רבות ועומדת לימינו ומנסה ליזום מהלכים לשחרורו. בעבר, בעת שכיהנתי כיו”ר השדולה לשחרור יונתן פולארד, החתמתי 112 חברי כנסת על פניה לארה”ב בבקשה לחון את יונתן פולארד.

מבחינת מדינת ישראל, יונתן פולארד הוא אזרח ישראלי שפעל בשליחות המדינה, והמדינה אחראית לשלומו ולגורלו, ולכן היא צריכה לעשות כל מאמץ לשחרורו מוקדם ככל האפשר. מוקדם הוא כבר לא ישתחרר – יש לומר: מאוחר כמה שפחות.

כל יום שיונתן פולארד יושב בכלא הוא פגיעה בזכויות אדם. השותפות והדאגה ליונתן פולארד חוצה את כל המפלגות הציוניות בכנסת ללא יוצא מהכלל. הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשותו של ח”כ זבולון אורלב יזמה מהלך ופנתה לפני 10 חודשים למבקר המדינה, וביקשה ממנו לבצע בדיקה; האם ממשלות ישראל לא פעלו בצורה כושלת שכתוצאה ממנה מתמשך המצב שבו יונתן פולארד יושב בבית סוהר.

ד”ר מוריס פולארד, אביו של יונתן פולארד: משבח את הדמוקרטיה של ישראל ומנצל את ביקורו כדי לזרז את הטיפול בשחרור בנו ג’ונתן פולארד. הודה לחברי הכנסת על כל העשייה למען יונתן ואמר שיהדות ארה”ב לא עושה די למענו.

חברי הכנסת שנכחו בדיון הגדירו את מה שקורה; “שערורייה”, ואמרו שדווקא בעת הזו של סוף קדנציה של נשיא ארה”ב - על ראש הממשלה לפנות אליו שוב בבקשה לשחרר את פולארד.

ח”כ אריה אלדד הציע שחברי הכנסת יפנו בעצמם לנשיא ארה”ב עוד לפני פיזור הכנסת הנוכחית.

ח”כ אורי אריאל ביקש מהמבקר לעשות כל מאמץ ולזרז את הגשת הדו”ח כדי שיוכל להשפיע על ממשלת ארה”ב. ח”כ אוריאל הוסיף ואמר: ממשלה אחת כן עשתה - הממשלה בראשותו של בנימין נתניהו שסיכם עם נשיא ארה”ב על החזרתו. מדוע אחרים אינם מבצעים את תפקידם?

מבקר המדינה, השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס: נפגשנו עם כ- 25 חברי כנסת, שרים וראשי ממשלה לשעבר, וקיבלנו דיווח מפורט ומסודר לגבי פעילות ממשלות ישראל לשחרורו של יונתן פולארד. ראש הממשלה מר אולמרט הגיש מכתב מפורט ובו תשובות לשאלות שנשאל.


תגובות ל: ““הכנסת היא המעוז והבית של יונתן פולארד בישראל””

  1. רועי says:

    מיקי היקר! אתה חייב לגייס את כל כוחותיך, כל רעיון וכל מאמץ אפשרי כדי לוודא שכל מה שאפשרי נעשה כדי שאולמרט אכן יעלה את הדרישה לשחרור פולארד כנקודה הראשונה והמרכזית ביותר בפגישתו הקרובה עם בוש. יש לו את האינטרס להצליח ולעם ישראל כולו יש את האינטרס שהוא אכן יעשה זאת!

  2. שלום רועי.

    אני מודה לך על תגובתך.
    כפי שאתה רואה אני משתדל לתרום לשחרורו של יונתן פולארד בכל תפקיד שאני ממלא, וכך גם כיו”ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה – יזמתי את הדיון המדווח כאן, ואת הזמנתו של ד”ר מוריס פולארד אביו של יונתן פולארד.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש