לפרטים נוספים

מיקי רוזנטל מציג: “שיטת השקשוקה”

בכנס שנערך אמש (ה’) בסינמטק בתל אביב, הוקרן סרטם של העיתונאי מיקי רוזנטל והבמאי אילן עבודי – “שיטת השקשוקה: הסרט שאף אחד לא רוצה שתראו”. מיד לאחר הקרנת הסרט נערך פאנל בהשתתפותם של העיתונאי ארי שביט, ח”כ דב חנין המתמודד על ראשות העיר, ח”כ מיכאל איתן והעיתונאי מיקי רוזנטל. הכנס נערך תחת חסותו של מרכז השל – המכון הישראלי לחשיבה ומנהיגות סביבתית.

YouTube Preview Image

ח”כ מיכאל איתן היה ראשון הדוברים בפאנל, ואמר כי הוא מתכוון לסייע למיקי רוזנטל לפרסם את הסרט ואת הליקויים הקשים שהוא מציג, על מנת שהוא ייראה במקומות רבים ככל האפשר ויעלה למודעות הציבורית. כמו כן, הביע איתן ביקורת על כך שהסרט מתמקד בין היתר בחייו של רוזנטל האיש, ובמקומות מסוימים הדבר בא על חשבון תשומת הלב לליקויים החמורים בהתנהלות המדינה בכל הקשור לקשרים שבין הון ושלטון.

ח”כ איתן שסיפר על כניסתו לתפקיד יו”ר ועדת הביקורת של הכנסת, הביא כדוגמא את הדיון בפרשת אקווריה, שבו עלה כיצד ראשי ממשלה ושרים בכירים מתייצבים ובמקרים רבים אף מתרפסים מול בעלי ההון ובניגוד לכללי מנהל תקין. “אמרתי לעצמי שהפוליטיקאים צריכים להיות נחמדים להון, אולם בתנאי שהם לא מתכופפים מול ההון. אסור לנו להיות אנטי הון, משום שבלעדי ההון לא ניתן לקדם דברים. ההון צריך להיות אמצעי המנוצל לטובת המדינה” אמר.

נקודה חשובה נוספת בדברי ח”כ איתן נגעה לסכנה עליה מצביע הסרט, לפיה התקשורת משתפת פעולה עם האינטרסים של בעלי ההון - עד כדי סתימת פיות. ח”כ איתן פנה לרוזנטל ואמר: “הזדהיתי מאוד עם הסכנה עליה הצבעת, שהתקשורת נעלמת ונאלמת מול בעלי ההון. מדובר בדבר חמור פי כמה מהקשר בין הון לשלטון, שכן את זה יכולה התקשורת לבקר, אולם אם היא עצמה שבויה באינטרסים הללו – הסכנה לחופש הביטוי והדמוקרטיה חמורה מאוד”.

השר מיכאל איתן
מימין לשמאל: דליק ווליניץ, ארי שביט, דב חנין, מיכאל איתן ומיקי רוזנטל.

ח”כ דב חנין אמר כי זהו סרט ריאליטי, והוסיף: “ברוכים הבאים למציאות של הציבוריות הישראלית”. הוא הדגיש כי אחד האתגרים החשובים העומדים מול החברה הישראלית הוא המאבק נגד האינטרסים הכלכליים. “מבחינתי, מזמן כבר לא מדובר בסוגיה של הון ושלטון אלא בשלטון ההון” אמר.

העיתונאי ארי שביט אמר כי לא האחים עופר אשמים בגין הכספים שהמדינה מעבירה אליהם שלא בצדק – אלו שחילקו להם את הכספים הללו, הם האשמים. לדבריו, אנו עדים בניוון הדמוקרטי שהציבור והתקשורת הישראלים לא היו מודעים לו; ראינו תהליכי הפרטה במקומות אחרים, ובניגוד אליהם כאן ההפרטה הלכה לכיוון של ריכוזיות הרסנית.

YouTube Preview Image

העיתונאי מיקי רוזנטל הסביר כי בדק את פרשת עופר משום שהם מנהלים עסקים רבים בשותפות עם המדינה, ובמקרים רבים על חשבוננו. בהתייחס לנקודה שהעלה ח”כ מיכאל איתן, אמר מיקי רוזנטל כי לא נהג להכניס את עצמו לעבודות עיתונאיות שלו בעבר, ובכל אופן זה לא מה שהוא תכנן לעשות גם הפעם, אולם במהלך הכנת הסרט התברר שהקושי שלו כעיתונאי להעלות את הנושא – הנו חלק בלתי נפרד מהסיפור עצמו. “אני לא הראשון שנוגע בחומרים האלה; עיתונאים אחרים התכופפו, אני אידיוט - נשארתי לעמוד” אמר.

מיקי רוזנטל ציין כי היו מקרים בעבר, כמו למשל התבטאותה של העיתונאית לשעבר שלי יחימוביץ’ נגד אופי עסקיהם של האחים עופר, שבו חברת החדשות של ערוץ 2 בחרה להתנצל לפני האחים עופר למרות שהאמינה שמדובר בהתבטאות לגיטימית, וזאת בשל החשש להוצאות כבדות ביותר מול תביעות של משפחת עופר כנגדה.


תגובות ל: “מיקי רוזנטל מציג: “שיטת השקשוקה””

  1. יואב says:

    אחר שראיתי את שיטת השקשוקה הבנתי שירדנו מנכסנו ואנו עכברים מורעלים שרצים לשום מקום
    וכואב יותר שמיקי לבדו במערכה אשמח להצטרף אליו אם תיתן לי את כתובתו או הוא יפנה אלי אני בן 50 וחייתי את חייו של רוזנטל פחות או יותר

    אודה על שיתוף הפעולה

  2. שיר בן יוסף says:

    זה דבר שיעזור למיקי רוזנטל: אם האחים עופר צודקים אז למה הם לא הסכימו להתראין בסרט ורק בסרט שלהם הסבירו למה מיקי טועה?

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש