לפרטים נוספים

“אתה נחשב לפוליטיקאי ישר, הגון ומוכשר…”

ערוץ 1

הדברים הללו, המכוונים לעברו של ח”כ מיכאל איתן, נאמרו על ידי עודד שחר מנחה התוכנית “פוליטיקה” בערוץ 1. לרגל הפריימריז בקדימה, התקיים השבוע  (יום ד’) דיון בתוכנית זו סביב השאלה כיצד יש לעצב את פני המפלגות בישראל, האם בפריימריז או בוועדה המסדרת? ח”כ לשעבר יוסי פריצקי אמר כי השיטה של ש”ס שבה לא הרוב אלא הרב מחליט – היא השיטה הנכונה. לעומתו טען ח”כ מיכאל איתן כי שיתוף הציבור הרחב בבחירת הרשימה היא שיטה ראויה הרבה יותר מאשר החלטה של מספר אנשים מצומצם, וציין כי על המועמדים לעמוד במבחן הציבור כמגן בפני השחיתות.

עודד שחר שאל את ח”כ איתן, איך אתה חי עם העובדה שהפוליטיקאי נגוע בתדמית של שחיתות ובערות? ח”כ איתן השיב כי מדובר מהכללות שאיננן משקפות את המציאות. ישנם חברי כנסת רבים והגונים העושים את עבודתם. קל להסתלבט על הכנסת, אבל אני לא בטוח שזה משרת את הדמוקרטיה או את הציבור, אמר.

בהמשך הראיון, שאל עודד שחר את מיקי איתן, האם העובדה שהוא באופן אישי נחשב לחבר כנסת מוכשר, חרוץ וישר, ולמרות זאת לא הגיע לעמדות ההשפעה הכי בכירות בממשלה אינה מעידה על כך שהפוליטיקה מטבעה אינה ישרה? ח”כ איתן השיב ואמר: “אני הגעתי למקום ראוי, ואני חושב שקולי נשמע, וזה לא משנה כרגע אם זה ממקום 6, 7, 10 או 11. יש לי את היכולות שלי, ואני לא מרגיש שמישהו קיפח אותי, ואני מעדיף את מצבי עשרות מונים. עובדה, שכאשר יצאתי נגד הממסד – קיבלתי תמיכה מציבורים רחבים נגד הממסד”. ועוד הוא הוסיף בהקשר הזה, “אם היתה ועדת מינויים – היו הורגים אותי כבר באמצע הדרך. לא הייתי נבחר לעולם”.

את הדיון סגר ח”כ מיכאל איתן באומרו כי צריך לשנות את שיטת הבחירות, כך שלאזרח תהיה השפעה לא רק על גודל הרשימה לה הוא מצביע אלא גם על האנשים המרכיבים ומשרתים את הרשימה.

לצפיה בראיון לחצו כאן והעבירו לדקה ה-51.


תגובה אחת ל: ““אתה נחשב לפוליטיקאי ישר, הגון ומוכשר…””

 1. נח הלפרין says:

  לח”כ מיכאל איתן,

  ברכות לרגל המינוי.
  אתה האדם הראוי במקום החיוני ביותר למען
  שמירת טוהר המידות והמוסריות המתחייבת
  ממוסדות ונושאי תפקידים.
  אין ספק שגם בתפקידך זה תשכיל להוביל
  להצלחות מתבקשות ומתחייבות.

  בברכה שנה טובה,
  נח הלפרין
  יו”ר איגוד התקשורת והעיתונות בישראל (ע”ר)

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש